Froo otworzyło już 20. sklep w Rumunii!
Froo Romania Retail S.R.L, spółka należąca do Grupy Żabka, otworzyła w sierpniu br. w Bukareszcie wyjątkowy sklep Froo, oferujący szeroki wybór przekąsek i napojów oraz specjalną strefę gastronomiczno-konsumpcyjną. To już 20. i zarazem największy sklep pod szyldem Froo w Rumunii. 19 sklepów działa w Bukareszcie i jeden w Pitesti. Wszystkie placówki sieci działają w formule partnerstw biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami.
Nowo otwarty sklep Froo mieści się przy ul. Bulevardul Iuliu Maniu 7, w pobliżu Politechniki Bukareszteńskiej (Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București) i stacji metra Politehnica. Można w nim nie tylko zrobić szybkie zakupy w drodze, np. do domu, ale także wygodnie usiąść i zjeść ciepłą przekąskę. Dodatkowo dostępne są chłodne napoje prosto z lodówki, kubki z lodem do schłodzenia napojów oraz świeżo mielona, aromatyczna kawa. Stoliki znajdują się także na zewnętrznym tarasie.
Placówka dysponuje przestronną salą sprzedaży o powierzchni przekraczającej 120 m2. Oferta produktowa została rozbudowana o około 20% w stosunku do asortymentu dostępnego w dotychczasowych lokalizacjach Froo. Sklep oferuje szeroki wybór produktów, w tym chłodzonych napojów. Do dyspozycji klientów są dwa ekspresy do kawy, a chrupiące przekąski na ciepło, takie jak panini, chrupboxy czy zapiekanki, są serwowane prosto z pieca. Sklep jest czynny codziennie w standardowych godzinach, czyli od 6:00 do 23:00.
Podczas uroczystego otwarcia sklepu klienci mogli skorzystać z szeregu akcji promocyjnych, przygotowanych w formule letniego street-foodowego pikniku „on the go”, z degustacjami produktów marek własnych oraz tzw. popołudniową frooletką, w której do wygrania były gorące przekąski z oferty Froo Bistro.
Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz we Froo
– Zależy nam na wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, dlatego sklepy Froo działają w modelu partnerstwa biznesowego. Dla wielu osób może to być dobry pomysł na prowadzenie własnej działalności. Partnerom prowadzącym sklepy zapewniamy lokal i zatowarowanie, a także wsparcie merytoryczne. Każda lokalizacja analizowana jest pod kątem jej atrakcyjności dla klientów, ale również logistyki i potencjału rozwoju. Od maja br. uruchomiliśmy już 20 sklepów Froo – 19 w Bukareszcie i jeden w Pitesti. Rozwijamy sieć i planujemy kolejne otwarcia w różnych lokalizacjach – mówi Radu Trandafir, General Manager, Froo Romania Retail S.R.L.
Froo to sklepy modern convenience będące odpowiednikiem sklepów Żabka, działających w Polsce. Ponad 80% asortymentu stanowią znane i lubiane marki rumuńskie oraz międzynarodowe marki pochodzące od rumuńskich dostawców. W ofercie można znaleźć również produkty znanych polskich marek oraz lokalnych marek własnych – w asortymencie znajdują się m.in. kanapki Tommy Bites, produkty na lunch Good Soul i płynne przekąski Foodini. Pod szyldem Froo Bistro we wszystkich placówkach dostępna jest także bogata oferta ciepłych przekąsek, m.in. takich jak hot dog czy frytki oraz kawy. Oferta jest przygotowana z myślą o klientach, którzy chcą szybko zaspokoić głód i pragnienie w drodze do domu, pracy czy szkoły.
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.