Prestiżowe wyróżnienie dla Soudal
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
8 lutego w Warszawie odbyła się gala Builder Awards, podczas której nagrodzono firmy z sektora budowlanego za ich osiągnięcia w 2023 roku. Soudal został uhonorowany tytułem Budowlana Firma Roku.
Gala Builder Awards, organizowana przez miesięcznik „Builder”, jest jednym z najważniejszych podsumowań roku dla branży budowlanej w Polsce. W trakcie uroczystości przyznano nagrody markom i osobowościom, które odniosły największy sukces. Kryteriami wyboru, jakie miała na uwadze Kapituła Builder Awards, były m.in. innowacyjność, wdrażanie rozwiązań proekologicznych oraz działalność na rzecz rozwoju budownictwa.
Do Soudal po raz kolejny powędrowała nagroda Budowlana Firma Roku, co potwierdza pozycję marki jako lidera sektora chemii budowlanej i eksperta w dziedzinie energooszczędności. Jednym z flagowych osiągnięć firmy jest Soudal Window System (SWS), czyli warstwowy montaż okien i drzwi, który gwarantuje trwałe uszczelnienie połączenia stolarki ze ścianą zewnętrzną. SWS skutecznie przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych wokół stolarki i minimalizuje straty ciepła w budynku.
Do najnowszych propozycji marki należy Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, który posiada certyfikat Passive House Institute i z powodzeniem może być stosowany w budynkach pasywnych. W systemie tym stolarka montowana jest na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFPR, która cechuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Rama SoudaFrame SWI pozwala ograniczyć liczbę metalowych łączników i uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza.
Wyrazem dbałości Soudal o stan środowiska naturalnego są nie tylko nowoczesne systemy, dzięki którym możemy znacznie poprawić charakterystykę energetyczną budynku. Firma na coraz większa skalę wykorzystuje odnawialne źródła energii w zakładach produkcyjnych (obecnie w wielu fabrykach stosowana jest energia słoneczna, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie rozwiązań bazujących na energii wiatrowej i geotermalnej), oferuje szereg produktów o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (np. kleje-uszczelniacze Fix All, które posiadają certyfikat Emicode EC1 Plus), wprowadziła również opakowania z materiału PCR, czyli tworzywa, które pochodzi z recyklingu i może być wielokrotnie przetwarzane.
Więcej informacji na temat energooszczędnych systemów Soudal można znaleźć na stronie domszczelny.pl.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.