Carbon Studio wprowadza na rynek Mindset - premiera 29 czerwca
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Uznany deweloper gier VR – Carbon Studio SA – zaprezentował pierwsze materiały ze swojego najnowszego projektu wydawniczego. Mindset, bo o nim mowa, to gra logiczna VR z elementami łamigłówek. Tytuł oferuje nieosiągalny dotąd poziom immersji i interaktywności oraz wykorzystuje zaawansowaną technologię śledzenia rąk. Projekt docelowo trafi na większość wiodących platform VR, w pierwszej kolejności na Meta Quest 2 – premiera już 29 czerwca br. Cena detaliczna gry w dystrybucji cyfrowej ustalona została na 9,99 USD.
- Pierwotnie gra znana pod tytułem Dreamo ukazała się w wersji PC na platformie Steam, natomiast plan wydawniczy od początku zakładał przeniesienie jej do świata wirtualnej rzeczywistości. Po konsultacjach z partnerami i właścicielami platform sprzedażowych, zdecydowaliśmy się wykorzystać główne założenia projektowe i przenieść grę na Meta Quest 2 - mówi Błażej Szaflik, Prezes Zarządu Carbon Studio.
W ramach prowadzonego projektu, Carbon Studio koncentrowało się przede wszystkim na części związanej z zagadkami logicznymi, a sposób ich działania jest doskonały do obsługi gry za pomocą gestów rąk.
- Aktywnie rozważamy potencjał przeniesienia Mindset także na inne platformy VR, jak również jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia trybu rozszerzonej rzeczywistości. – mówi Karolina Koszuta, współzałożycielka Carbon Studio. – Rynek VR dynamicznie się rozwija, a pojawienie się nowych urządzeń, tj. nadchodzące gogle VR od Apple, otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Przyszłość wydaje się niezwykle obiecująca. – dodaje.
Mindset został zapowiedziany podczas Upload VR Showcase Summer 2023 i będzie dostępny na Meta Quest 2 od 29 czerwca 2023 r.
Mindset to produkt łączący wymagające zagadki, unikalną oprawę graficzną, nieoczywistą historię rozgrywającą się w ludzkiej podświadomości oraz mnóstwo mechanik opartych na ruchu dłońmi, grawitacji i ogólnej fizyce. Celem rozgrywki jest sprawne i jak najlepsze rozwiązanie dziesiątek zróżnicowanych zagadek w kształcie sześcianu, z wieloma sposobami ich rozwiązania. By rozgrywka była jeszcze ciekawsza, do gry dodano wymagający tryb wyzwań, wymuszający u gracza umiejętność szybkiej dedukcji oraz zręczności.
Grę cechuje także zaawansowany system śledzenia dłoni, który w szybki sposób umożliwia aktywację, łączenie i przesuwanie szeregu kombinacji za pomocą dłoni. Dzięki temu realizm w grze jeszcze lepiej odczuwalny.
Wśród osób współtworzących ww. tytuł VR jest Aleksander Caban, drugi założyciel Carbon Studio, który skupił się przy projekcie na potencjale sterowania gestami. – W Carbon Studio nieustannie testujemy i eksplorujemy nowe technologie, aby przekształcić je w unikalne doświadczenia dla graczy. Sterowanie gestami, które zastosowaliśmy w Mindset, to tylko początek. Wierzymy, że ta technologia ma ogromny potencjał i może zrewolucjonizować sposób, w jaki doświadczamy gry. – komentuje Aleksander Caban.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.