Gamescape: gamifikacja to sposób na zrównoważoną turystykę
10 kwietnia br. w Centrum Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki odbyło się Forum Turystyki w Krakowie. Jednym z punktów programu była debata dotycząca postulatów zrównoważonej turystyki. Według Patrycji Curyło z Gamescape gamifikacja może być efektywnym narzędziem w realizacji odpowiedzialnej turystyki w Krakowie.
Podczas debaty dot. sposobów na podnoszenie jakości usług turystycznych i rozwoju infrastruktury turystycznej z poszanowaniem lokalnej społeczności i środowiska naturalnego, Patrycja Curyło z Gamescape wskazywała, że dobrym rozwiązaniem spełniającym te warunki jest gamifikacja.
„Gamifikacja, czyli włączanie elementów gier do kontekstów niezwiązanych z grami, może na nowo zdefiniować turystykę, a w niej: turystykę kulinarną, kreatywną czy ekoturystykę. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii – rozwiązań mobilnych czy rozszerzonej rzeczywistości, wprowadza element interaktywny do zrównoważonego podróżowania, czyniąc go bardziej satysfakcjonującym i edukacyjnym. Gamifikacja może nagradzać pożądane zachowania, takie jak korzystanie z ekologicznego transportu, czy zaangażowanie się w wydarzenia kulturalne. Może także pomóc w rozpraszaniu ruchu turystycznego i kierować turystę w mniej uczęszczane, ale przez to bardziej ciekawe i nieoczywiste miejsca.” – powiedziała Patrycja Curyło.
W trakcie Forum Turystyki w Krakowie rozmawiano również o tym jak zyskać na nowych trendach, jak przygotować biznes na długofalowy sukces i jak można prowadzić działalność spełniając standardy zrównoważonej turystyki.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.