Premiera Soudal Window Installation na Monteriadzie 2024
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
2 lutego dobiegła końca tegoroczna edycja MONTERIADY, organizowanej przez Związek POiD w ramach targów BUDMA. Podczas wydarzenia firma Soudal – światowy ekspert w dziedzinie rozwiązań dla energooszczędnego budownictwa oraz Partner MONTERIADY – zaprezentowała system do montażu stolarki w warstwie ocieplenia Soudal Window Installation (SWI).
MONTERIADA 2024, zrealizowana w powiązaniu z kampanią edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, była już siódmą odsłoną imprezy i tradycyjnie spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów BUDMA. Program obejmował cykliczne pokazy dobrego montażu okien i drzwi, premiery rynkowe, konsultacje ze specjalistami na stoiskach czołowych marek z branży stolarki budowlanej, a także wystawę zamontowanych produktów.
Atrakcją tegorocznej MONTERIADY były premierowe pokazy instalacji okien i drzwi z zastosowaniem Soudal Window Installation (SWI) – nowoczesnego systemu do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, opracowanego przez światowego lidera energooszczędnych rozwiązań budowlanych, firmę Soudal. W systemie tym stolarka montowana jest bezpośrednio na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z materiału GFPR (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym), dzięki czemu ogranicza się liczbę metalowych wsporników, będących jedną z głównych przyczyn powstawania mostków termicznych. „Soudal Window Installation pozwala uzyskać najwyższe parametry izolacyjności cieplnej na styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną – pod warunkiem, że stosowany jest łącznie z Soudal Window System, czyli systemem warstwowego montażu stolarki autorstwa Soudal – i jest rozwiązaniem certyfikowanym przez Passive House Intitute” – podkreśla Michał Sawicki, Kierownik Działu Technicznego Soudal.
Odwiedzający stoisko Soudal mieli również wyjątkową okazję, by spotkać się z arch. Kamilem Wiśniewskim - dyrektorem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa – i uzyskać od niego wsparcie merytoryczne w kwestiach dotyczących m.in. instalacji okien w domach energooszczędnych i pasywnych. „Montaż stolarki okiennej w warstwie izolacji termicznej ma kluczowe znaczenie dla efektywności energetycznej zarówno nowych, jak i modernizowanych budynków. Bardzo się cieszę, że Soudal Window Installation dołącza do grona certyfikowanych rozwiązań, które możemy śmiało stosować w budynkach spełniających najwyższe standardy energetyczne” – mówi Kamil Wiśniewski.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.