Fundacja Globalworth inwestuje w przyszłość polskiej kultury
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
6 grudnia 2021 roku poznaliśmy 15 stypendystów programu. Są nimi utalentowani młodzi muzycy w wieku od 18 do 26 lat, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy dokładnie wiedzą w jakim kierunku chcą rozwijać swoją artystyczną karierę. Cechuje ich świadomość globalnych trendów związanych z odbiorem sztuki i kultury, a do promocji swojego dorobku muzycznego wprowadzają innowacyjne rozwiązania, aby ich talent dotarł do jak największej liczby osób, a tym samym poszerzył grono miłośników muzyki klasycznej. W ich grze wybrzmiewa pasja, wrażliwość oraz zaangażowanie połączone z młodzieńczą energią i spontanicznością.
"To ważna inwestycja w polską kulturę i cieszymy się, że Fundacja Globalworth docenia wartość programu Bridge to the Future, wspierając artystyczną przyszłość naszego kraju."
Jakub Fiebig, Prezes Julian Cochran Foundation
Program stypendialny, do którego rekrutacja rozpoczęła się w październiku 2021 roku, wzbudził duże zainteresowanie. Przyciągnął blisko 300 polskich artystów-muzyków, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 50 ośrodków w kraju i zagranicą. Podczas I etapu jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu i muzycznego managementu, miało szansę zapoznać się z marzeniami i szczegółowymi biznesplanami stworzonymi przez aplikantów. W II etapie, umiejętności uczestników oceniane były przez wybitne osobowości ze środowiska muzycznego: Benjamina Woodroffe’a (Australia), Davida Watkin’a (Wielka Brytania) oraz Yejin Gil (Korea Południowa/Niemcy).
"Założeniem programu stypendialnego „Bridge to the Future” jest umożliwienie najbardziej uzdolnionym muzycznie młodym artystom dalszego rozwoju i realizacji muzycznych projektów, które bez dodatkowego wsparcia finansowego mogłyby nie zostać zrealizowane. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej artystycznej drodze."
Magdalena Rapacka-Wojdat, członkini zarządu Fundacji Globalworth
Dla 15 utalentowanych młodych stypendystów program będzie ogromnym wsparciem w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich muzycznej kariery. Fundacja Globalworth pokryje koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, udziału w polskich i międzynarodowych konkursach. Stypendia sfinansują również kursy języków obcych, kursy coachingowo-mentorskie, czy zakup instrumentów.
Z sylwetkami 15 stypendystów można zapoznać się na stronie: http://www.juliancochranfoundation.com/stypendysci-2021

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.