Komunikaty PR

Tak międzynarodowa firma wspiera Ukrainę. Poznaj Planit (z Wrocławia)

2022-05-17  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Tak międzynarodowa firma wspiera Ukrainę. Poznaj Planit (z Wrocławia)

Zatrudniają ponad 200 pracowników w swoich biurach w Polsce, w Ukrainie i USA (Oakland). Planit to prężnie rozwijająca się firma, która aktywnie działa na rzecz ofiar wojny – ewakuując rodziny, wspierając materialnie i pomagając w poszukiwaniu pracy. Planit ma siedzibę w biurach serwisowanych CitySpace, które również organizują pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Planit to firma o międzynarodowym zasięgu zajmująca się doradztwem architektonicznym. Optymalizują procesy budowlane, przewidują ryzyko, wdrażają własne metody pracy i finalnie przyspieszają budowę oraz pozwalają zaoszczędzić pieniądze.

Specjaliści Planit pracują w biurach w Polsce, w Ukrainie i USA. We Wrocławiu działają od 2019 roku w przestrzeni biurowej CitySpace, gdzie na 370 mkw. mają 37 stanowisk pracy. – Obecnie w naszym biurze we Wrocławiu pracują 22 osoby, które są odpowiedzialne m.in. za jakość usług i komunikację z partnerami. Cały czas też się rozwijamy i aktualnie poszukujemy nowych członków zespołu na takie stanowiska, jak inżynier budowlany, administrator projektu oraz lider projektu z doświadczeniem w budownictwie – mówi Oleg Demydenko, dyrektor generalny Planit.

Planit wybrał lokalizację w CitySpace, gdyż ze względu na sytuację panującą w Ukrainie firma potrzebowała sprawdzonego biura w Polsce, w dobrej lokalizacji i z szybkim terminem najmu.

Od początku podobała nam się lokalizacja CitySpace we Wrocławiu. W 2019 roku Planit szukał biura ze względu na kolejną eskalację stosunków rosyjsko-ukraińskich. Wtedy na Ukrainie na jakiś czas wprowadzono stan wyjątkowy. Po jego zakończeniu otworzyliśmy biuro we Wrocławiu – podkreśla Oleg Demydenko.

Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace: – To dla nas bardzo ważne, aby zapewnić nowym firmom, które chcą otwierać biura w CitySpace, uproszczoną ścieżkę wynajmu. Oferujemy elastyczne przestrzenie, które umożliwiają jak najlepsze dostosowanie miejsca pracy do aktualnej liczby pracowników. Umożliwiamy rozpoczęcie pracy praktycznie od zaraz w pełni wyposażonym biurze z kompleksową obsługą i wielojęzyczną recepcją. Nie mnożymy zbędnych formalności, a wszystkie rachunki wystawiamy na jednej fakturze.

CitySpace wspiera swoich najemców nie tylko w codziennych obowiązkach związanych z zarządzaniem biurem, ale również aktywnie uczestniczy w akcjach pomocowych dla pracowników firm ewakuowanych z Ukrainy. – Dzieci pracowników Planit brały udział w organizowanych przez nas warsztatach, a także otrzymały zabawki ze zbiórki, do której dołączyli się wszyscy najemcy CitySpace w Nobilis Business House – mówi Magdalena Śnieżek, regional director South Poland CitySpace.

Planit – coś więcej niż firma

Planit stawia mocno na rozwój i nie ogranicza się wyłącznie do Wrocławia. W Polsce swoje biuro ma również w Lublinie. Firma chce otwierać oddziały. Obecnie jednak skupia się na wspieraniu swoich specjalistów w Ukrainie. Do 24 lutego na pełną skalę kadra Planit pracowała w Charkowie, Dnieprze i Lwowie. Po agresji wojsk rosyjskich Planit utrzymało swoje biura we Lwowie i Mukaczewie. – Obecnie największe biuro firmy znajduje się we Lwowie. Niektórzy pracownicy pracują w trybie zdecentralizowanym z różnych miast na zachodzie kraju. Nasze dotychczasowe biura w Dnieprze i Charkowie są obecnie puste. Na szczęście to w Charkowie nadal jest nietknięte przez rakiety i pociski. Aktualnie jesteśmy w trakcie ewakuacji stamtąd naszego sprzętu – mówi Oleg Demydenko.

Planit od 7 lat, dzięki swojej organizacji non-profit – Buildit Ukraine, koncentruje się na doskonaleniu systemu kształcenia zawodowego w sektorze AEC poprzez upowszechnianie i wdrażanie nowoczesnych technologii informacyjnych. Obecnie jednak organizacja skupia się przede wszystkim na pomocy rodzinom swoich pracowników oraz studentom z Ukrainy. Pomaga w ewakuacji pracowników i ich rodzin, wspiera przy wynajęciu mieszkania, załatwieniu formalności prawnych, uzyskaniu dostępu do opieki zdrowotnej, a także dostarcza najbardziej potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby. Działania obejmują również ukraińskich studentów, którzy musieli opuścić swój kraj i wyjechać do krajów Unii Europejskiej. Buildit Ukraine pomaga im ubiegać się o przyjęcie na uniwersytety, uzyskać stypendia i znaleźć pracę.

CitySpace wspiera ukraińskich pracowników

Wojna w Ukrainie spowodowała, że coraz więcej firm, takich jak np. Planit, musiało ewakuować swoich pracowników z dotychczasowych biur w Ukrainie i umożliwić im pracę w nowej przestrzeni na terenie m.in. Polski. – CitySpace aktywnie włączyło się w pomoc pracownikom tych firm, którzy przenieśli swoje zespoły z tereny Ukrainy. Zdecydowaliśmy się, że będzie to pomoc przede wszystkim dla dzieci pracowników – mówi Lisa Zettlin, dyrektor zarządzająca CitySpace.

Przez cały marzec w CitySpace w biurowcu Nobilis Business House odbywały się zajęcia dla dzieci pracowników firm, które przeniosły swoje zespoły z Ukrainy do Polski. Warsztaty organizowały wspólnie CitySpace, Grupa z Pasją oraz Archicom. Dodatkowo, wspólnie z najemcami, CitySpace zorganizowało zbiórkę zabawek, gier i artykułów plastycznych dla pracowników dzieci z Ukrainy. Operator biur elastycznych zadbał również o dorosłych – organizując konsultacje psychologiczne wspólnie z Era Psyche.

CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 21 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE Biuro prasowe
2025-01-13 | 11:00

Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE

Magic Tape pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt długiej i gęstej fryzury nawet w przypadku rzadkich włosów. Specjalistką od tej metody jest Agnieszka
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.