Ważna zmiana u polskiego producenta. TESTER dołącza do TERMETU w ramach Grupy Ka
TERMET dynamicznie się rozwija - nie tylko nieustannie poszerzając ofertę produktową i korzystając z własnego centrum rozwojowo-badawczego, ale także - dzięki poszerzaniu kompetencji. Temu ostatniemu sprzyja między innymi integracja z firmą TESTER, specjalizującą się w automatyce. Obok sztucznej inteligencji (AI), automatyka pojawia się już w każdym nowoczesnym projekcie technologicznym, znajdując zastosowane również w branży instalacyjno-grzewczej. Co więcej, integracja obu podmiotów to szansa dla branży na współpracę z jeszcze większą organizacją, której celem jest wzmocnienie obecności na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych.
Kompetencje przyszłości
TESTER to przede wszystkim kompetentny zespół inżynierów projektujących elektroniczne układy automatyki i sterowania. To także produkcja zaawansowanych układów zarządzających pracą urządzeń grzewczych TERMET.
- Dzięki wzmocnieniu zespołu ściśle wyspecjalizowanym personelem, nabyliśmy kompetencje nie tylko do projektowania, konfigurowania i utrzymania systemów automatyki, ale również potencjał rozwoju w kierunku AI, co jest bez wątpienia zgodne z trendami rynkowymi. Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z mocno profilowaną wiedzą, to inwestycja w przyszłość oraz eliminacja ryzyka w przypadku outsourcingu tego typu procesów – komentuje Damian Majer, Wiceprezes Zarządu Termet S.A.
- Zaawansowana automatyka m.in. w urządzeniach grzewczych staje się w dzisiejszym świecie standardem. Naszym celem jest podwojenie korzyści poprzez łączenie technologii - automatyki oraz AI. Dążymy do tego, aby dzięki zastosowaniu odpowiednich układów sterowania wspieranych przez AI, nasze urządzenia mogły same rozpoznawać i minimalizować błędy dzięki zbieraniu i analizie danych. Zdecydowanie jest to kierunek, którym powinniśmy podążać, mając na uwadze rozwój układów hybrydowych, których działanie powinno opierać się na algorytmach, które same będą decydować choćby o wyborze źródła ciepła w odniesieniu do warunków atmosferycznych oraz cen mediów, tak aby nasze rozwiązanie zawsze było optymalne pod względem komfortu, wydajności i oszczędności – dodaje Żaneta Lisowska, Group Category Manager Heating Ferro Grouop/ Termet S.A.
Więcej: https://www.termet.com.pl/

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.