Falcon Games zacieśnia współpracę z Ultimate Games
Falcon Games S.A. oraz Ultimate Games S.A. zamierzają kontynuować i zacieśniać współpracę przy projektach wydawniczych i produkcyjnych. Dwie gamingowe spółki podpisały list intencyjny dotyczący woli przystąpienia do negocjacji ws. warunków przyszłej współpracy. Obecnie firmy działają razem m.in. przy grach Psycho Wolf, The Handler of Dragons oraz Abyss.
Jak poinformował w giełdowym komunikacie zarząd Falcon Games S.A., list intencyjny z Ultimate Games S.A. podpisano 30 kwietnia 2020 r.
„Sygnatariusze listu intencyjnego wyrazili wolę przystąpienia do negocjacji w sprawie ustalenia warunków przyszłej współpracy, których efektem ma być realizacja wspólnych projektów wydawniczych oraz produkcyjnych” – czytamy w opublikowanym 4 maja br. komunikacie giełdowym.
Zgodnie z nowym komunikatem, rozpoczęcie rozmów między obiema spółkami to kolejny przejaw ich długofalowej współpracy.
„List intencyjny, który podpisaliśmy z Ultimate Games, to otwarcie drogi do dalszych szczegółowych ustaleń dotyczących różnych projektów. Chodzi zarówno o projekty już realizowane, jak i o wspólne przedsięwzięcia w przyszłości. Ta współpraca dobrze wpisuje się w naszą długofalową strategię oraz cele, jakie zamierzamy osiągnąć” – mówi CEO Falcon Games S.A., Marcin Kostrzewa.
Po ustaleniu szczegółowych założeń dalszej współpracy spółki mają kontynuować działania przy obecnych projektach. Później prowadzone będą najprawdopodobniej również prace nad kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami.
„Współpracujemy z tymi, którzy akceptują nasze warunki i jednocześnie są w stanie zrealizować zgłoszone pomysły. Falcon Games przygotowało kilka preprodukcji na platformę Steam, które prezentują się coraz lepiej. Liczę na to, że i tutaj uda się nam zrobić badania rynku w kilku niszach i znaleźć temat na grę o dużym potencjale” – komentuje CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.
Aktualnie Falcon Games S.A. i Ultimate Games S.A. współpracują przy kilku różnych grach. Na liście znajdują się Psycho Wolf, SCRAP, The Handler of Dragons, Abyss, Three Little Bears oraz Hacking World.
Falcon Games S.A. (dawniej EastSideCapital S.A.) rozpoczęło działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 r. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. Spółka jest notowana na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Ultimate Games S.A. to producent i wydawca gier na PC, konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One) oraz urządzenia mobilne (Android oraz iOS). Spółka koncentruje się głównie na symulatorach tworzonych przez własne zespoły deweloperskie, tytułach tworzonych na licencjach oraz rozwoju segmentu gier na konsole. Od lipca 2019 r. spółka jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.