RUSZA BCC STARTUPS
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl
Rusza BCC STARTUPS - nowa linia biznesowa Business Centre Club. Najstarsza i największa organizacja pracodawców otwiera się na młodych przedsiębiorców i wychodzi naprzeciw potrzebom nowego, polskiego biznesu. To właśnie ekosystem startupów oraz jego innowacyjność mają szansę pozytywnie wpłynąć na zmieniający się rynek przedsiębiorstw, a także na rozwój gospodarczy Polski.
Celem BCC Startups jest realne wsparcie młodych pionierów biznesowej i technologicznej transformacji.
W Polsce powstało około 3300 startupów co stanowi prawie 25 proc. ekosystemu startupów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wciąż najwięcej młodych firm rozpoczyna działalność w województwach mazowieckim oraz dolnośląskim.
To właśnie innowacyjny sektor startupów i skupiony wokół nich ekosystem napędzają rozwój gospodarczy. Jednak żeby było to możliwe i efektywne konieczne jest realne wsparcie dla młodego biznesu, realizowane w sposób strategicznie przemyślany i zaplanowany, a takiego wciąż niestety w Polsce brakuje.
PIONIERZY NOWEJ BIZNESOWEJ TRANSFORMACJI
Według danych z raportu Startup Poland - Ai jest najczęściej wskazywanym przez polskie startupy słowem kluczowym najlepiej oddającym charakter ich głównego produktu lub usługi.
- BCC ciagle się zmienia. Uważnie śledzimy otoczenie biznesowe i wdrażamy nowe projekty będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku. Dziś stawiamy na młody biznes, nowe technologie oraz na innowacje. Jesteśmy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze jednoznacznie oszacować, dokąd ta rewolucja nas zaprowadzi, ale bez wątpienia istotny udział w niej będą miały właśnie startupy. Zdecydowałem się na wdrożenie nowej linii biznesowej BCC STARTUPS aby zwrócić uwagę na najpilniejsze potrzeby nowych, polskich firm a także na czynniki, które mogą mieć pozytywny wpływ na ich rozwój. Jednocześnie chcemy budować i rozwijać silny ekosystem startupów w Polsce - mówi dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.
MARIAŻ DOŚWIADCZENIA I ŚWIEŻOŚCI W BIZNESIE
Startupy potrzebują wsparcia w obszarach takich jak: poszukiwanie źródeł finansowania, współpraca i kontakty z inwestorami, zarządzanie firmą, kształtowanie zespołów, a także w zakresie prawa, cyberbezpieczeństwa oraz w aspektach związanych ze zrównoważonym rozwojem..
Wiele bardzo dobrych, polskich pomysłów nie zostaje wdrożonych, ponieważ ich twórcom brakuje środków finansowych na ich realizację oraz znajomości środowiska biznesowego. BCC STARTUPS dzięki szerokiemu dostępowi do aktywności członkowskich BCC jest odpowiedzią na te realne potrzeby.
W ramach BCC STARTUPS powstały między innymi:
BCC STARTUP PLATFORM - dedykowana platforma informacyjna, umożliwiająca członkom BCC STARTUPS - dostęp do bazy wiedzy, narzędzi i kontaktów,
BCC STARTUPS UNIVERSITY - cykl comiesięcznych webinarów tematycznych i sesji edukacyjnych,
BCC STARTUPS MIXER - cykl spotkań networkingowych z najlepszymi praktykami biznesu,
BCC STARTUPS MEETS - cykliczne spotkania stacjonarne,
BCC STARTUPS INVEST GROUP - usługa umożliwiająca zgłoszenie projektu do bazy inwestycji,
BCC STARTUPS mentors w ramach którego członkowie programu otrzymają swoich indywidualnych mentorów,
BCC STARTUPS DRAGONS - indywidualne konsultacje biznesowe oraz udział w prestiżowych spotkaniach inwestycyjnych.
- Chcemy łączyć doświadczenie ze świeżym podejściem. Wierzę, że z takiego biznesowego miksu powstaną najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty. Dzięki tej nowej inicjatywie przedstawiciele startupów otrzymają od nas bezpośredni dostęp do firm, które osiągnęły sukces rynkowy, do wiedzy i doświadczenia najlepszych praktyków biznesu, a także wsparcie na każdym etapie wdrażania swojego projektu. Natomiast członkowie BCC zyskają możliwość edukowania, mentoringu oraz nowe opcje biznesowe i inwestycyjne - dodaje prezes BCC.
- Naszym celem jest aktywne kształtowanie oraz rozwijanie ekosystemu startupów w Polsce przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia i know-how BCC w zakresie budowania optymalnych warunków do prowadzenia biznesu, a także znalezienie odpowiedzi na zapotrzebowanie startupów, realne wsparcie w ich rozwoju oraz towarzyszenie w drodze do dojrzałości biznesowej - podsumowuje Luiza Miałkos, dyrektor wykonawcza BCC Startups.
Kontakt:
Agencja Open Minded Group pr@openmindedgroup.pl
Renata Stefanowska (BCC): renata.stefanowska@bcc.pl
www.bcc.org.pl
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.