Komunikaty PR

Fundacja Avalon zaprasza na wiosenny piknik w Parku Szczęśliwickim w Warszawie!

2023-05-18  |  17:00
Biuro prasowe

W tym roku po raz pierwszy Fundacja Avalon obchodzi Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Podsumowaniem akcji jest rodzinny piknik, który odbędzie się w niedzielę, 28 maja w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Burmistrz d. Ochoty, Dorota Stegienka oraz prezydent m.st. Warszawy, Pan Rafał Trzaskowski. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na rodzinną imprezę kulturalno-edukacyjną z masą atrakcji. Gwarantujemy zabawę w atmosferze tolerancji oraz program wypełniony rozrywkami, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie!  

Plenerowa impreza w szlachetnym celu 

Osoby z niepełnosprawnościami często napotykają na trudności związane z dyskryminacją w codziennym życiu co ma przełożenie na ich uczestnictwo w aktywnościach społecznych na równych zasadach z innymi. Dlatego Fundacja Avalon, postanowiła zadedykować majowe działania, walce z dyskryminacją i wykluczeniem OzN poprzez edukację i uświadamianie społeczeństwu jak ważne jest, aby nie zapominać o tej największej mniejszości żyjącej w Polsce. Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami, Fundacja Avalon obchodziła poprzez liczne działania takie jak spot emitowany w telewizji, radiu, kampanię w Internecie, stworzenie raportu z danymi dotyczącymi dyskryminacji oraz spisanie 13 postulatów w formie Deklaracji „Szanuję. Nie dyskryminuję.”. Podsumowaniem akcji jest piknik dostępny dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o środowisku osób z niepełnosprawnościami, działalności Fundacji Avalon, zrozumieć się i poznać w radosnej atmosferze.  

Zeszłoroczny piknik spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony osób, które wzięły w nim udział. Dlatego zachęceni sukcesem postawiliśmy wpisać to wydarzenie w kalendarz stałych akcji Fundacji Avalon. W związku z organizacją Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami uznaliśmy, że w tym roku piknik odbędzie się jako jego podsumowanie. Zgodnie z naszym hasłem przewodnim „Niepełnosprawność nie ogranicza, dyskryminacja tak!” pragniemy edukować, uświadamiać i dążyć do realnej zmiany postrzegania niepełnosprawności. Brakuje wydarzeń, podczas których osoby pełnosprawne i te z niepełnosprawnością mogą na równi, wspólnie brać udział we wszystkich atrakcjach. To najlepszy sposób na łamanie społecznych barier.   

- mówi Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon.

Wachlarz atrakcji dla małych i dużych z edukacją w tle 

Piknik Fundacji Avalon odbędzie się w pięknej scenerii Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w godzinach 10 – 19. W rozstawionych namiotach, które będą tworzyły przestrzeń jednodniowego „miasteczka” Fundacji Avalon, będzie można zapoznać się z działalnością Organizacji oraz prowadzonych przez nią projektów: Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, Kompleksowe Centrum Poradnicze, Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami, Avalon Extreme, Projekt Sekson, Projekt Subkont oraz portalu zbiórkowego Helpuj.pl. Ten ostatni prowadzi, do 31 maja, zbiórkę związaną z Miesiącem Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami, z której wpływy zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans społeczności OzN, w tym na aktywną rehabilitację, walkę z wykluczeniem na rynku pracy, wykluczeniem ekonomicznym oraz w sferze seksualności, relacji partnerskich oraz rodzicielstwa.  

Mnóstwo atrakcji, zajęć sportowych, edukacyjnych i muzycznych czeka na każdego, kto 28 maja zdecyduje się spędzić dzień z Fundacją Avalon. Dla spragnionych ruchu i aktywności fizycznych czekać będą zajęcia jogi, Handbike, ściana wspinaczkowa, tor przeszkód na wózkach i tor „Świat niewidomych”, refleksomierz i wyjątkowa gra terenowa. Gra rozpoczyna się o 10 i zapraszamy do tworzenia grup 2-5 osobowych, które będą rozwiązywać różne ciekawe, edukacyjne zadania, dzięki którym uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z tematyką codzienności osób z niepełnosprawnościami, ale też doświadczyć niektórych niepełnosprawności na własnej skórze. Fanów motoryzacji zapraszamy do obejrzenia dwóch dostosowanych aut racingowych,  którymi ścigają się profesjonalnie wyścigowi kierowcy z niepełnosprawnościami - Sebastian Luty – prezes Fundacji Avalon oraz Kamil Kosela członek projektu Avalon Extreme.  Dla dzieci Fundacja zorganizowała liczne zajęcia i atrakcje - zabawa na dmuchańcach, malowanie buziek, robienie zwierzątek z balonów, puszczanie baniek, gra stoiskowa. Uczestnicy pikniku będą mieli także okazję wziąć udział w licznych zajęciach i warsztatach – ćwiczeniach z samoobrony, zajęciach projektowania skarpet czy wykonać tatuaż z henny. Fanów muzyki czeka mnóstwo doznań w postaci zajęć djembe, występu izdeb’a- gitarzysty i wokalisty, zdobywcy złotej płyty i Fryderyka z zespołem Ralpha Kamińskiego, pokaz iluzji w wykonaniu Bartosza Madeja, finalisty XII The Voice of Poland oraz set DJ’ski kobiecego duetu Kristal Katz. Ciekawym punktem w programie będzie fascynujący i wyjątkowy pokaz tańca na wózkach w wykonaniu HEELS ON WHEELS. Event zostanie poprowadzony przez wokalistę Martina Fitcha, znanego z udziału w Eurowizji, występów w teatrze Roma oraz gali “Miss Supranational 2022”. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Podczas wydarzenia prowadzona będzie akcja kwestarska w ramach zbiórki publicznej. 

