Poznaj tajniki poligrafii
Uczniowie suwalskiego Zespołu Szkół Technicznych będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników białostockiej firmy Masterpress. Zajmuje się ona produkcją etykiet, które nie tylko doskonale prezentują się na sklepowych półkach, ale również spełniają wymagania recyklingu. Na pięciodniowe warsztaty przyjedzie młodzież z klas o profilach poligraficznych.
– Przed nami 5 dni warsztatów, spotkań i odkrywania wiedzy, a wszystko po to, by zainteresować tematem poligrafii jak najszersze grono młodego pokolenia. W trakcie warsztatów uczniowie będą mogli poznać naszą firmę od podstaw i w praktyce przekonać się, na czym polega produkcja etykiet. Mamy do zaoferowania naprawdę wiele. Z jednej strony to profesjonalna kadra, z drugiej nowoczesny park maszynowy – mówi Łukasz Łapiński, kierownik produkcji w Masterpressie.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wygląda praca w studiu graficznym, gdzie między innymi przygotowywane są do druku samoprzylepne etykiety, nauczą się też, jak przygotować płyty polimerowe do druku flexo. Pracownicy Masterpressu będą zwracać szczególną uwagę na rodzaje druku oraz procesy, jakie wykonywane są w mieszalni.
– Zależy nam na jak najlepszym rozwoju edukacji w zawodach poligraficznych, również z tego względu, że firma prężnie się rozwija i mamy zapotrzebowanie na nowych pracowników. Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, a doświadczenie w naszej branży to podstawa. Liczymy też, że uczniowie z suwalskiej szkoły zdecydują się na wakacyjne praktyki w naszej firmie. Wówczas mogliby wesprzeć nasz zespół w prostych pracach i jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę – dodaje Anna Warwińska, Specjalista HR.
Warsztaty rozpoczynają się 25 kwietnia. Po nich najlepsi uczestnicy będą mogli odbyć miesięczny staż w Masterpressie. Projekt koordynuje dział HR we współpracy z firmą Perfekt Projekt. Masterpress to jeden z najbardziej liczących się dostawców etykiet w Europie, któremu zaufało wiele międzynarodowych firm, powierzając obsługę znanych globalnych marek.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.