Swoboda projektowania łazienek z biblioteką plików od TECE
Modele 2D, 3D i BIM, a także zdjęcia, opisy i dane techniczne – teraz projektowanie łazienek oraz instalacji stało się jeszcze bardziej komfortowe. Umożliwia to nowa baza produktów TECE – stworzona z myślą o architektach łazienek, a także wykonawcach systemów sanitarnych i grzewczych.
Architektura i sposób aranżacji wnętrz ewoluuje wraz ze zmianami społecznymi. Pojawiają się nowe trendy, a także potrzeby i oczekiwania względem funkcjonalności oraz estetyki – zarówno w odniesieniu do pomieszczeń prywatnych, jak i publicznych. Dlatego też obecnie – w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej – tak ważna stała się swoboda w projektowaniu. Droga od najbardziej nieszablonowych pomysłów do ich realizacji wiedzie jednak przez sprawdzone i przemyślane rozwiązania oraz narzędzia ułatwiające pracę architekta.
Droga do łazienki
Od pierwszych szkiców po finalne realizacje – proces tworzenia powinien być możliwie najprostszy. Wie o tym firma TECE, która wychodzi naprzeciw potrzebom architektów i wykonawców instalacji, oferując narzędzia ułatwiające ich pracę. Przykładem jest nowa biblioteka produktów i plików, dostępna na stronie producenta. Dzięki niej projektanci mogą swobodnie korzystać z modeli 2D, 3D, BIM, posiadają dostęp do informacji technicznych oraz zdjęć czy opisów. Wszystkie pliki są przygotowane zgodnie z aktualnymi standardami – tak, aby praca i edycja była jak najbardziej efektywna.
Baza została podzielona na główne kategorie produktów. Wśród nich znajdziemy m.in. systemy sanitarne, odpływowe czy rurowe. W następnych krokach określany jest rodzaj asortymentu, wybrane modele czy elementy uzupełniające dla danego produktu. Karta każdego z nich zawiera szczegółowe informacje, rysunki techniczne, instrukcje montażowe oraz modele. Użytkownicy mogą pobrać tylko wybrane pliki lub – za jednym kliknięciem – zapisać wszystkie dane przypisane do konkretnego produktu. Biblioteka jest intuicyjna w obsłudze i umożliwia dostęp do informacji niezbędnych w pracy każdego projektanta łazienki czy instalacji.
Przestrzeń dla idei
Systemy sanitarne i grzewcze TECE to szereg rozwiązań dedykowanych architektom i wykonawcom. Swobodę oraz nieograniczone możliwości aranżacji zapewniają między innymi elementy zabudowy przedściennej, wyznaczające swoiste ramy dla projektu. Dzięki nim architekt może dowolnie kreować pomieszczenie, dzielić je na strefy, planować rozmieszczenie instalacji czy sanitariatów. Asortyment systemów sanitarnych poszerzają stelaże podtynkowe z szeroką gamą kompatybilnych przycisków spłukujących, toaleta myjąca, funkcjonalny terminal WC czy odwodnienia prysznicowe.
Kompleksowość oferty, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe wzornictwo oraz przemyślana technologia sprawiają, że rozwiązania TECE od lat cieszą się ogromnym zaufaniem architektów i wykonawców instalacji.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.