Prestiżowe wyróżnienie dla Soudal
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
8 lutego w Warszawie odbyła się gala Builder Awards, podczas której nagrodzono firmy z sektora budowlanego za ich osiągnięcia w 2023 roku. Soudal został uhonorowany tytułem Budowlana Firma Roku.
Gala Builder Awards, organizowana przez miesięcznik „Builder”, jest jednym z najważniejszych podsumowań roku dla branży budowlanej w Polsce. W trakcie uroczystości przyznano nagrody markom i osobowościom, które odniosły największy sukces. Kryteriami wyboru, jakie miała na uwadze Kapituła Builder Awards, były m.in. innowacyjność, wdrażanie rozwiązań proekologicznych oraz działalność na rzecz rozwoju budownictwa.
Do Soudal po raz kolejny powędrowała nagroda Budowlana Firma Roku, co potwierdza pozycję marki jako lidera sektora chemii budowlanej i eksperta w dziedzinie energooszczędności. Jednym z flagowych osiągnięć firmy jest Soudal Window System (SWS), czyli warstwowy montaż okien i drzwi, który gwarantuje trwałe uszczelnienie połączenia stolarki ze ścianą zewnętrzną. SWS skutecznie przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych wokół stolarki i minimalizuje straty ciepła w budynku.
Do najnowszych propozycji marki należy Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, który posiada certyfikat Passive House Institute i z powodzeniem może być stosowany w budynkach pasywnych. W systemie tym stolarka montowana jest na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFPR, która cechuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Rama SoudaFrame SWI pozwala ograniczyć liczbę metalowych łączników i uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza.
Wyrazem dbałości Soudal o stan środowiska naturalnego są nie tylko nowoczesne systemy, dzięki którym możemy znacznie poprawić charakterystykę energetyczną budynku. Firma na coraz większa skalę wykorzystuje odnawialne źródła energii w zakładach produkcyjnych (obecnie w wielu fabrykach stosowana jest energia słoneczna, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie rozwiązań bazujących na energii wiatrowej i geotermalnej), oferuje szereg produktów o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (np. kleje-uszczelniacze Fix All, które posiadają certyfikat Emicode EC1 Plus), wprowadziła również opakowania z materiału PCR, czyli tworzywa, które pochodzi z recyklingu i może być wielokrotnie przetwarzane.
Więcej informacji na temat energooszczędnych systemów Soudal można znaleźć na stronie domszczelny.pl.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.