Prestiżowe wyróżnienie dla Soudal
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
8 lutego w Warszawie odbyła się gala Builder Awards, podczas której nagrodzono firmy z sektora budowlanego za ich osiągnięcia w 2023 roku. Soudal został uhonorowany tytułem Budowlana Firma Roku.
Gala Builder Awards, organizowana przez miesięcznik „Builder”, jest jednym z najważniejszych podsumowań roku dla branży budowlanej w Polsce. W trakcie uroczystości przyznano nagrody markom i osobowościom, które odniosły największy sukces. Kryteriami wyboru, jakie miała na uwadze Kapituła Builder Awards, były m.in. innowacyjność, wdrażanie rozwiązań proekologicznych oraz działalność na rzecz rozwoju budownictwa.
Do Soudal po raz kolejny powędrowała nagroda Budowlana Firma Roku, co potwierdza pozycję marki jako lidera sektora chemii budowlanej i eksperta w dziedzinie energooszczędności. Jednym z flagowych osiągnięć firmy jest Soudal Window System (SWS), czyli warstwowy montaż okien i drzwi, który gwarantuje trwałe uszczelnienie połączenia stolarki ze ścianą zewnętrzną. SWS skutecznie przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych wokół stolarki i minimalizuje straty ciepła w budynku.
Do najnowszych propozycji marki należy Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, który posiada certyfikat Passive House Institute i z powodzeniem może być stosowany w budynkach pasywnych. W systemie tym stolarka montowana jest na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFPR, która cechuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Rama SoudaFrame SWI pozwala ograniczyć liczbę metalowych łączników i uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza.
Wyrazem dbałości Soudal o stan środowiska naturalnego są nie tylko nowoczesne systemy, dzięki którym możemy znacznie poprawić charakterystykę energetyczną budynku. Firma na coraz większa skalę wykorzystuje odnawialne źródła energii w zakładach produkcyjnych (obecnie w wielu fabrykach stosowana jest energia słoneczna, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie rozwiązań bazujących na energii wiatrowej i geotermalnej), oferuje szereg produktów o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (np. kleje-uszczelniacze Fix All, które posiadają certyfikat Emicode EC1 Plus), wprowadziła również opakowania z materiału PCR, czyli tworzywa, które pochodzi z recyklingu i może być wielokrotnie przetwarzane.
Więcej informacji na temat energooszczędnych systemów Soudal można znaleźć na stronie domszczelny.pl.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.