Wielkie serca w akcji ,,List do seniora’’. Podsumowanie inicjatywy Speedmail
25 lutego br., po kilku tygodniach, zakończyła się inicjatywa "List do Seniora", zainicjowana przez niezależnego operatora pocztowego Speedmail oraz firmę Postivo.pl, specjalizującą się w poczcie hybrydowej. Obie firmy połączyły siły, aby razem zorganizować akcję na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. "Matysiaków" w Warszawie.
Akcja była skierowana do wszystkich, którzy chcieli podzielić się z seniorami radością, za pomocą słów lub rysunków. Wystarczyło wysłać je na wskazany adres mailowy. Organizatorzy zadbali o wydrukowanie przesłanych listów, zaadresowanie ich i dostarczenie do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków.
Efektem wspólnych działań było zebranie niemal stu prac, które trafiły bezpośrednio do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków, przynosząc im odrobinę radości oraz urozmaicenia, często monotonnej codzienności.
— Łącząc siły z Postivo.pl pokazaliśmy moc, jaką wciąż posiada tradycyjna poczta. Dzięki naszym działaniom, wszyscy mieli możliwość wysyłania swoich prac w wersji elektronicznej, na adres mailowy, a seniorzy mogli cieszyć się nimi w tradycyjnej papierowej formie. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej komunikacji odbywa się przez internet, wysyłane prywatnie listy odchodzą w zapomnienie. Wciąż są jednak czymś ważnym zwłaszcza dla starszych osób, a otrzymanie listu przez seniora może być wręcz sentymentalną podróżą do lat młodości – komentuje Janusz Konopka, prezes Speedmail.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.