Uroczyste Obchody Dnia Strażaka w firmie WIŚNIOWSKI
W miniony weekend, tj. 18 maja 2024, odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z 150-leciem Nowosądeckiej Straży Pożarnej oraz 25-leciem Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Po części oficjalnej, firma WIŚNIOWSKI zaprosiła gości do siedziby firmy, by podziękować za trud wnoszony w bezpieczeństwo regionu.
Od godz. 11:00 na Rynku w Nowym Sączu odbyła się uroczysta ceremonia poprzedzona m.in. Mszą Świętą w Bazylice Św. Małgorzaty w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego; były też wystąpienia służb mundurowych, samorządowców oraz włodarzy miasta. Jak poinformowano w oficjalnym wystąpieniu członków Państwowej Straży Pożarnej na scenie, w samym województwie małopolskim funkcjonuje dziś aż 1356 jednostek OSP, w których działa ponad 70 tysięcy strażaków niosących pomoc o każdej porze, chroniąc lokalne społeczności, zwierzęta i mienie publiczne oraz prywatne.
O współpracy z PSP w Nowym Sączu mówi Krystyna Baran, prezes WIŚNIOWSKI, obecna na sobotnim wydarzeniu: "Jesteśmy niezwykle dumni z długotrwałej współpracy z Nowosądecką Strażą Pożarną, która trwa już 35 lat. Strażacy są prawdziwymi bohaterami naszych czasów, poświęcającymi swoje życie i czas dla bezpieczeństwa naszej społeczności. Sobotnie spotkanie i zaproszenie gości do naszej siedziby jest wyrazem naszej głębokiej wdzięczności za ich nieustającą służbę. Chcemy, aby wiedzieli, jak bardzo doceniamy ich trud i odwagę. Jako firma, która również z pasją dąży do doskonałości, jesteśmy zaszczyceni, mogąc wspierać ich działania i współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć."
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.