Rower Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im” sprzedany!
Z ostatnim dniem listopada zakończyła się aukcja customowego roweru zaprojektowanego przez Adama Zdanowicza. Jeden z najsłynniejszych polskich twórców jednośladów zrobił go dla firmy alu- frost. Przedsiębiorca przekazał rower Fundacji “Pomóż im”, a ta wystawiła go na licytację. Nabywca, który pragnie pozostać anonimowy, zapłacił za niego 5,5 tys. złotych.
Akcję przygotowały wspólnie alu-frost, białostockie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją akcesoriów samochodowych i cięciem laserem oraz Fundacja “Pomóż im” od wielu lat opiekująca się śmiertelnie chorymi dziećmi. Organizacja prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Właśnie na ten cel, w trakcie trwania ogłoszonego w listopadzie “Miesiąca Dobroczynności” zlicytowany został rower Adama Zdanowicza.
- W aukcji aktywny udział brało czterech zainteresowanych. Zwycięzca przebił pozostałych oferując kwotę 5,5 tys. złotych. Bardzo wszystkim uczestnikom licytacji dziękujemy - mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes zarządu Fundacji „Pomóż Im” - Pieniądze wesprą program rehabilitacji podopiecznych hospicjum, prowadzonego przez naszą Fundację. Akurat na te procedury medyczne nie można uzyskać finansowania w ramach NFZ, a są niezbędne, by poprawić zdrowotną kondycję dzieci i po prostu ułatwić im i ich rodzinom życie.
Nabywca roweru nie chce się ujawniać. Wziął udział w licytacji w odruchu serca.
Tak naprawdę, to my jesteśmy wdzięczni, że kupując ten niezwykły pojazd mogliśmy dołożyć się do czegoś co ma niepodważalny sens. Oczywiście to kropla w morzu potrzeb, ale jeśli uda się w ten sposób komuś pomóc, wzbudzić uśmiech dziecka to było warto.
- mówi anonimowy właściciel wylicytowanego pojazdut.
Firma alu-frost wielokrotnie udzielała się w różnych akcjach charytatywnych, ale pierwszy raz zaangażowała się w internetową licytację. Przedmiot, który na niej wystawiono to unikat, jedyny taki rower na świecie. Zainteresowanie więc było duże.
- Adam Zdanowicz zaprojektował go specjalnie z myślą o naszej firmie. Współpracujemy od lat. Wszystkie zlecenia Adama to dla nas wyzwanie, ale i ciekawa przygoda. Co ważne, jego wizjonerstwo i talent, nasza technologia i fachowość mogły tym razem przysłużyć się wielkiemu celowi - dodaje Piotr Świrko, prezes alu-frost.
To pierwszy jednoślad produkcji Adama Zdanowicza wykonany ze stali nierdzewnej. Prototyp powstawał kilka miesięcy. Na podstawie projektu 3D na giętarkach CNC i laserach alu-frost wycięto poszczególne elementy, które potem zespół MadBicycles pospawał w swojej pracowni. Rower jest stabilny i bardzo bezpieczny. Zrobiony został głównie z myślą o jeździe po mieście. Wyglądem nawiązuje do słynnego pekińskiego stadionu, nazywanego potocznie ptasim gniazdem oraz gitary Eddiego Van Halena.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.