Klabater wyda nową grę 27 kwietnia
Klabater, producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, ogłosił premierę gry Tin Can na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Serii X|S. Premiera odbędzie się 27 kwietnia. Gracze będą mieli okazję wcielić się w kosmonautę, który ocalał z kosmicznej katastrofy i będzie musiał walczyć o przetrwanie. Pierwotnie Tin Can zostało wydane na platformę PC w maju 2022 roku, gdzie zdobyło 87% pozytywnych opinii spośród ponad 660 recenzji na Steamie.
– Tin Can to kolejna gra o tematyce kosmicznej, która wzbogaci nasze portfolio. Gra zdobyła zainteresowanie wymagających graczy na PC, a jej wydanie na konsole pozwoli dotrzeć do nowych odbiorców – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabatera. – Naszym celem jest poszerzenie oferty gier portingowych o kolejne tytuły, które cieszą się dużym uznaniem na platformie PC – dodaje Robert Wesołowski.
W bieżącym roku Klabater skupi się na rozwijaniu swojego portfolio gier portingowych, koncentrując się na produkcjach, które zdobyły wysoką popularność wśród graczy na PC. W marcu Klabater podpisał umowę dotyczącą portingu dwóch innych tytułów: Strategic Mind: Spirit of Liberty i Ruinarch. W ciągu ostatniego roku portfolio wydawnicze spółki urosło o 7 nowych tytułów, osiągając łącznie 33 gry, za które odpowiada Klabater. Ponad połowa przychodów netto spółki pochodziła ze sprzedaży gier z ich back katalogu, a przychody z premier w 2022 roku wzrosły o 18% w porównaniu do roku poprzedniego. Klabater planuje w 2023 roku zwiększyć swój zasięg rynkowy poprzez współpracę z innymi wydawcami i dystrybutorami oraz realizację projektów portingowych o dużym potencjale sprzedażowym.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.