Fujifilm partnerem Grand Press Photo 2022
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
Pierwsza wystawa Grand Press Photo 2022 odbędzie się w Gdańsku. Najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 20 czerwca do 3 lipca w biurowcu Wave wybudowanym przez firmę Skanska w Gdańsku. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 18. Prezentuje ona 302 fotografie: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. W tegorocznej edycji Grand Press Photo Fujifilm pełni rolę partnera konkursu i wystaw.
Za nami finałowa gala Grand Press Photo, podczas której przyznano najważniejsze w Polsce nagrody dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską, w tym prasową oraz dokumentalną.
W tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo 2022 Fujifilm pełniło rolę partnera w kategorii Young Poland. Do rywalizacji w tej kategorii mogli zgłosić się fotografowie, którzy nie ukończyli 26 roku życia i nie startowali dotąd w konkursie Grand Press Photo. „Po raz kolejny Fujifilm ma zaszczyt uczestnictwa, w charakterze partnera, w konkursie Grand Press Photo. Jako firma mamy ogromne doświadczenie w produkcji sprzętu fotograficznego. Od niespełna 90 lat Fujifilm dostarcza kompleksowe rozwiązania dla fotografów, poczynając od klisz fotograficznych, przez sprzęt fotograficzny, kończąc na finalnych wydrukach zdjęć. Wielu naszych ambasadorów to dokumentaliści, ściśle powiązani swoją działalnością i twórczością z szeroko pojętą prasą. Stąd też wynika nasze naturalne zainteresowanie tematem fotografii reporterskiej.” – tak o udziale Fujifilm w Grand Press Photo wypowiedział się Tomasz Taberski - Director of Imaging Division Fujifilm Central & Eastern European Region. W kategorii Young Poland – Single pierwsze miejsce przypadło Monice Kwiecień z Ośrodka Postaw Twórczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wyróżnienie dostała Magdalena Klyta z Akademii Sztuki w Szczecinie i Uniwersytetu Wrocławskiego. W kategorii Young Poland – Stories pierwsze miejsce przyznano Mikołajowi Tomczakowi z Akademii Sztuki w Szczecinie. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gnida z Lubelskiej Szkoły Fotografii. Gratulacje wszystkim nagrodzonym, w imieniu Fujifilm, przekazał również Tomasz Taberski - „Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy młodym fotografom rozwoju kariery, samych wspaniałych ujęć, a co za tym idzie kolejnych sukcesów oraz wyróżnień”.
Podczas gali wręczono również nagrody specjalne oraz rozstrzygnięto konkurs Photo Book of the Year 2021. Tę nagrodę otrzymał Rafał Milach za książkę „Strajk”. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano książce „Przedstawienia | Performances” Bartka Warzechy. Zdjęcia w obu projektach zostały wykonane przede wszystkim aparatami Fujifilm z serii GFX.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.