Wojciech Zielecki wzmacnia zespół Peakside w Polsce
Wojciech Zielecki dołączył do zespołu Peakside Capital Advisors w Polsce.
Ma ponad 17-letnie doświadczenie zawodowe. Teraz przełoży je na rozwój pozycji Peakside w segmencie nieruchomości magazynowo-industrialnych. Wojciech Zielecki objął stanowisko Project Management Director i będzie odpowiedzialny za zarządzanie i nadzór nad realizowanymi projektami Peakside w Polsce.
Wojciech Zielecki posiada wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Jego wiedza i umiejętności są bardzo ważne dla funduszu, który pracuje nad rozbudową swojego portfolio o inwestycje na rynku nieruchomości magazynowo-industrialnych. Peakside planuje budowę portfela zróżnicowanych obiektów, w tym między innymi typu City Logistics, BTS i parków magazynowych.
Wojciech jest świetnym i zorientowanym na cel ekspertem. Ma bardzo duże doświadczenie
w planowaniu, zarządzaniu i nadzorowaniu inwestycji na rynku nieruchomości. Jego umiejętności są dla nas bardzo cenne i jestem przekonany, że osiągniemy wspólny sukces wzmacniając pozycję Peakside na polskim rynku nieruchomości magazynowo-industrialnych – powiedział Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
Wojciech Zielecki będzie nadzorował i koordynował realizację projektów nieruchomości magazynowo-industrialnych, które fundusz planuje w najbliższym czasie. Przed dołączeniem do Peakside Wojciech Zielecki jako Chief Delivery Officer i Head of Project Management kierował zespołami i nadzorował projekty dla Polcom Group. Wcześniej związany był JLL
w Polsce (Jones Lang LaSalle) gdzie doświadczenie zawodowe zdobywał przez 9 lat piastując stanowiska, Senior Project Manager, Project Director i Director. Wcześniej karierę zawodową budował także za granicą pracując w Wielkiej Brytanii w Sir Robert McAlpine oraz
w J W Construction Holding i Olejnik Systemy Magazynowe.
Wojciech Zielecki jest absolwentem wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiskowej Politechniki Rzeszowskiej. Ukończył także University of the West of England w Bristolu w Wielkiej Brytanii i posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno–budowlanej. Jest również członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), do którego przynależność gwarantuje najwyższej klasy profesjonalizm w branży nieruchomości i budownictwa.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.