Rower Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im” sprzedany!
Z ostatnim dniem listopada zakończyła się aukcja customowego roweru zaprojektowanego przez Adama Zdanowicza. Jeden z najsłynniejszych polskich twórców jednośladów zrobił go dla firmy alu- frost. Przedsiębiorca przekazał rower Fundacji “Pomóż im”, a ta wystawiła go na licytację. Nabywca, który pragnie pozostać anonimowy, zapłacił za niego 5,5 tys. złotych.
Akcję przygotowały wspólnie alu-frost, białostockie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją akcesoriów samochodowych i cięciem laserem oraz Fundacja “Pomóż im” od wielu lat opiekująca się śmiertelnie chorymi dziećmi. Organizacja prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Właśnie na ten cel, w trakcie trwania ogłoszonego w listopadzie “Miesiąca Dobroczynności” zlicytowany został rower Adama Zdanowicza.
- W aukcji aktywny udział brało czterech zainteresowanych. Zwycięzca przebił pozostałych oferując kwotę 5,5 tys. złotych. Bardzo wszystkim uczestnikom licytacji dziękujemy - mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes zarządu Fundacji „Pomóż Im” - Pieniądze wesprą program rehabilitacji podopiecznych hospicjum, prowadzonego przez naszą Fundację. Akurat na te procedury medyczne nie można uzyskać finansowania w ramach NFZ, a są niezbędne, by poprawić zdrowotną kondycję dzieci i po prostu ułatwić im i ich rodzinom życie.
Nabywca roweru nie chce się ujawniać. Wziął udział w licytacji w odruchu serca.
Tak naprawdę, to my jesteśmy wdzięczni, że kupując ten niezwykły pojazd mogliśmy dołożyć się do czegoś co ma niepodważalny sens. Oczywiście to kropla w morzu potrzeb, ale jeśli uda się w ten sposób komuś pomóc, wzbudzić uśmiech dziecka to było warto.
- mówi anonimowy właściciel wylicytowanego pojazdut.
Firma alu-frost wielokrotnie udzielała się w różnych akcjach charytatywnych, ale pierwszy raz zaangażowała się w internetową licytację. Przedmiot, który na niej wystawiono to unikat, jedyny taki rower na świecie. Zainteresowanie więc było duże.
- Adam Zdanowicz zaprojektował go specjalnie z myślą o naszej firmie. Współpracujemy od lat. Wszystkie zlecenia Adama to dla nas wyzwanie, ale i ciekawa przygoda. Co ważne, jego wizjonerstwo i talent, nasza technologia i fachowość mogły tym razem przysłużyć się wielkiemu celowi - dodaje Piotr Świrko, prezes alu-frost.
To pierwszy jednoślad produkcji Adama Zdanowicza wykonany ze stali nierdzewnej. Prototyp powstawał kilka miesięcy. Na podstawie projektu 3D na giętarkach CNC i laserach alu-frost wycięto poszczególne elementy, które potem zespół MadBicycles pospawał w swojej pracowni. Rower jest stabilny i bardzo bezpieczny. Zrobiony został głównie z myślą o jeździe po mieście. Wyglądem nawiązuje do słynnego pekińskiego stadionu, nazywanego potocznie ptasim gniazdem oraz gitary Eddiego Van Halena.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.