Fonmix wzmocni segment elektroniki Galerii Północnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Galeria Północna poszerza swoją ofertę handlową w segmencie elektroniki. W warszawskim centrum handlowym niebawem zostanie otwarty sklep sieci Fonmix, informuje dział leasingu GTC S.A.
– Realizując strategię leasingową Północnej, koncentrujemy się dziś w dużej mierze na zróżnicowaniu oferty w kluczowych dla nas segmentach, wprowadzając marki, które rozwijają asortyment, a także sprawiają, że nasi klienci mają jeszcze większy wybór – mówi Katarzyna Żuchowska, Leasing Manager w GTC S.A.
– Fonmix jest tego najlepszym przykładem. Wraz z otwarciem lokalu poszerzymy bowiem dostępną w galerii ofertę urządzeń mobilnych, akcesoriów oraz usług, a także zapewniamy kolejne miejsce, w którym nasi klienci mogą liczyć na fachową poradę w kwestii wyboru telefonu czy jego naprawy – dodaje.
Fonmix to marka, która coraz wyraźniej zaznacza się na polskim rynku centrów handlowych, dysponując wyspami handlowymi oraz lokalami stacjonarnymi w największych obiektach w kraju. Działalność sieci skupia się natomiast na czterech obszarach.
Jest to sprzedaż najnowszych modeli smartfonów i urządzeń mobilnych, urządzeń do nawigacji i monitoringu GPS, akcesoriów (np. szkieł ochronnych, etui, słuchawek, kart pamięci) oraz serwis pogwarancyjny telefonów GSM. Brand na polskim rynku obecny jest od 2008 roku.
Fonmix będzie już 13. lokalem oferującym elektronikę w Północnej. Oprócz Fonmix znaleźć tu można także salony m.in. RTV Euro AGD, iSpot, x-kom czy Media Expert. W galerii dostępni są także tacy teleoperatorzy jak chociażby: T-Mobile, Play, Orange, Plus/Polsat Box czy Virgin Mobile.
Planowany debiut Fonmix w Północnej jest już kolejnym w ostatnim czasie. Wiosną oferta galerii zyskała 300. sklep marki JYSK. Leasing GTC S.A. zapowiedział także otwarcie sklepu sieci Stara Mydlarnia. Oprócz tego, na przestrzeni ostatnich miesięcy przedłużono tu umowy z 9 najemcami, opiewające łącznie na ponad 1600 m kw. W gronie tym znalazły się takie marki jak m.in. Sephora, Vistula, Bytom, Wólczanka czy Pako Lorente.
– Galeria Północna to atrakcyjna biznesowo lokalizacja, którą interesują się dziś zarówno duże polskie i zagraniczne sieci, jak również marki rozwijające się, co widać w ostatnich umowach. Najemców przyciąga do obiektu zarówno coraz szerszy i bardzo chłonny lokalny rynek konsumencki, jaki zapewniamy, jak również rodzinny profil obiektu – mówi Katarzyna Żuchowska.
– Nie bez znaczenia jest także dostępny u nas zestaw marek, dzięki któremu najemcy lokują się w profootfallowym otoczeniu, które zapewnia nie tylko udany debiut, ale przede wszystkim dalszy rozwój. Fakt, że obiekt zyskuje nowych najemców, ale także umacnia relacje z dotychczasowymi, najlepiej pokazuje jego potencjał – dodaje.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.