Premiera Soudal Window Installation na Monteriadzie 2024
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
2 lutego dobiegła końca tegoroczna edycja MONTERIADY, organizowanej przez Związek POiD w ramach targów BUDMA. Podczas wydarzenia firma Soudal – światowy ekspert w dziedzinie rozwiązań dla energooszczędnego budownictwa oraz Partner MONTERIADY – zaprezentowała system do montażu stolarki w warstwie ocieplenia Soudal Window Installation (SWI).
MONTERIADA 2024, zrealizowana w powiązaniu z kampanią edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, była już siódmą odsłoną imprezy i tradycyjnie spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów BUDMA. Program obejmował cykliczne pokazy dobrego montażu okien i drzwi, premiery rynkowe, konsultacje ze specjalistami na stoiskach czołowych marek z branży stolarki budowlanej, a także wystawę zamontowanych produktów.
Atrakcją tegorocznej MONTERIADY były premierowe pokazy instalacji okien i drzwi z zastosowaniem Soudal Window Installation (SWI) – nowoczesnego systemu do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, opracowanego przez światowego lidera energooszczędnych rozwiązań budowlanych, firmę Soudal. W systemie tym stolarka montowana jest bezpośrednio na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z materiału GFPR (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym), dzięki czemu ogranicza się liczbę metalowych wsporników, będących jedną z głównych przyczyn powstawania mostków termicznych. „Soudal Window Installation pozwala uzyskać najwyższe parametry izolacyjności cieplnej na styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną – pod warunkiem, że stosowany jest łącznie z Soudal Window System, czyli systemem warstwowego montażu stolarki autorstwa Soudal – i jest rozwiązaniem certyfikowanym przez Passive House Intitute” – podkreśla Michał Sawicki, Kierownik Działu Technicznego Soudal.
Odwiedzający stoisko Soudal mieli również wyjątkową okazję, by spotkać się z arch. Kamilem Wiśniewskim - dyrektorem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa – i uzyskać od niego wsparcie merytoryczne w kwestiach dotyczących m.in. instalacji okien w domach energooszczędnych i pasywnych. „Montaż stolarki okiennej w warstwie izolacji termicznej ma kluczowe znaczenie dla efektywności energetycznej zarówno nowych, jak i modernizowanych budynków. Bardzo się cieszę, że Soudal Window Installation dołącza do grona certyfikowanych rozwiązań, które możemy śmiało stosować w budynkach spełniających najwyższe standardy energetyczne” – mówi Kamil Wiśniewski.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.