E-Shopping Group nawiązuje strategiczną współpracę z dystrybutorem elektroniki
Notowana na rynku NewConnect spółka z obszaru e-commerce podpisała umowę resellerską z dystrybutorem kamer sportowych i akcesoriów remowanej marki SJ CAM. Nowo zawarta współpraca rozszerza zasięg rynkowy spółki o kolejny, perspektywiczny obszar, co może przełożyć się na wzrost przychodów, przy jednoczesnym braku kosztów operacyjnych wynikających z rozwijania własnej struktury sprzedażowej.
- Z satysfakcją informuję o podpisaniu kolejnej strategicznej umowy obejmującej sprzedaż, która pozwoli nam wejść w nowy, obiecujący segment sprzedaży. Stanowi ona bezpośrednie następstwo konsekwentnej realizacji strategii rozwoju E-Shopping Group, dzięki której dążymy do dynamicznego wzrostu przychodów ze sprzedaży i długofalowego zwiększania wartości dla Akcjonariuszy. Jednocześnie przykładamy dużą wagę do optymalizacji kosztowej, dlatego tym bardziej cieszę się, że nowa współpraca nie generuje po naszej stronie żadnych dodatkowych kosztów operacyjnych - mówi Maciej Nowak, Prezes Zarządu E-Shopping Group S.A.
W ramach umowy E-Shopping Group nie poniesie dodatkowych kosztów operacyjnych związanych z rozwijaniem własnej struktury sprzedażowej. Spółka wraz z dystrybutorem marki SJ CAM skoncentruje się na sprzedaży produktów online oraz do ogólnopolskich sieci handlowych, z którymi każdy z partnerów prowadzi już zaawansowane rozmowy.
Nowy partner będzie odpowiadał także za realizację działań promocyjnych i marketingowych, natomiast E-Shopping Group przejmie na siebie zapewnienie wsparcia technicznego. Dodatkowo dystrybutor sprzętu elektronicznego został zobowiązany do regularnego raportowania stanu dystrybucji, co zapewni pełną kontrolę spółki nad efektywnością sprzedaży i pozwoli elastycznie dostosowywać się do oczekiwań klientów.
Rynek elektroniki użytkowej w Polsce dynamicznie się rozwija. Jak podaje Statista, w 2024 r. przychody z tego segmentu wyniosą 7,3 milairda dolarów, co oznacza tempo wzrostu na poziomie 1,47% rocznie (CAGR 2024-2028). Zgodnie z szacunkami opublikowanymi przez Omnichannelnews.pl w 2024 r. średni wolumen na osobę na rynku elektroniki użytowej może wynieść w Polsce 1,3 sztuki.
***
O spółce
E-Shopping Group to spółka notowana na rynku NewConnect, która dynamicznie rozwija się w obszarze
e-commerce, prowadząc 7 sklepów internetowych w elastycznym, niskokosztowym i łatwym do wdrożenia modelu sprzedaży dropshipping. Obecnie koncentruje się na zwiększaniu wartości koszyka zakupów i konsekwentnym wzroście przychodów ze sprzedaży, uzyskiwanych z działalności e-sklepów: Strefadomiogrod.pl, Narzedziowysklep.com.pl, OgrodCentrum.pl, Samezdrowe.pl, Kingofbeauty.pl, Odkrywcyzabawek.pl i Przemyslowahurtownia.pl oraz wprowadzonej niedawno na rynek pirewszej marki własnej – Bentivolio. Celem spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, multibrandowego huba, działającego w obszarze sprzedaży internetowej w Polsce oraz zagranicą. W 2024 r. E-Shopping Group planuje wprowadzić nowy marketplace przeznaczony dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku e-commerce.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.