Prestiżowe wyróżnienie dla Soudal
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
8 lutego w Warszawie odbyła się gala Builder Awards, podczas której nagrodzono firmy z sektora budowlanego za ich osiągnięcia w 2023 roku. Soudal został uhonorowany tytułem Budowlana Firma Roku.
Gala Builder Awards, organizowana przez miesięcznik „Builder”, jest jednym z najważniejszych podsumowań roku dla branży budowlanej w Polsce. W trakcie uroczystości przyznano nagrody markom i osobowościom, które odniosły największy sukces. Kryteriami wyboru, jakie miała na uwadze Kapituła Builder Awards, były m.in. innowacyjność, wdrażanie rozwiązań proekologicznych oraz działalność na rzecz rozwoju budownictwa.
Do Soudal po raz kolejny powędrowała nagroda Budowlana Firma Roku, co potwierdza pozycję marki jako lidera sektora chemii budowlanej i eksperta w dziedzinie energooszczędności. Jednym z flagowych osiągnięć firmy jest Soudal Window System (SWS), czyli warstwowy montaż okien i drzwi, który gwarantuje trwałe uszczelnienie połączenia stolarki ze ścianą zewnętrzną. SWS skutecznie przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych wokół stolarki i minimalizuje straty ciepła w budynku.
Do najnowszych propozycji marki należy Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, który posiada certyfikat Passive House Institute i z powodzeniem może być stosowany w budynkach pasywnych. W systemie tym stolarka montowana jest na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFPR, która cechuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Rama SoudaFrame SWI pozwala ograniczyć liczbę metalowych łączników i uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza.
Wyrazem dbałości Soudal o stan środowiska naturalnego są nie tylko nowoczesne systemy, dzięki którym możemy znacznie poprawić charakterystykę energetyczną budynku. Firma na coraz większa skalę wykorzystuje odnawialne źródła energii w zakładach produkcyjnych (obecnie w wielu fabrykach stosowana jest energia słoneczna, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie rozwiązań bazujących na energii wiatrowej i geotermalnej), oferuje szereg produktów o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (np. kleje-uszczelniacze Fix All, które posiadają certyfikat Emicode EC1 Plus), wprowadziła również opakowania z materiału PCR, czyli tworzywa, które pochodzi z recyklingu i może być wielokrotnie przetwarzane.
Więcej informacji na temat energooszczędnych systemów Soudal można znaleźć na stronie domszczelny.pl.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.