Ważna zmiana u polskiego producenta. TESTER dołącza do TERMETU w ramach Grupy Ka
TERMET dynamicznie się rozwija - nie tylko nieustannie poszerzając ofertę produktową i korzystając z własnego centrum rozwojowo-badawczego, ale także - dzięki poszerzaniu kompetencji. Temu ostatniemu sprzyja między innymi integracja z firmą TESTER, specjalizującą się w automatyce. Obok sztucznej inteligencji (AI), automatyka pojawia się już w każdym nowoczesnym projekcie technologicznym, znajdując zastosowane również w branży instalacyjno-grzewczej. Co więcej, integracja obu podmiotów to szansa dla branży na współpracę z jeszcze większą organizacją, której celem jest wzmocnienie obecności na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych.
Kompetencje przyszłości
TESTER to przede wszystkim kompetentny zespół inżynierów projektujących elektroniczne układy automatyki i sterowania. To także produkcja zaawansowanych układów zarządzających pracą urządzeń grzewczych TERMET.
- Dzięki wzmocnieniu zespołu ściśle wyspecjalizowanym personelem, nabyliśmy kompetencje nie tylko do projektowania, konfigurowania i utrzymania systemów automatyki, ale również potencjał rozwoju w kierunku AI, co jest bez wątpienia zgodne z trendami rynkowymi. Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z mocno profilowaną wiedzą, to inwestycja w przyszłość oraz eliminacja ryzyka w przypadku outsourcingu tego typu procesów – komentuje Damian Majer, Wiceprezes Zarządu Termet S.A.
- Zaawansowana automatyka m.in. w urządzeniach grzewczych staje się w dzisiejszym świecie standardem. Naszym celem jest podwojenie korzyści poprzez łączenie technologii - automatyki oraz AI. Dążymy do tego, aby dzięki zastosowaniu odpowiednich układów sterowania wspieranych przez AI, nasze urządzenia mogły same rozpoznawać i minimalizować błędy dzięki zbieraniu i analizie danych. Zdecydowanie jest to kierunek, którym powinniśmy podążać, mając na uwadze rozwój układów hybrydowych, których działanie powinno opierać się na algorytmach, które same będą decydować choćby o wyborze źródła ciepła w odniesieniu do warunków atmosferycznych oraz cen mediów, tak aby nasze rozwiązanie zawsze było optymalne pod względem komfortu, wydajności i oszczędności – dodaje Żaneta Lisowska, Group Category Manager Heating Ferro Grouop/ Termet S.A.
Więcej: https://www.termet.com.pl/

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.