DRAGO entertainment szykuje się do debiutu na NewConnect
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
DRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, studio oczekuje wpisu do KRS. Tym samym krakowski deweloper gier osiągnął kolejny krok milowy w drodze na rynek NewConnect. Debiut spółki planowany jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Wcześniej, w połowie sierpnia br., studio przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Dom Maklerski INC SA. DRAGO entertainment obecnie buduje silną wishlistę autorskich tytułów. Wśród nich jest kilka symulatorów i większa gra typu FPS/survival w klimacie post-apokaliptycznym – FrostFall. Środki na produkcje tytułów studio pozyskało z przeprowadzonej pod koniec 2019 roku kampanii crowdfundingowej.
- Miło mi poinformować, że z powodzeniem zakończyliśmy proces przekształcenia w spółkę akcyjną i czekamy już tylko na wpis do KRS. To jeden z warunków, aby móc ubiegać się o dołączenie do grona spółek publicznych, na co jesteśmy już gotowi. Obecna koniunktura rynku sprzyja naszej branży. Debiut na rynku NewConnect planujemy więc jeszcze na ten rok. Wcześniej przeprowadzimy pierwszą ofertę publiczną. Planujemy, że IPO rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia. W procesie wspierać nas będzie DM INC S.A. – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.
W minionym roku DRAGO entertainment z sukcesem zakończyło kampanię crowdfundingową na platformie SmartFunds. W jej ramach spółka pozyskała od inwestorów 1,3 mln zł – Aktualnie dysponujemy kapitałem pozyskanym z kampanii. Zebrane wówczas środki konsekwentnie przeznaczamy na realizację kluczowych działań zaplanowanych na rok 2020, czyli produkcję autorskich tytułów oraz rozwój naszego zespołu deweloperskiego. – dodaje prezes spółki.
DRAGO entertainment obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów, tj. Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Paparazzi Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Niedawno spółka podpisała umowę ze spółką MD Games na port Treasure Hunter Simulator na konsole Xbox One oraz PlayStation. – Koncentrujemy się także na budowie silnej społeczności wokół naszych tytułów, m.in. w tym celu też zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku udostępnić bezpłatne prologi do Gas Station Simulator i Food Truck Simulator – tłumaczy Joanna Tynor. Premiery pierwszych gier symulacyjnych zaplanowane są na początek 2021 roku.
Spółka pracuje także nad dużą produkcją o nazwie Frost Fall. To gra typu FPS/survival z bardzo głęboką historią i otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym. – Liczymy na to, że graczom spodoba się dojrzała, nieoczywista i wielowątkowa fabuła. W kwestiach technicznych, zdecydowaliśmy się na rozwiązania, które według mojej wiedzy nie pojawiły się jak dotąd w żadnej innej grze, przykładem jest dynamiczny system pogody, który pozwoli np. zaobserwować roztapianie się śniegu. – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.
Wydawcą tytułów studia jest spółka Movie Games – jednocześnie jeden z udziałowców DRAGO entertainment.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.