Games Box S.A. rozpoczyna pracę nad Riot Control Simulator
Games Box, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole, należący do Grupy Ultimate Games, będzie pełnić rolę wydawcy symulatora Riot Control Simulator. W ramach rozgrywki gracz będzie nadzorować oddziały służb porządkowych i kontrolować uliczne zamieszki. Premiera tytułu na PC planowana jest w 2022 r. Riot Control Simulator w następnej kolejności będzie również dostępna na konsolach PS4, PS5 Xbox One, Xbox Series. Games Box planuje debiut na NewConnect najpóźniej w 2022 r.
- Zamieszki to coraz częstsza forma sprzeciwu społeczeństwa na całym świecie wynikająca z niezadowolenia wobec bieżącej sytuacji, jak również wprowadzanych zmian w państwie. W Riot Control Simulator chcemy, aby gracz mógł poznać specyfikę tego typu okoliczności, ale również odczuć z perspektywy służb emocje z nią związane. W rozgrywce skupiamy się na detalach i szczegółach, aby jak najdokładniej oddać realizm zamieszek, m.in. poprzez przygotowanie bogatego wyboru ekwipunku do pacyfikacji tłumów – mówi Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box. – W grze dostępnych będzie wiele propozycji scenariuszów, co czyni rozgrywkę jeszcze bardziej interesującą i emocjonującą. Gracz weźmie udział w zamieszkach w różnych zakątkach świata i stanie przed licznymi decyzjami moralnymi, od których zależeć będzie przebieg rozgrywki – dodaje Tomasz Supeł.
Riot Control Simulator to gra taktyczna, w której gracz będzie musiał wykazać się dużym refleksem. Tytuł cieszy się zainteresowaniem wśród środowiska graczy oraz mediów gamingowych. W ciągu pierwszych 3 dni od publikacji zapowiedzi na Wishlistę Steam zapisało się ponad 4 tys. użytkowników. Producentem projektu jest studio Corpix Games. Games Box będzie pełnić rolę wydawcy tytułu.
Premiera pełnej wersji gry planowana jest w 2022 r. na PC. Tytuł w późniejszym okresie zostanie również dostosowany do konsoli PS4, PS5 Xbox One, Xbox Series.
Model biznesowy Games Box zakłada produkcję różnorodnych gier o niskich budżetach oraz przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Spółka pracuje, m.in. nad Repo Man. Wkrótce Games Box zaprezentuje dwa kolejne tytuły: Ships22 oraz Stinky Company Simulator.
- Prace nad Repo Man idą zgodnie z założeniami i są na zaawansowanym etapie. Gra cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Do tej pory dodało ją do Wishlisty około 20 tys. użytkowników platformy Steam. W rozgrywce gracz będzie miał okazję poznać jak funkcjonuje owiany nutką tajemnicy zawód windykatora, realizując od prostszych do trudniejszych zleceń. Premierę tytułu planujemy jeszcze w tym roku – komentuje Tomasz Supeł.
Games Box dywersyfikuje źródło przychodów poprzez portowanie gier na wszystkie dostępne platformy. W tym obszarze Spółkę wspiera jej większościowy udziałowiec – Ultimate Games SA.
Studio chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na rynku NewConnect najpóźniej w 2022 r. Spółka nie wyklucza wcześniejszej emisji akcji.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.