SOLGAZ ponownie inwestuje w rozwój parku maszynowego

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
SOLGAZ od wielu lat inwestuje w swój dynamiczny rozwój. W ostatnim czasie konsekwencją tych działań stało się powiększenie parku maszynowego. Na pokładzie fabryki stanęły m.in. nowe urządzenia do cięcia oraz multimedialne stanowiska montażowe. Celem najnowszej inwestycji polskiego producenta AGD jest jeszcze sprawniejsze tworzenie nowoczesnych i innowacyjnych sprzętów gospodarstwa domowego.
Technologia i rozwój to dwa słowa, które od zawsze motywują SOLGAZ do działania. Najnowsze inwestycje firmy pokazują, że polski producent AGD nie zwalnia tempa, stawiając kolejny krok naprzód, chcąc dostarczyć swoim klientom produkty najwyższej jakości.
„Potrzebujemy urządzeń, które pozwolą nam uniezależniać firmę i dostarczać naszym klientom produkty wykonane z najwyższą precyzją i dbałością o każdy szczegół.” - mówi prezes firmy SOLGAZ Ireneusz Bartnikowski
Nabyte maszyny i multimedialne stanowiska umożliwiają firmie SOLGAZ w pełni samodzielne wyprodukować wiązki przewodów elektrycznych do I, II i III generacji płyt gazowych „gaz pod szkłem”. Nowe urządzenia pozwolą na automatyczne cięcia i odizolowanie końcówek przewodów do połączeń elektrycznych w płycie gazowej.
Co więcej, zakupione urządzenia stanowią również dodatkowa oszczędność dla spółki. Precyzyjne dostosowanie parametrów maszyn do potrzebnych ilości komponentów znacząco wpłynie na oszczędności materiałowe, redukując odpady do minimum.
Firma z aspiracjami
Mechanizacja i automatyzacja to nieodłączne warunki rozwoju. A stale rosnące wymagania konsumentów motywują nowoczesne firmy do wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zapewniających najwyższą jakość produktów. SOLGAZ zdaje się rozumieć, że droga do sukcesu prowadzi także przez optymalizację procesów produkcyjnych. To konieczność i standard, który staje się warunkiem rozwoju i pozwala w ten sposób skutecznie budować przewagę wobec konkurencji.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.