Geodis Poland schłodzi się w MLP Pruszków II
Globalna firma logistyczna wynajęła 2,6 tys. m2 powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Większość przestrzeni dedykowanej dla Geodis Poland przeznaczone będzie na chłodnie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na początku przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL.
Firma Geodis Poland wynajęła w parku logistycznym MLP Pruszków II powierzchnię wynoszącą łącznie około 2,6 tys. m2. Z tego na cele magazynowe, w tym głównie na chłodnie, będzie przeznaczone nieco ponad 2,4 tys. m2. Z kolei powierzchnie biurowe, charakteryzujące się dużymi przeszkleniami, zajmą kolejne 170 m2. Budowa nowego obiektu jest już w zaawansowanej fazie. Funkcje generalnego wykonawcy powierzono firmie EastWave. Przekazanie do użytkowania gotowego budynku planowane jest na początku przyszłego roku. W zawartej transakcji doradzała agencja JLL.
"Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom wymagającego rynku produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych w Polsce, GEODIS zdecydował się zainwestować w magazyn GDP w Pruszkowie pod Warszawą. Jest to doskonała baza do obsługi szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i pacjentów, różnego rodzaju lekami, z których część wymaga przechowywania i wysyłki w zakresie 2-8 stopni Celsjusza. Z Pruszkowa będziemy również obsługiwać przesyłki lotnicze i morskie w kontrolowanej temperaturze dla naszych klientów na całym świecie" - powiedział Thomas Kraus, President & CEO GEODIS North, East and Central Europe.
Geodis to firma logistyczna świadcząca usługi z zakresu spedycji krajowej i międzynarodowej. Jest organizacją regionalną rozciągającą się na wszystkie kontynenty, o globalnej sieci obejmującej prawie 170 krajów.
„Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym partnerem, jedną z największych firm spedycyjnych na świecie. Wybrane przez najemcę centrum logistyczne MLP Pruszków II jest największym i jednym z naszych najszybciej rozwijających się projektów z dużym potencjałem do dalszej rozbudowy. To efekt bardzo dużego zainteresowania przedsiębiorstw w przenoszeniu tu swojej działalności. Dużą wartością dla nich jest m.in. zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań w zakresie ESG oraz doskonała lokalizacja centrum umożliwiająca szybki transport we wszystkich kierunkach oraz bezpośredni dostęp do rynku warszawskiego – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.
Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.