Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar “E-wolontariat pracowniczy”
E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego - nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, który odbędzie się 27 stycznia 2021 r.
Wolontariat pracowniczy w czasie pandemii
Z uwagi na wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego podejmowanie działań wolontariackich polegających na m.in. prowadzeniu zajęć w szkołach, czy na oferowaniu bezpośredniego wsparcia potrzebującym zostało utrudnione.
Z pomocą przychodzi jednak e-wolontariat – czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariat jest formą wolontariatu, która może w ciekawy sposób dopełnić ofertę wolontariatu tradycyjnego i umożliwić zaangażowanie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą działać „twarzą w twarz” (np. z uwagi na pracę do późnych godzin, opiekę nad rodziną, czy niepełnosprawność). Nie tylko w czasie stanu epidemii!
Weź udział w webinarze!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i w jaki sposób może dopełnić ofertę wolontariatu pracowniczego, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć.
Termin: 27 stycznia 2021 r., godz. 18:00
Link do zapisów: https://pracowniczy.e-wolontariat.pl/
Zakres tematyczny:
- E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne.
- E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez pracowników.
- E-wolontariat pracowniczy na platformie TuDu.org.pl.
- Polecane materiały rozszerzające wiedzę.
Dla kogo jest ten webinar?
Dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.
Jaki jest koszt?
Udział w webinarze jest bezpłatny!
Kto jest organizatorem webinaru?
Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.
Webinar poprowadzi Marzena Kacprowicz - koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. "Podręcznika e-wolontariatu" - praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl - pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.
Link do zapisów: https://pracowniczy.e-wolontariat.pl/
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.