Piknik z Fundacją Avalon to unikatowa impreza, na którą zapraszamy absolutnie wszystkich! Pragniemy zapoznać uczestników z tematyką, którą Fundacja Avalon porusza na co dzień w działaniach, kampaniach oraz zachęcić do większego zaangażowania w sprawy OzN, z większą świadomością. Dzień z Fundacją Avalon to wydarzenie dostępne dla rodzin, par, singli – dla każdego, kto będzie chciał spędzić wspólnie wolny czas bez dystansu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy kto pojawi się na wydarzeniu spędził miło wolny czas. Gwarantujemy fantastyczną zabawę na świeżym powietrzu i do zobaczenia już niedługo, bo 28 maja! 

- mówi Zuzanna Makowska starsza specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka Pikniku z Fundacją Avalon.

Partnerami Pikniku, którzy wspierają działania Fundacji Avalon podczas jego organizacji są firmy: KABAK, Stacja Grawitacja, Katalog Marzeń, Ciastkowo.pl., Żabka.


Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Tchibo po raz kolejny wspiera Mamy z Domów Samotnej Matki Stowarzyszenia MONAR Biuro prasowe
2023-05-26 | 13:00

Tchibo po raz kolejny wspiera Mamy z Domów Samotnej Matki Stowarzyszenia MONAR

Liczba matek samodzielnie wychowujących dzieci w Polsce wynosi niemal dwa miliony, a co czwarta rodzina jest tworzona przez samotnego rodzica[1]. Wychowywanie dziecka w pojedynkę to
Problemy społeczne MÄVINN – kolekcja stworzona w hołdzie tradycyjnemu rzemiosłu
2023-05-23 | 16:00

MÄVINN – kolekcja stworzona w hołdzie tradycyjnemu rzemiosłu

Ręcznie haftowane poszewki, klosze o rustykalnym charakterze wykonane z włókien bananowca, organizery uszyte z nadwyżki dżinsu oraz dekoracyjne kosze wyplecione z juty – to
Problemy społeczne Kolejki do lekarza znów będą dłuższe?
2023-05-18 | 11:00

Kolejki do lekarza znów będą dłuższe?

Dłuższe kolejki do lekarza, większy ruch w przychodniach, odległe terminy wizyt, dodatkowe koszty – eksperci ostrzegają, że wprowadzenie limitów dotyczących liczby konsultacji

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Ukraińcy coraz bardziej aktywni na polskim rynku pracy. Wyzwaniem pozostaje znajomość polskiego i znalezienie pracy zgodnej z kwalifikacjami

78 proc. Ukraińców przebywających w Polsce pracuje. Odsetek ten jest bardzo wysoki zarówno wśród migrantów przedwojennych, jak i uchodźców, którzy przyjechali do nas po 24 lutego 2022 roku. Polski rynek pracy dobrze sobie poradził z przyjęciem dużej fali nowych pracowników, mało tego, potrzebuje ich jeszcze więcej, szczególnie w okresie prac sezonowych. Ukraińcy wskazują jednak na kilka trudności – wśród nich są wysokie oczekiwania pracodawców, słaba znajomość języka polskiego i praca poniżej zdobytych w ojczyźnie kwalifikacji.

Finanse

Sztuczna inteligencja i cleantech w centrum zainteresowania funduszy VC. Polskie start-upy nieźle sobie radzą w obu tych branżach

– Sztuczna inteligencja i cleantech to w tej chwili dwie kluczowe branże, które są w centrum zainteresowania funduszy venture capital i do nich będą płynąć w nadchodzącym czasie największe środki – ocenia prezes zarządu Orlen VC Marek Garniewski. Statystyki pokazują, że rodzime start-upy dobrze sobie radzą w obu tych branżach. Polska jest już w tej chwili uważana za „zielony” hub technologiczny Europy Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku działa około setki spółek, których działalność jest bezpośrednio związana z SI i które mogą skorzystać na fali popularności tej technologii.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Handel

Wysoka inflacja zachwiała priorytetami konsumentów przy wyborze produktów. „Zielona” zmiana zachodzi jednak także w handlu

Kryteria ESG stają się częścią strategii świata biznesu, w tym także firm z branży handlu detalicznego. Choć w dobie szybko rosnącej inflacji konsumenci uważniej przyglądają się cenom, to kwestie jakości, ekologii i etyki firm będących właścicielami sklepów pozostają dla nich istotne. Pandemia, która spowodowała przerwanie łańcuchów dostaw, przekierowała uwagę logistyków na lokalne źródła zaopatrzenia, a to trend współgrający z ekologią ze względu na ograniczenie śladu węglowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.