DRAGO entertainment szykuje się do debiutu na NewConnect
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
DRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, studio oczekuje wpisu do KRS. Tym samym krakowski deweloper gier osiągnął kolejny krok milowy w drodze na rynek NewConnect. Debiut spółki planowany jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Wcześniej, w połowie sierpnia br., studio przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Dom Maklerski INC SA. DRAGO entertainment obecnie buduje silną wishlistę autorskich tytułów. Wśród nich jest kilka symulatorów i większa gra typu FPS/survival w klimacie post-apokaliptycznym – FrostFall. Środki na produkcje tytułów studio pozyskało z przeprowadzonej pod koniec 2019 roku kampanii crowdfundingowej.
- Miło mi poinformować, że z powodzeniem zakończyliśmy proces przekształcenia w spółkę akcyjną i czekamy już tylko na wpis do KRS. To jeden z warunków, aby móc ubiegać się o dołączenie do grona spółek publicznych, na co jesteśmy już gotowi. Obecna koniunktura rynku sprzyja naszej branży. Debiut na rynku NewConnect planujemy więc jeszcze na ten rok. Wcześniej przeprowadzimy pierwszą ofertę publiczną. Planujemy, że IPO rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia. W procesie wspierać nas będzie DM INC S.A. – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.
W minionym roku DRAGO entertainment z sukcesem zakończyło kampanię crowdfundingową na platformie SmartFunds. W jej ramach spółka pozyskała od inwestorów 1,3 mln zł – Aktualnie dysponujemy kapitałem pozyskanym z kampanii. Zebrane wówczas środki konsekwentnie przeznaczamy na realizację kluczowych działań zaplanowanych na rok 2020, czyli produkcję autorskich tytułów oraz rozwój naszego zespołu deweloperskiego. – dodaje prezes spółki.
DRAGO entertainment obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów, tj. Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Paparazzi Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Niedawno spółka podpisała umowę ze spółką MD Games na port Treasure Hunter Simulator na konsole Xbox One oraz PlayStation. – Koncentrujemy się także na budowie silnej społeczności wokół naszych tytułów, m.in. w tym celu też zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku udostępnić bezpłatne prologi do Gas Station Simulator i Food Truck Simulator – tłumaczy Joanna Tynor. Premiery pierwszych gier symulacyjnych zaplanowane są na początek 2021 roku.
Spółka pracuje także nad dużą produkcją o nazwie Frost Fall. To gra typu FPS/survival z bardzo głęboką historią i otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym. – Liczymy na to, że graczom spodoba się dojrzała, nieoczywista i wielowątkowa fabuła. W kwestiach technicznych, zdecydowaliśmy się na rozwiązania, które według mojej wiedzy nie pojawiły się jak dotąd w żadnej innej grze, przykładem jest dynamiczny system pogody, który pozwoli np. zaobserwować roztapianie się śniegu. – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.
Wydawcą tytułów studia jest spółka Movie Games – jednocześnie jeden z udziałowców DRAGO entertainment.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.