PCK wprowadziło się do City Point Targówek
Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) wprowadził się do przekazanej powierzchni magazynowej w City Point Targówek. W miniony piątek, 8 kwietnia 2022 r., magazyn odwiedziła chorwacka delegacja. Aktualnie PCK obejmuje 2 400 m2 powierzchni magazynowej, która została udostępniona nieodpłatnie na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wprowadził się do magazynu w obiekcie City Point Targówek, który Peakside Capital Advisors i Partners Group przekazali organizacji do użytkowania nieodpłatnie. PCK ma obecnie do dyspozycji 2.400 m2 powierzchni logistycznej na warszawskim Targówku. Trwają prace przygotowujące do podwojenia przekazanej powierzchni.
Do magazynu PCK sukcesywnie docierają dary zarówno z Polski, jak i zagranicy. W minionym tygodniu dotarła pomoc od Chorwackiego Czerwonego Krzyża, natomiast 8 kwietnia 2022 r. magazyn odwiedziła chorwacka delegacja składająca się z Ministra Spraw Zagranicznych Chorwacji Gordana Grlića Radmana oraz Ambasadora Chorwacji, Tomislava Vidoševića, którym towarzyszył Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, Michał Mikołajczyk, Członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz przedstawiciele Peakside Capital Advisors: Roman Skowroński Dyrektor Zarządzający i Bożena Kaczanowska-Tajan, Asset Manager.
Roman Skowroński, Dyrektor Zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – W miarę posiadanych zasobów postanowiliśmy udostępnić wolną powierzchnię magazynową mazowieckiemu oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża. Cieszymy się, że przekazana powierzchnia jest wykorzystywana do niesienia pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chcemy zaangażować się w dalszą pomoc i rozmawiamy z PCK o konkretnych celowanych działaniach, w które moglibyśmy się zaangażować.
- Wsparcie Peakside Capital Advisors i Partners Group dla naszej organizacji jest nieocenione. Dzięki udostępnionej powierzchni magazynowej możemy prowadzić długofalową pomoc osobom z Ukrainy przebywającym w Warszawie oraz planować transporty humanitarne do Ukrainy – powiedziała Honorata Krzywoń Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie.
City Point Targówek mieści się przy ul. Matuszewskiej 14 w warszawskiej dzielnicy Targówek.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.