Poznaj tajniki poligrafii
Uczniowie suwalskiego Zespołu Szkół Technicznych będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników białostockiej firmy Masterpress. Zajmuje się ona produkcją etykiet, które nie tylko doskonale prezentują się na sklepowych półkach, ale również spełniają wymagania recyklingu. Na pięciodniowe warsztaty przyjedzie młodzież z klas o profilach poligraficznych.
– Przed nami 5 dni warsztatów, spotkań i odkrywania wiedzy, a wszystko po to, by zainteresować tematem poligrafii jak najszersze grono młodego pokolenia. W trakcie warsztatów uczniowie będą mogli poznać naszą firmę od podstaw i w praktyce przekonać się, na czym polega produkcja etykiet. Mamy do zaoferowania naprawdę wiele. Z jednej strony to profesjonalna kadra, z drugiej nowoczesny park maszynowy – mówi Łukasz Łapiński, kierownik produkcji w Masterpressie.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wygląda praca w studiu graficznym, gdzie między innymi przygotowywane są do druku samoprzylepne etykiety, nauczą się też, jak przygotować płyty polimerowe do druku flexo. Pracownicy Masterpressu będą zwracać szczególną uwagę na rodzaje druku oraz procesy, jakie wykonywane są w mieszalni.
– Zależy nam na jak najlepszym rozwoju edukacji w zawodach poligraficznych, również z tego względu, że firma prężnie się rozwija i mamy zapotrzebowanie na nowych pracowników. Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, a doświadczenie w naszej branży to podstawa. Liczymy też, że uczniowie z suwalskiej szkoły zdecydują się na wakacyjne praktyki w naszej firmie. Wówczas mogliby wesprzeć nasz zespół w prostych pracach i jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę – dodaje Anna Warwińska, Specjalista HR.
Warsztaty rozpoczynają się 25 kwietnia. Po nich najlepsi uczestnicy będą mogli odbyć miesięczny staż w Masterpressie. Projekt koordynuje dział HR we współpracy z firmą Perfekt Projekt. Masterpress to jeden z najbardziej liczących się dostawców etykiet w Europie, któremu zaufało wiele międzynarodowych firm, powierzając obsługę znanych globalnych marek.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.