Uroczyste Obchody Dnia Strażaka w firmie WIŚNIOWSKI
W miniony weekend, tj. 18 maja 2024, odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z 150-leciem Nowosądeckiej Straży Pożarnej oraz 25-leciem Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Po części oficjalnej, firma WIŚNIOWSKI zaprosiła gości do siedziby firmy, by podziękować za trud wnoszony w bezpieczeństwo regionu.
Od godz. 11:00 na Rynku w Nowym Sączu odbyła się uroczysta ceremonia poprzedzona m.in. Mszą Świętą w Bazylice Św. Małgorzaty w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego; były też wystąpienia służb mundurowych, samorządowców oraz włodarzy miasta. Jak poinformowano w oficjalnym wystąpieniu członków Państwowej Straży Pożarnej na scenie, w samym województwie małopolskim funkcjonuje dziś aż 1356 jednostek OSP, w których działa ponad 70 tysięcy strażaków niosących pomoc o każdej porze, chroniąc lokalne społeczności, zwierzęta i mienie publiczne oraz prywatne.
O współpracy z PSP w Nowym Sączu mówi Krystyna Baran, prezes WIŚNIOWSKI, obecna na sobotnim wydarzeniu: "Jesteśmy niezwykle dumni z długotrwałej współpracy z Nowosądecką Strażą Pożarną, która trwa już 35 lat. Strażacy są prawdziwymi bohaterami naszych czasów, poświęcającymi swoje życie i czas dla bezpieczeństwa naszej społeczności. Sobotnie spotkanie i zaproszenie gości do naszej siedziby jest wyrazem naszej głębokiej wdzięczności za ich nieustającą służbę. Chcemy, aby wiedzieli, jak bardzo doceniamy ich trud i odwagę. Jako firma, która również z pasją dąży do doskonałości, jesteśmy zaszczyceni, mogąc wspierać ich działania i współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć."

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.