Sterilon UV-C: w trosce o zdrowe otoczenie
Ochrona przed działaniem niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów to prawdziwe wyzwanie. Patogeny coraz częściej atakują nasze organizmy, nierzadko prowadząc do chorób o ciężkim przebiegu. Odpowiedź na rosnące wymagania rzeczywistości stanowi linia produktów UV-C Sterilon od Lena Lighting, które zabijają szkodliwe mikroorganizmy nawet na bardzo dużych powierzchniach.
UV-C Sterilon to urządzenia, które pomagają wyeliminować bakterie, wirusy i grzyby, które bytują na powierzchniach innych urządzeń, mebli, ścian czy podłóg. Wykorzystując światło ultrafioletowe, UV-C Sterilon skutecznie niszczy DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów poddanych naświetleniu.
Lena Lighting zaprojektowała oraz wyprodukowała kilka modeli urządzeń UV-C Sterilon. Niektóre z nich są wielofunkcyjne, zapewniając zarówno oświetlenie, jak i dezynfekcję pomieszczeń. Przykładem tego typu produktu jest lampa UV-C Sterilon Square, w przypadku której istnieje możliwość indywidualnego podłączenia i sterowania modułów LED i UV-C.
Nagrodzone Red Dot Design Award 2022 przepływowe UV-C Sterilon Flow poddają powietrze wymuszonej cyrkulacji, zasysając je, naświetlając i dezynfekując wewnątrz urządzenia, a następnie wypierając na zewnątrz. Osłonięcie światła UV-C sprawia, że UV-C Sterilon Flow może być wykorzystywany w obecności ludzi, zapewniając wysoki poziom sterylności wszystkich elementów wyposażenia, które znajdują się we wnętrzu. Dostępne są również modele, które pozwalają na bezpośrednią dezynfekcję powierzchni poprzez jej naświetlanie.
- Lampy do dezynfekcji doskonale sprawdzą się zarówno z małych, jak i dużych pomieszczeniach – badania wskazują, że jedno urządzenie jest w stanie zabić do 99,5% mikroorganizmów, które pojawią się we wnętrzu. To niezwykle ważne, szczególnie w kontekście zdrowia układu oddechowego, któremu poświęcony był tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkty te stały się bardzo popularne za granicą. Mamy nadzieję, że już niebawem UV-C Sterilon pojawi się w kolejnych placówkach medycznych, edukacyjnych oraz prywatnych w Polsce. – mówi Magdalena Chojnacka, Marketing Manager w Lena Lighting.
Urządzenie doskonale sprawdzi się w miejscach wzmożonego ruchu: szkołach, placówkach służby zdrowia, obiektach użyteczności publicznej czy miejsc rozrywki. Lampa pracuje bardzo cicho, co przekłada się na znaczny komfort użytkowników.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.