Komunikaty PR

Smart monitoring — czyli bezpieczeństwo w firmie

2020-10-08  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.06 MB )

Rozwiązania z dziedziny “smart life” cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych, jak i osób prowadzących biznes. Z jakich smart rozwiązań mogą skorzystać niewielkie firmy? Sprawdźmy, co oferuje nam rynek.

 

Skuteczna ochrona biznesu

 

Monitoring to dla wielkich korporacji rzecz normalna. Duże przedsiębiorstwa dysponujące sporymi budżetami, mają całodobową ochronę i skomplikowane systemy monitorujące. Doskonale zdają sobie sprawę, że ze względu na posiadany sprzęt, pieniądze oraz informacje są na celowniku potencjalnych złodziei. Monitoring to dla nich jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie przedsiębiorstwa. Po pierwsze zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży. Po drugie, jeśli coś się wydarzy, dostarcza niepodważalne dowody, które ułatwiają dotarcie do sprawcy. Co jednak z małymi sklepami, biurami czy punktami usługowymi, które również narażone są na włamania, a nie mogą sobie pozwolić na tak rozbudowane systemy ochrony?

 

Idealne rozwiązanie dla właścicieli małych i średnich firm

 

Obecnie na rynku istnieje wiele inteligentnych kamer z ciekawymi funkcjonalnościami, które można dostać w bardzo przystępnych cenach. Modelem, na który szczególnie powinni zwrócić uwagę właściciele małych firm, jest kamera C3X od producenta Ezviz, która wyróżnia się doskonałą jakością nagrań. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu podwójnego obiektywu kolory są wyraziste również po zmroku. Kamera wyposażona jest także w inteligentne algorytmy, które natychmiast powiadamiają użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach. W reakcji na wykrycie niepożądanego ruchu C3X uruchamia nagranie audio oraz światło stroboskopowe. W wielu przypadkach taki komunikat wystarczy, aby skutecznie odstraszyć intruza. Jeśli jednak tak się nie stanie, wciąż będziemy mieć czas na zawiadomienie odpowiednich służb, jednocześnie cały czas nagrywając włamywacza w wysokiej jakości (full HD).

 

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kamery do ochrony biznesu, jest Ezviz C3N. W zależności od naszych potrzeb kamerę można zainstalować zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki klasie szczelności IP67 jest odporna na słońce, deszcz, burze, a nawet śnieg. To urządzenie bardzo intuicyjne w obsłudze. Wbudowane Wi-fi pozwala na połączenie monitoringu z aplikacją w smartfonie, dzięki czemu bez względu na to, gdzie właśnie się znajdujemy, możemy mieć firmę na oku. Co więcej, na nasz telefon natychmiast przyjdzie powiadomienie, gdy tylko kamera zarejestruje ruch. Po wykryciu ruchu sylwetki C3N może automatycznie błysnąć lampą, aby zniechęcić intruza. Ponieważ człowiek odruchowo obraca głowę w kierunku błyskającego światła, możliwe będzie wyraźne zarejestrowanie jego twarzy przez kamerę.

 

Czy warto zainwestować w monitoring?

Czy rzeczywiście warto zainwestować w monitoring dla firmy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się statystykami policji z 2019 roku. Z danych wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2019 roku było ponad 40 tysięcy włamań, czyli o 3,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej. Warto więc zadbać o ochronę swojego biznesu. Koszt inwestycji w kamery monitorujące to niewielki wydatek, w porównaniu do strat, jakie możemy ponieść w przypadku kradzieży.

Jeśli zainteresowały Was wspomniane modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz stacjonarnie w Media Markt, Leroy Merlin czy X-Kom.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach będzie większy niż ryb Biuro prasowe
2024-04-25 | 11:50

Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach będzie większy niż ryb

Wyniki najnowszego badania wskazują, że do 2040 roku dwukrotnie wzrośnie ilość tworzyw sztucznych na świecie. Dlatego tak ważna jest walka z ich nadmiarem. Marka Waterdrop we
Firma RUSZA BCC STARTUPS
2024-04-25 | 11:15

RUSZA BCC STARTUPS

Rusza BCC STARTUPS - nowa linia biznesowa Business Centre Club. Najstarsza i największa organizacja pracodawców otwiera się na młodych przedsiębiorców i wychodzi naprzeciw
Firma Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw
2024-04-25 | 11:05

Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw

Business Centre Club wraz z partnerami: firmą doradczą Crido oraz startupem Innciate zaprasza do udziału w Badaniu Innowacyjności Przedsiębiorstw, którego celem jest ocena poziomu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.