Komunikaty PR

Szwedzki fundusz państwowy sfinansuje kontrakt polskiej firmy na Ukrainie

2024-07-18  |  11:22

B-Act, inżynieryjna spółka specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, podpisała umowę ze szwedzką firmą Sweco International AB. Kontrakt dotyczy świadczenia usług eksperckich oraz opracowania studium wykonalności przy realizacji projektu dla gminy Kobleve na Ukrainie (obwód mikołajowski). Jest to pierwszy krok w realizacji złożonego przedsięwzięcia mającego na celu poprawę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowościach gminy Koblevo, znacznie podnosząc jakość życia jej mieszkańców. Inwestycja jest finansowana przez Swedfund, szwedzką państwową instytucję finansowania rozwoju.

- Podpisana umowa otwiera przed nami nowe możliwości działania w kolejnym obwodzie na Ukrainie, gdzie dotychczas nie byliśmy obecni. Co więcej, jest to pierwszy projekt wspierany przez szwedzki kapitał państwowy, w którym bierzemy udział, co nadaje mu szczególne znaczenie. Warto zaznaczyć, że to jedynie pierwszy krok w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia, co daje nam nadzieję na długotrwałą i owocną współpracę przy tej inwestycji w przyszłości – oczekujemy na nowe projekty związane z infrastrukturą wodną w tym regionie – mówi Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act SA.

Całe przedsięwzięcie realizowane przez Sweco dotyczy wspomagania gmin w przeprowadzeniu analiz oraz przygotowaniach niezbędnych do poprawy jakości wody i jej oczyszczania. W Kobleve prace będą skupione przede wszystkim na dostępie do wody pitnej i oczyszczaniu ścieków. Zadanie realizowane przez B-Act w ramach tej inwestycji będzie już 14 projektem obecnie prowadzonym przez spółkę na Ukrainie. Jednocześnie są to pierwsze kontrakty B-Act w regionie mikołajowskim.

- Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu projektów na Ukrainie. Realizację pierwszego z nich rozpoczęliśmy w 2017 roku, a już w 2019 roku otworzyliśmy stałe przedstawicielstwo w Kijowie. W kolejnych latach, widząc szereg możliwości na rozwój naszej firmy na tym rynku, otworzyliśmy kolejne trzy biura w różnych regionach kraju. Jednak jeśli chodzi o zagranicę, nie tylko tam poszukujemy nowych kontraktów. W ostatnim czasie podpisaliśmy memorandum z firmą inżynieryjną z Kazachstanu, dzięki któremu wspólnie będziemy przygotowywać się do realizacji projektów w tym kraju – dodaje Adam Białachowski.

Nowa umowa na Ukrainie jest siódmą, którą B-Act podpisał w tym roku. W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników, spółka nieustannie monitoruje rynek, analizując trendy i identyfikując potencjalne obszary do rozwoju. B-Act prowadzi również regularne rozmowy z różnymi partnerami, poszukując nowych możliwości współpracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.