Standardy dystrybucyjne Vision Express potwierdzone certyfikatem jakości
Sukcesem zakończył się proces certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością Vision Express jako dystrybutora wyrobów medycznych. Firma uzyskała certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO 13485:2016. To dowód, że wdrożone przez nią procedury wewnętrzne gwarantują zgodność z prawem i najwyższy poziom obsługi w całej Polsce, zarówno klientom, dostawcom jak i partnerom biznesowym. Certyfikat oznacza też, że stabilność i jednolitość świadczonych przez Vision Express usług będzie podlegać kontroli zewnętrznej, niezależnej instytucji.
Dowód jakości
Organizacje zajmujące się produkcją, dystrybucją lub serwisowaniem wyrobów medycznych są zobowiązane do przestrzegania określonych w prawie norm. Standard ISO 13485:2016 został opracowany jako model systemu zarządzania jakością, który gwarantuje, że firma utrzymuje wymagany prawnie poziom bezpieczeństwa. Certyfikat przyznany Vision Express to zatem dla klientów dowód, że zakupy w salonach sieci są w pełni bezpieczne.
Ponadto, wspomniany standard ISO odpowiada na potrzebę ujednolicenia w zakresie zarządzania procesami oraz kontroli cyklu życia wyrobów medycznych. Certyfikat zaświadcza, że Vision Express skutecznie dąży do tego ujednolicania, a obowiązujące procedury i same procesy wewnątrz organizacji wypełniają wymogi regulacyjne i jakościowe.
Korzyści z wysokich standardów
Wprowadzenie Systemu Zarządzania Jakością, który spełnia normę ISO, wiąże się z praktycznymi korzyściami zarówno dla firmy, jak i dla klientów. Odpowiednie standardy przekładają się nie tylko na poprawę bezpieczeństwa i udoskonalenie oferowanych produktów oraz usług, ale też usprawniają funkcjonowanie Vision Express.
– Otrzymany certyfikat to dla nas powód do dumy i źródło wielkiej satysfakcji. Dzięki usprawnieniom zgodnym z ISO zredukowaliśmy ryzyka nieprawidłowego działania używanego sprzętu, niezgodności wyrobów i jeszcze lepiej uporządkowaliśmy dokumentację wewnętrzną. Oprócz udoskonalenia jakości, pozyskanie certyfikacji przekłada się też na większą konkurencyjność marki Vision Express i pozwala nam rozwijać się zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym – wylicza Thanos Iliopoulos, Dyrektor Zarządzający Vision Express.
Standard ISO 13485:2016 wymaga zgodności z wymaganiami prawnymi i jakościowymi, m.in. tymi dotyczącymi firmowych zasobów (ludzkich oraz infrastrukturalnych), odpowiedniego opisu procesów przebiegających w organizacji (takich jak obieg informacji czy obsługa zgłoszeń reklamacyjnych) czy regularnej kontroli wykorzystywanych urządzeń. Wymogi dotyczą nawet badań poziomu satysfakcji klientów. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkownika wyrobu.
Certyfikacja na poziomie strategicznym
Certyfikat przyznany Vision Express to kolejny krok Grupy GrandVision, której marka jest częścią, na drodze do całościowej zgodności z ISO 13485:2016. Działająca w Polsce sieć planuje dalsze działania w tym kierunku.
- Obecnie nasz certyfikat obejmuje Biuro oraz Magazyn oraz Laboratorium Centralne, ale już teraz dążymy do rozszerzenia jego zakresu. Planujemy proces certyfikacji salonów Vision Express, który chcemy sfinalizować do końca 2024 roku. A wszystko to, by jeszcze bardziej zwiększyć wiarygodność naszej marki i stać się niekwestionowanym liderem wśród sprzedawców z naszej kategorii – podkreśla Thanos Iliopoulos.
Oprócz Vision Express certyfikatem ISO 13485:2016 może poszczycić się też dziewięć innych europejskich firm należących do grupy GrandVision. Do końca roku dołączy do nich pozostałe 11 podmiotów z portfolio grupy. Będzie to oznaczać, że GrandVision jako producent i dystrybutor sprzętu medycznego osiągnie najwyższe standardy jakości w skali globalnej.
***
Vision Express jest liderem branży optycznej w Polsce, zapewniającym profesjonalne usługi medyczne, wysokiej klasy okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne oraz soczewki kontaktowe.
Sieć na polskim rynku działa od 1994 r. i liczy ponad 230 salonów w ponad 100 miastach. Jednocześnie marka jest częścią grupy GrandVision – globalnego lidera w branży optycznej prowadzącego ponad 7000 salonów ponad 40 krajach. Firmę wyróżnia kompleksowa oferta, łącząca profesjonalne badania wzroku, porady pod kątem doboru odpowiedniej korekcji oraz indywidualne dopasowanie okularów i soczewek kontaktowych. Bogaty wybór asortymentu w zgodzie z najnowszymi trendami dostępny jest również w sklepie online.
Misja Vision Express to kompleksowe dbanie o dobrą jakość widzenia i zdrowie oczu Polaków. Firma realizuje ją w swoich salonach oraz poprzez szereg działań przyczyniających się do wzrostu świadomości konsumentów.
Więcej informacji na www.visionexpress.pl.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.