Szwedzki fundusz państwowy sfinansuje kontrakt polskiej firmy na Ukrainie
B-Act, inżynieryjna spółka specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, podpisała umowę ze szwedzką firmą Sweco International AB. Kontrakt dotyczy świadczenia usług eksperckich oraz opracowania studium wykonalności przy realizacji projektu dla gminy Kobleve na Ukrainie (obwód mikołajowski). Jest to pierwszy krok w realizacji złożonego przedsięwzięcia mającego na celu poprawę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowościach gminy Koblevo, znacznie podnosząc jakość życia jej mieszkańców. Inwestycja jest finansowana przez Swedfund, szwedzką państwową instytucję finansowania rozwoju.
- Podpisana umowa otwiera przed nami nowe możliwości działania w kolejnym obwodzie na Ukrainie, gdzie dotychczas nie byliśmy obecni. Co więcej, jest to pierwszy projekt wspierany przez szwedzki kapitał państwowy, w którym bierzemy udział, co nadaje mu szczególne znaczenie. Warto zaznaczyć, że to jedynie pierwszy krok w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia, co daje nam nadzieję na długotrwałą i owocną współpracę przy tej inwestycji w przyszłości – oczekujemy na nowe projekty związane z infrastrukturą wodną w tym regionie – mówi Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act SA.
Całe przedsięwzięcie realizowane przez Sweco dotyczy wspomagania gmin w przeprowadzeniu analiz oraz przygotowaniach niezbędnych do poprawy jakości wody i jej oczyszczania. W Kobleve prace będą skupione przede wszystkim na dostępie do wody pitnej i oczyszczaniu ścieków. Zadanie realizowane przez B-Act w ramach tej inwestycji będzie już 14 projektem obecnie prowadzonym przez spółkę na Ukrainie. Jednocześnie są to pierwsze kontrakty B-Act w regionie mikołajowskim.
- Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu projektów na Ukrainie. Realizację pierwszego z nich rozpoczęliśmy w 2017 roku, a już w 2019 roku otworzyliśmy stałe przedstawicielstwo w Kijowie. W kolejnych latach, widząc szereg możliwości na rozwój naszej firmy na tym rynku, otworzyliśmy kolejne trzy biura w różnych regionach kraju. Jednak jeśli chodzi o zagranicę, nie tylko tam poszukujemy nowych kontraktów. W ostatnim czasie podpisaliśmy memorandum z firmą inżynieryjną z Kazachstanu, dzięki któremu wspólnie będziemy przygotowywać się do realizacji projektów w tym kraju – dodaje Adam Białachowski.
Nowa umowa na Ukrainie jest siódmą, którą B-Act podpisał w tym roku. W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników, spółka nieustannie monitoruje rynek, analizując trendy i identyfikując potencjalne obszary do rozwoju. B-Act prowadzi również regularne rozmowy z różnymi partnerami, poszukując nowych możliwości współpracy.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.