Komunikaty PR

Smart monitoring — czyli bezpieczeństwo w firmie

2020-10-08  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.06 MB )

Rozwiązania z dziedziny “smart life” cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych, jak i osób prowadzących biznes. Z jakich smart rozwiązań mogą skorzystać niewielkie firmy? Sprawdźmy, co oferuje nam rynek.

 

Skuteczna ochrona biznesu

 

Monitoring to dla wielkich korporacji rzecz normalna. Duże przedsiębiorstwa dysponujące sporymi budżetami, mają całodobową ochronę i skomplikowane systemy monitorujące. Doskonale zdają sobie sprawę, że ze względu na posiadany sprzęt, pieniądze oraz informacje są na celowniku potencjalnych złodziei. Monitoring to dla nich jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie przedsiębiorstwa. Po pierwsze zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży. Po drugie, jeśli coś się wydarzy, dostarcza niepodważalne dowody, które ułatwiają dotarcie do sprawcy. Co jednak z małymi sklepami, biurami czy punktami usługowymi, które również narażone są na włamania, a nie mogą sobie pozwolić na tak rozbudowane systemy ochrony?

 

Idealne rozwiązanie dla właścicieli małych i średnich firm

 

Obecnie na rynku istnieje wiele inteligentnych kamer z ciekawymi funkcjonalnościami, które można dostać w bardzo przystępnych cenach. Modelem, na który szczególnie powinni zwrócić uwagę właściciele małych firm, jest kamera C3X od producenta Ezviz, która wyróżnia się doskonałą jakością nagrań. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu podwójnego obiektywu kolory są wyraziste również po zmroku. Kamera wyposażona jest także w inteligentne algorytmy, które natychmiast powiadamiają użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach. W reakcji na wykrycie niepożądanego ruchu C3X uruchamia nagranie audio oraz światło stroboskopowe. W wielu przypadkach taki komunikat wystarczy, aby skutecznie odstraszyć intruza. Jeśli jednak tak się nie stanie, wciąż będziemy mieć czas na zawiadomienie odpowiednich służb, jednocześnie cały czas nagrywając włamywacza w wysokiej jakości (full HD).

 

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kamery do ochrony biznesu, jest Ezviz C3N. W zależności od naszych potrzeb kamerę można zainstalować zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki klasie szczelności IP67 jest odporna na słońce, deszcz, burze, a nawet śnieg. To urządzenie bardzo intuicyjne w obsłudze. Wbudowane Wi-fi pozwala na połączenie monitoringu z aplikacją w smartfonie, dzięki czemu bez względu na to, gdzie właśnie się znajdujemy, możemy mieć firmę na oku. Co więcej, na nasz telefon natychmiast przyjdzie powiadomienie, gdy tylko kamera zarejestruje ruch. Po wykryciu ruchu sylwetki C3N może automatycznie błysnąć lampą, aby zniechęcić intruza. Ponieważ człowiek odruchowo obraca głowę w kierunku błyskającego światła, możliwe będzie wyraźne zarejestrowanie jego twarzy przez kamerę.

 

Czy warto zainwestować w monitoring?

Czy rzeczywiście warto zainwestować w monitoring dla firmy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się statystykami policji z 2019 roku. Z danych wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2019 roku było ponad 40 tysięcy włamań, czyli o 3,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej. Warto więc zadbać o ochronę swojego biznesu. Koszt inwestycji w kamery monitorujące to niewielki wydatek, w porównaniu do strat, jakie możemy ponieść w przypadku kradzieży.

Jeśli zainteresowały Was wspomniane modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz stacjonarnie w Media Markt, Leroy Merlin czy X-Kom.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.