Gas Station Simulator cieszy się dużym zainteresowaniem
DRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – prezentuje zainteresowanie swoim autorskim tytułem, Gas Station Simulator. Wishlista symulatora renowacji i rozbudowy zniszczonej stacji benzynowej wzrosła do ponad 30 tys. zapisów na liście życzeń platformy Steam. Premiera projektu planowana jest na Q1 2021 roku. Studio podsumowało także pozostałe tytuły ze swojego portfolio produkcyjnego, co pozwoliło na odnotowanie ponad 100 tys. zapisów na wszystkich wishlistach krakowskiej spółki.
Prace produkcyjne nad Gas Station Simulator DRAGO entertainment rozpoczęło w Q4 2019 roku. Tytuł od jego zaprezentowania, w niecałe dwa miesiące osiągnął ponad 10 tys. zapisów użytkowników Steam. Jednocześnie, już w pierwszym miesiącu obecności na platformie, produkcja znalazła się na Global Top Wishlist.
- Fanów Gas Station Simulator wciąż przybywa. Aktualnie wishlista projektu wynosi ponad 30 tys. zapisów. Liczba użytkowników wzrosła m.in. po naszej prezentacji dema gry w ramach jesiennej edycji Festiwalu Steam. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Podsumowaliśmy także nasze pozostałe projekty. Wishlisty wszystkich tytułów z naszego portfolio produkcyjnego zdobyły ponad 100 tys. zapisów. Jesteśmy zadowoleniu z osiągniętego wyniku. To dla nas potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia produkcji jest właściwa, a nasze projekty mają potencjał na sukces sprzedażowy. Część zapowiedzianych przez nas tytułów przekażemy graczom już w pierwszym półroczu 2021 – dodaje.
Produkcja GSS umożliwia graczom wejście do wirtualnego świata, w którym ich głównym zadaniem jest rozbudowa zniszczonej stacji benzynowej oraz renowacja, zarówno samego budynku, jak i dojazdu oraz terenu wokół. Użytkownik musi wyposażyć stację w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji.
Obecnie studio pracuje nad bezpłatnym prologiem Gas Station Simulator, w którym gracze będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. – Skupiamy się nad tym, aby wszystkie prezentowane przez nas tytuły spełniały wymagania pod kątem mechaniki i gameplay’ u. Dlatego też większość premier naszych produkcji poprzedzać będzie bezpłatny prolog. Chcemy w ten sposób otrzymać - cenne dla nas - sugestie graczy, tak aby produkcje finalnie były maksymalnie dopracowane i spełniały oczekiwania odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.
Przy komercjalizacji Gas Station Simulator studio współpracuje z Movie Games, notowanym na NewConnect udziałowcem DRAGO entertainment. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na Q1 2021 roku.
Spółka we wrześniu br. przeprowadziła emisję akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2 mln zł. Pozyskane z kampanii crowdinvestingowej środki studio przeznacza m.in. na rozwój aktualnie powstających kilku produkcji z gatunku symulatorów. W pierwszej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi, oprócz wspomnianego Gas Station Simulator, także Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator.
Obecnie DRAGO entertainment przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect, który jest planowany do końca 2020 roku.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.