Franklin Templeton oficjalnym sponsorem Biegu Na Szczyt Rondo 1
Franklin Templeton, światowy lider w zarządzaniu aktywami, został oficjalnym sponsorem XII Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie, sportowo-charytatywnego wydarzenia, które odbędzie się 16 marca.
Franklin Templeton to jedna z największych organizacji zarządzających aktywami na świecie. Firma obsługuje miliony klientów z ponad 150 krajów i od ponad 75 lat pomaga im realizować cele finansowe. Warszawskie biuro Franklin Templeton znajduje się w biurowcu Rondo 1.
- Cieszymy się ogromnie, że po raz pierwszy najemca Rondo 1 zostaje oficjalnym sponsorem organizowanej w naszym budynku imprezy sportowej. Każdego roku aktywizujemy coraz większą grupę osób na co dzień pracujących w Rondo 1 i zapraszamy ich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nasz Bieg na Szczyt Rondo 1 to również fantastyczna platforma do komunikacji marki, a przy okazji możliwość zaproszenia pracowników czy klientów do wspólnego przeżywania sportowych emocji. Jesteśmy przekonani, że za przykładem Franklin Templeton Investments Poland sp. z o.o. pójdą w kolejnych latach również inne firmy – mówi Bożena Jurek, Senior Portfolio Manager w Cushman & Wakefield Polska.
Zaplanowana na 16 marca dwunasta edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 łączy elementy wydarzenia sportowego z charytatywnym. Na starcie zawodów stanie światowa czołówka biegaczy po schodach,walczących o cenne punkty do rankingu Towerrunning World Association. Szalenie istotny jest też charytatywny wymiar wydarzenia. Bieg Na Szczyt Rondo 1 od początku swojego istnienia wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz Wioski SOS w Kraśniku przychód z opłat startowych, wpłacanych przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła już poziom 300 tysięcy złotych.c
- Zawody Towerruning’u to nie tylko wyzwanie i forma sprawdzenia się w rywalizacji sportowej, ale też pomoc potrzebującym dzieciom z SOS Wiosek Dziecięcych - a dla nas możliwość wsparcia słusznego celu – powiedział Borno Janekovic Prezes Franklin Templeton w Polsce.
Więcej informacji o Biegu Na Szczyt Rondo 1 można znaleźć pod adresem www.biegnaszczyt.pl. Oficjalna strona internetowa Franklin Templeton: www.franklintempleton.pl
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.
Franklin Templeton to wiodąca globalna organizacja zarządzająca inwestycjami od ponad 75 lat. Naszym najważniejszym zasobem są ludzie. Na potrzeby obsługi ponad 240 produktów finansowych zatrudniamy ponad 9000 pracowników w 23 krajach na całym świecie, co pozwala nam oferować wyjątkowo szeroką gamę różnorodnych możliwości rozwoju zawodowego. Na polskim rynku jesteśmy obecni ponad 25 lat. Mamy oddziały w dwóch miastach: Warszawie i Poznaniu. Poznańskie biuro jest największym w Europie i liczy ponad 600 pracowników.
Franklin Resources, Inc. [NYSE:BEN] to globalna organizacja zarządzająca inwestycjami z podmiotami zależnymi działająca na rynku jako Franklin Templeton i obsługująca klientów z ponad 155 krajów. Misją Franklin Templeton jest pomaganie klientom w osiąganiu lepszych rezultatów poprzez wykorzystanie specjalistycznej wiedzy na temat zarządzania inwestycjami, sposobów zarządzania majątkiem i rozwiązań technologicznych. Za pośrednictwem specjalistycznych spółek inwestycyjnych, organizacja oferuje wąską specjalizację na globalną skalę, wykorzystując szerokie możliwości inwestowania w instrumenty o stałym dochodzie, akcje, aktywa alternatywne i rozwiązania oparte na aktywach mieszanych. Spółka z siedzibą w Kalifornii, mająca oddziały w ponad 23 krajach i zatrudniająca ok. 1300 profesjonalnych inwestorów, ma 75 lat doświadczenia w branży inwestycyjnej i zarządza aktywami o wartości ok. 1,6 bln USD (dane na dzień 31 stycznia 2024 r.). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej franklinresources.com.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.