Podlaskie Zakłady Zbożowe mają mieszalnię Buhler'a
Mieszalnia Buhler'a - to kolejna zakończona inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych w Białymstoku. Dwa lata temu generalną modernizację przeszedł młyn, a kilka miesięcy temu do użytku została oddana spedycja mąk.
- Dzięki zastosowanej technologii nasz obiekt jest obecnie jednym z najnowocześniejszych młynów w Polsce – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych. - Mieszalnia jest w stanie wymieszać kilka partii mąk w dowolnych proporcjach. Do tego można dozować odpowiednie enzymy oraz inne dodatki z niezwykłą dokładnością, odmierzaną za pomocą najczulszych wag. Dzięki dokładnemu mieszaniu wielu frakcji mąk oraz dodatków możemy przygotować mąkę dopasowaną do każdego profilu produkcyjnego. Przygotowywanie nawet najbardziej precyzyjnej mieszanki zbóż do przemiału nie da nam takiego efektu.
W mieszalni Buhler'a elektroniczne sterowanie daje gwarancję precyzyjnego zarządzania poszczególnymi procesami na każdym etapie, łącznie z wizualizacją na monitorach. Dodatkowo po całym procesie przygotowania mąki następuje jej sterylizacja na matadorze - urządzeniu, które gwarantuje 100% skuteczność potwierdzoną certyfikatem producenta Buhler. Sterylizacja polega na zabiciu wszelkich form bytowania ewentualnych szkodników. Następnie mąka trafia do komór spedycyjnych, gdzie dodatkowo leżakuje i dojrzewa. Wpływa to na gwarancję wysokiej jakości gotowego produktu.
- Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wyprodukować wszystkie typy mąk, spełniające wymagania najbardziej wymagających Klientów – mówi Sylwia Majewicz.
PZZ S.A. inwestują również w modernizację młyna w Suwałkach oraz rozbudowują spichrz w Brańsku. Z kolei na terenie białostockiego zakładu powstaje kolejna nowoczesna spedycja otrębowa, niezbędna do sprawnej dystrybucji otrąb. Dodatkowo w najbliższym czasie płatkarnia zostanie tak zmodernizowana, by znacząco zwiększyła się jej wydajność.
Dziś Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku zatrudniają ponad 100 pracowników. Są jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce produkujących mąki pszenne i żytnie oraz płatki owsiane i jęczmienne.
https://www.facebook.com/pzzbialystok
https://www.instagram.com/pzz.sa/

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.