Komunikaty PR

Fundusze Venture Capital inwestują w nową klasę kosmicznych startupów

2022-04-07  |  13:10
Biuro prasowe

Grupa funduszy Venture Capital i inwestorów, w tym Startup Wise Guys i Pointer Capital, niedawno zainwestowała w rundę zalążkową Copernic Space, platformy opartej na blockchain, umożliwiającej kupowanie aktywów kosmicznych i inwestowanie w przedsięwzięcia kosmiczne przez rynek masowy. Zwiększone zainteresowanie nowym, rozwijającym się sektorem, w którym stosuje się technologię blockchain do otwierania szerszego komercyjnego dostępu do przestrzeni kosmicznej i związanych z nią inwestycji, oznacza początek nowego rynku.

 

Rozwijany od 2020 r. Copernic Space niedawno uruchomił platformę, na której gracze z branży kosmicznej mogą tokenizować swoje aktywa, aby skomercjalizować to, co posiadają, i uzyskać dostęp do nowych metod monetyzacji. Premiera obejmuje pierwszą w historii sprzedaż tokenizowanej przestrzeni ładunkowej w łaziku księżycowym MAPP Lunar Outpost, który wyruszy na Księżyc jeszcze w tym roku. W pierwszej komercyjnej misji księżycowej można nie tylko kupić prawa do wysłania fizycznego ładunku księżycowego przez Copernic Space, ale także podzielić własność tego ładunku na części i odsprzedać go na rynku detalicznym. Wprowadza to przestrzeń kosmiczną do gospodarki cyfrowej, demokratyzując dostęp i tworząc prawdziwy rynek aktywów kosmicznych, który po raz pierwszy daje możliwość posiadania własności w kosmosie. W związku z tym, że na rynku pojawia się kolejna sprzedaż aktywów kosmicznych, w 2023 r. Copernic Space planuje wdrożyć SpacePool, aplikację DeFi, która ułatwia płynność bezpośrednio z rynku detalicznego do projektów kosmicznych.

 

General Partner Pointer Capital, Lukas S. Zgiep powiedział: „To świeży i kreatywny projekt, który pokazuje nam, że powinniśmy wyjść z naszej strefy komfortu i spojrzeć inaczej na kryptowaluty i NFT. Gospodarka kosmiczna ma ogromny potencjał i możliwe, że będzie bardziej wartościowa niż gospodarka ziemska. Jeśli tak się stanie, Copernic Space będzie Amazonem dla gospodarki kosmicznej!”.

 

Copernic Space, kierowany przez Granta Blaisdella, jednego ze współzałożycieli Coinfirm, wiodącej firmy zajmującej się analizą blockchain, reprezentuje nowy rynek - zderzenie się dwóch branż, jakimi są przestrzeń kosmiczna i kryptowaluty. Giełda ta wyznacza standardy komercjalizacji powierzchni i związanych z nią inwestycji. Jednakże platforma nie tylko chce zwiększyć kosmiczną gospodarkę o wartości 500 miliardów dolarów, ale także być bezpieczną przystanią dla innych firm krypto związanych z przestrzenią kosmiczną, budujących zróżnicowany ekosystem, takich jak Spacechain, SKTLS, czy Spaceman.

 

Dyrektor zarządzająca Startups Wise Guys i entuzjastka branży kosmicznej, Daniela Esposito, powiedziała, że „Copernic Space wyszedł z tak wyjątkową i przełomową propozycją na rynek, że przegapienie okazji do zainwestowania i wspierania pierwszego rynku cyfrowego w historii oferującego zasoby kosmiczne, byłoby niemożliwe”.

 

Trwa trend przenoszenia swoich aktywów w stronę gospodarki kosmicznej przez inwestorów, ale ta kategoria reprezentuje nową klasę firm związanych z przestrzenią kosmiczną o znacznie niższych wymaganiach kapitałowych i krótszych terminach zdarzeń płynnościowych, co stanowi dużą przeszkodę dla wielu tradycyjnych inwestorów. Nowy rynek reprezentuje również przełamywanie barier wejścia do gospodarki kosmicznej, gdzie przeciętny człowiek może zostać uczestnikiem, właścicielem lub inwestorem przestrzeni kosmicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.