Słodkie keto-święta
Okres świąt to dla osób na diecie prawdziwe wyzwanie. Makowce, serniki, pierniki – “ostatni” kawałek zawsze powoduje wyrzuty sumienia, a nierzadko też gorsze samopoczucie związane z nadmiarem cukru w organizmie. Czy da się inaczej? Nadal tradycyjnie, ale zdrowo i lekko? Fit Cake udowadnia, że tak i zaprasza na… keto-święta.
Keto-kutia, sernik waniliowy, tiramisu, kinder yoghurt – to tylko kilka propozycji z grudniowej oferty Fit Cake – sieci “niecukierni”, która zamienia popularne słodkości w zdrowe i pyszne desery. Wszystkie je łączy jedno – u podstaw receptur leżą założenia diety ketogenicznej.
– Dieta keto polega na spożywaniu posiłków zbilansowanych pod kątem większej podaży tłuszczów przy równoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jej efektem jest szybka redukcja masy ciała, ale też dłuższe uczucie sytości czy brak dolegliwości trawiennych – mówi Ewelina Choińska, współwłaścicielka Fit Cake.
I tak na przykład Keto-kutia różni się od tej klasycznej tym, że nie zawiera zbóż ani miodu, czyli węglowodanów, które królują w tradycyjnej kutii. Bazą dla Keto-kutii jest ryż konjac, czyli błonnik w czystej postaci, a słodyczy nadaje erytrol. Smaku dopełnia mleczko kokosowe, mak, skórka pomarańczowa oraz wiele rodzajów orzechów.
Podobnie sernik waniliowy, który jest puszysty i lekki, a jego solidna porcja to niespełna 200 kcal. Tradycyjne serniki zazwyczaj wykonane są na kruchym spodzie i zawierają dużo cukru.
– Nasz sernik pozbawiliśmy ciężkiego spodu, a zamiast cukru użyliśmy erytrolu – jego zamiennika w pełni bezpiecznego dla osób chorych na cukrzycę oraz na diecie keto – tłumaczy Ewelina Choińska.
Dla fit-wyjadaczy, wegan i alergików
Jednak wyjątkowa keto-oferta sprawdzi się nie tylko u osób przebywających na tego typu diecie. To także idealna propozycja dla dzieci i dorosłych z celiakią, nietolerancją laktozy czy alergią na białko mleka krowiego. Wszystkie desery Fit Cake są w 100% bezglutenowe – do ich wykonania używa się tylko certyfikowanych surowców od sprawdzonych dostawców. Większość nie zawiera też mleka, a już na pewno białego cukru. Znaleźć tam można także propozycje wegańskie czy słodkości bez orzechów.
– Nasze serniki, makowce czy pierniki to zdrowa alternatywa dla tradycyjnych wypieków, których wiele osób musi sobie odmawiać ze względu na alergie lub specjalne wymagania dietetyczne. Dobrze wiemy, jak ogromnym wyzwaniem są rodzinne spotkania, podczas których stół ugina się od ciast, a my nie możemy ich spróbować. Nasi klienci już nie muszą wybierać pomiędzy zdrowiem a przyjemnością. Z doświadczenia wiemy też, że zyskuje na tym cała rodzina, gdy nagle okazuje się, że po zjedzeniu deseru nadal czujemy się lekko i nie towarzyszy nam spadek nastroju czy energii – przekonuje Ewelina Choińska.
Nie tylko na stół, ale też w prezencie
Słodycze towarzyszą nam w Święta na każdym kroku, bo są także nieodłącznym elementem gwiazdkowych i Mikołajkowych prezentów.
– Słodycze są uniwersalnym podarunkiem, ale my zamiast czekoladowych Mikołajów czy bombonierek, polecamy coś, co nie wpłynie negatywnie na zdrowie osoby, której chcemy sprawić przyjemność. Który rodzic nie przewrócił oczami, gdy jego kilkulatek po raz kolejny dostał paczkę przesłodzonych cukierków? Albo kto z nas nie zastanawiał się, co podarować bliskiemu, który dba o linię, uprawia sport albo zmaga się z cukrzycą? Chcemy pokazać, że można inaczej – zdrowiej i bardziej efektownie – mówi Ewelina Choińska, prezentując Gift Boxy.
W Gift Boxach Fit Cake znajdziemy donuty “przebrane” za Mikołaje i renifery z polewami o smaku słonego karmelu, owoców leśnych czy białej czekolady. Sprzedawane w ozdobnych pudełkach są dobrym pomysłem na “słodki” prezent bez cukru.
Równie ciekawie prezentuje się świąteczna wersja słoiczków, w której znajdziemy wspomnianą już Keto-kutię, ale też Pierniczkowe Tofumisu, Deser a'la pierniczki alpejskie czy Deser irish cream z pierniczkiem i wiśniami.
– Zależało nam na tym, aby gwiazdkowe desery w smaku bezpośrednio nawiązywały do tradycyjnych wypieków, ale były podane w wyjątkowy sposób. Drobne detale i ozdoby cieszą oko i tworzą “ten klimat”, do którego tęsknimy przez cały rok – podsumowuje współwłaścicielka Fit Cake.
Szczegóły świątecznej oferty Fit Cake można znaleźć na Facebooku sieci.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.