Gazela Biznesu 2020 dla Galeco
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Każdego roku wraz z końcem stycznia poznajemy ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw, organizowany przez ogólnopolski dziennik Puls Biznesu. W tym elitarnym gronie nie mogło zabraknąć również producenta systemów rynnowych z Balic pod Krakowem.
Oznaka sukcesu
Puls Biznesu, jako specjalistyczny periodyk poświęcony biznesowi, gospodarce i giełdzie, przygotowuje ranking, w którym badane są wyniki firm za trzy poprzedzające lata. O pozycji w zestawieniu decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów. Plebiscyt organizowany od ponad 20 lat jest dziś jednym z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych, a nagrody w nim przyznawane są bez wątpienia synonimem odniesionego sukcesu. Podczas ostatniej edycji sklasyfikowano blisko 5000 przedsiębiorstw z całej Polski. Wśród nich znalazła się również firma Galeco, która awansowała w porównaniu z poprzednim rankingiem aż o 90 pozycji. - Wyróżnienie przyznane przez Puls Biznesu uznaje się za jedno z najrzetelniejszych. Stanowi doskonałą rekomendację i ma olbrzymie znacznie w budowaniu oraz kształtowaniu relacji biznesowych. Przedsiębiorstwa, które pojawiają się w rankingu, mogą pochwalić się bowiem dobrą kondycją finansową, świetnym sposobem zarządzania i nienaganną reputacją. Nagroda jest więc też swego rodzaju oznaką wiarygodności – ważną z punktu widzenia kontrahentów. Gazela Biznesu przyznana Galeco stanowi dla nas olbrzymi zaszczyt i powód do dumy. Plasuje nas bowiem wśród elity małych i średnich przedsiębiorstw. To niewątpliwie efekt zaangażowania i codziennej pracy pracowników, którzy czują się ważną częścią naszej firmy – mówi Anna Góral, specjalista ds. marketingu Galeco.
XXI edycja rankingu Galeze Biznesu obejmowała wyniki finansowe przedsiębiorstw z lat 2017-2019, czyli sprzed zmian w warunkach pracy i prowadzenia biznesu wywołanych pandemią COVID-19.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.