Smart monitoring — czyli bezpieczeństwo w firmie
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Rozwiązania z dziedziny “smart life” cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych, jak i osób prowadzących biznes. Z jakich smart rozwiązań mogą skorzystać niewielkie firmy? Sprawdźmy, co oferuje nam rynek.
Skuteczna ochrona biznesu
Monitoring to dla wielkich korporacji rzecz normalna. Duże przedsiębiorstwa dysponujące sporymi budżetami, mają całodobową ochronę i skomplikowane systemy monitorujące. Doskonale zdają sobie sprawę, że ze względu na posiadany sprzęt, pieniądze oraz informacje są na celowniku potencjalnych złodziei. Monitoring to dla nich jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie przedsiębiorstwa. Po pierwsze zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży. Po drugie, jeśli coś się wydarzy, dostarcza niepodważalne dowody, które ułatwiają dotarcie do sprawcy. Co jednak z małymi sklepami, biurami czy punktami usługowymi, które również narażone są na włamania, a nie mogą sobie pozwolić na tak rozbudowane systemy ochrony?
Idealne rozwiązanie dla właścicieli małych i średnich firm
Obecnie na rynku istnieje wiele inteligentnych kamer z ciekawymi funkcjonalnościami, które można dostać w bardzo przystępnych cenach. Modelem, na który szczególnie powinni zwrócić uwagę właściciele małych firm, jest kamera C3X od producenta Ezviz, która wyróżnia się doskonałą jakością nagrań. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu podwójnego obiektywu kolory są wyraziste również po zmroku. Kamera wyposażona jest także w inteligentne algorytmy, które natychmiast powiadamiają użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach. W reakcji na wykrycie niepożądanego ruchu C3X uruchamia nagranie audio oraz światło stroboskopowe. W wielu przypadkach taki komunikat wystarczy, aby skutecznie odstraszyć intruza. Jeśli jednak tak się nie stanie, wciąż będziemy mieć czas na zawiadomienie odpowiednich służb, jednocześnie cały czas nagrywając włamywacza w wysokiej jakości (full HD).
Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kamery do ochrony biznesu, jest Ezviz C3N. W zależności od naszych potrzeb kamerę można zainstalować zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki klasie szczelności IP67 jest odporna na słońce, deszcz, burze, a nawet śnieg. To urządzenie bardzo intuicyjne w obsłudze. Wbudowane Wi-fi pozwala na połączenie monitoringu z aplikacją w smartfonie, dzięki czemu bez względu na to, gdzie właśnie się znajdujemy, możemy mieć firmę na oku. Co więcej, na nasz telefon natychmiast przyjdzie powiadomienie, gdy tylko kamera zarejestruje ruch. Po wykryciu ruchu sylwetki C3N może automatycznie błysnąć lampą, aby zniechęcić intruza. Ponieważ człowiek odruchowo obraca głowę w kierunku błyskającego światła, możliwe będzie wyraźne zarejestrowanie jego twarzy przez kamerę.
Czy warto zainwestować w monitoring?
Czy rzeczywiście warto zainwestować w monitoring dla firmy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się statystykami policji z 2019 roku. Z danych wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2019 roku było ponad 40 tysięcy włamań, czyli o 3,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej. Warto więc zadbać o ochronę swojego biznesu. Koszt inwestycji w kamery monitorujące to niewielki wydatek, w porównaniu do strat, jakie możemy ponieść w przypadku kradzieży.
Jeśli zainteresowały Was wspomniane modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz stacjonarnie w Media Markt, Leroy Merlin czy X-Kom.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.