ADP liderem globalnego rynku płac według trzech niezależnych raportów
W trzech różnych raportach przygotowanych przez wiodących analityków branżowych, ADP zostało uznane za niekwestionowanego lidera zarówno na globalnym, jak i północnoamerykańskim rynku płac. Raporty przygotowane przez trzy niezależne organizacje – Everest Group, NelsonHall i Ventana Research – stanowią skrupulatną ocenę wiodących globalnych dostawców usług płacowych, uwzględniające wywiady z klientami oraz szeroko zakrojone badania rynku i produktów. Dane te dostarczają nabywcom technologii płacowych kluczowych informacji potrzebnych do wyboru partnera biznesowego.
Everest Group umieściła ADP na pierwszym miejscu spośród 27 dostawców w raporcie „Multi-Country Payroll (MCP) Solutions PEAK™ Matrix” w trzech segmentach: Global, EMEA i APAC. Analiza Everest Group definiuje liderów jako dostawców technologii, którzy mają zarówno silną wizję i odpowiednie narzędzia, jak i wpływ na rynek. Ponadto liderzy inwestują we własne technologie i bezpieczeństwo danych. ADP konsekwentnie zdobywa laury lidera od pierwszej edycji raportu w 2013 roku, dzięki wspieraniu zróżnicowanych potrzeb globalnych klientów i wprowadzaniu innowacji w branży płacowej. Klienci cytowani w raporcie w szczególności doceniają zarządzanie relacjami i proaktywne podejście zespołu wdrożeniowego i operacyjnego ADP.
– Szeroki zasięg działania i świadczenia usług oraz rozbudowane możliwości integracji sprawiają, że ADP ma silną pozycję na rynku płac wielostronnych – wyjaśnia Priyanka Mitra, wiceprezes Everest Group. – Firma stale ulepsza swoją platformę, kładąc duży nacisk na analitykę i dane oraz płynne wdrażanie zmian, aby poprawiać odbiór klientów. Dzięki budowaniu oferty otwartej na przyszłość i ciągłym inwestycjom w tym kierunku, firma utrzymała pozycję lidera w klasyfikacji Everest Group's MCP Solutions PEAK Matrix® Assessment.
Raport NelsonHall z listopada 2023 r. wskazał ADP jako lidera we wszystkich segmentach rynku, w tym w obszarach cyfrowych możliwości kadrowo-płacowych, obsługi wielu krajów i Payroll Plus (Extended HR). Metodologia NelsonHall definiuje liderów jako dostawców oferujących zarówno wysoką zdolność do dostarczania natychmiastowych korzyści, jak i wysoką zdolność do spełnienia przyszłych wymagań klientów. Oceny dostawców opierają się na szeroko zakrojonej analizie rynku i informacjach zwrotnych od klientów, głównie w odniesieniu do wspierania innowacji, transformacji i zaspokajania przyszłych potrzeb klientów w zakresie płac.
– ADP jest liderem branży płac we wszystkich segmentach rynku ze względu na ciągłe innowacje, dojrzałość i szeroki zakres oferty oraz zdolność do wspierania organizacji każdej wielkości, konsekwentnie dostarczając wartość i silną kulturę obsługi – mówi Liz Rennie, dyrektor ds. badań nad technologiami i usługami HR w NelsonHall. – Co więcej, pozycja ADP jako lidera w dziedzinie cyfrowych rozwiązań płacowych jest świadectwem ciągłych inwestycji firmy w rozwój nowych narzędzi płacowych i ciągłego unowocześniania technologii w celu wspierania procesów cyfrowych.
W globalnym raporcie Ventana Research firma ADP uzyskała najlepsze wyniki w obszarze ogólnych wymagań dotyczących produktu i doświadczenia klienta. Ventana Research uznała ADP również za lidera w raporcie „North American Domestic and Payroll Management (Overall Payroll)”. Raporty wykorzystują metodologię Ventana Value Index, która opiera się na szeroko zakrojonych badaniach rynkowych i produktowych i ocenia dostawców pod kątem kluczowych elementów oprogramowania płacowego w siedmiu kategoriach.
– Konieczność zagwarantowania skutecznego przetwarzania płac jest kluczowa dla każdej organizacji, a firma ADP pokazuje swoje zaangażowanie i umiejętności w tym procesie – powiedział Mark Smith, partner i dyrektor ds. oprogramowania w Ventana Research. – Oceny ADP Exemplary i Leader wskazują na ciągłe zaangażowanie w zarządzanie płacami na całym świecie, dlatego należy pogratulować firmie ADP wyniku zarówno na rynku globalnym, jak i w USA.
– Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wyróżnieni na rynku Stanów Zjednoczonych, jak i globalnie – mówi Virginia Magliulo, prezes Employer Services International w ADP. – W dynamicznym świecie pracy nieustannie wprowadzamy innowacje i odpowiadamy na potrzeby naszych klientów na całym świecie. Łącząc nasze bezkonkurencyjne dane o pracownikach – oparte na świadczeniu usług płacowych w ponad 140 krajach – z mocą technologii nowej generacji, możemy dostarczać rozwiązania dostosowane do potrzeb, aby pomóc firmom odnieść sukces niezależnie od wielkości organizacji i miejsca jej funkcjonowania.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.