MediSensonic nabiera tempa w R&D i drodze na NewConnect
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
MediSensonic, polska firma medtech specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach opartych na autorskich technikach mikrofalowych i fotooptycznych, zakończyła II fazę badań klinicznych w jednym ze swoich wiodących projektów – Touchwave, bezmankietowym monitorze ciśnienia krwi. Wyniki potwierdzają założenia dotyczące działania urządzenia oraz użytych algorytmów. Równolegle Spółka finalizuje badania kliniczne w projekcie Glucowave – rewolucyjnym na skalę światową urządzeniu do bezinwazyjnego pomiaru poziomu glukozy we krwi, które ma potencjał zmienić diagnostykę około 500 milionów osób na świecie cierpiących na cukrzycę. Obecnie trwają badania na ostatnich pacjentach. W kierunku dalszego rozwoju biznesu, MediSensonic podtrzymuje zamiar dołączenia do grona spółek publicznych. Z debiutem na rynku NewConnect celuje w bieżący rok.
- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników badań klinicznych dotyczących Touchwave. Ocena parametrów potwierdza skuteczność produktu i użytych algorytmów, zarówno podczas aktywności dziennej, jak i w spoczynku nocnym. Nasze rozwiązanie, po certyfikacji, rejestracji i dopuszczeniu do obrotu, będzie stanowić zupełnie nową kategorię urządzeń w porównaniu do powszechnie dostępnych ciśnieniomierzy mankietowych. Standardowe urządzenia służą użytkownikom i personelowi medycznemu do sporadycznego pomiaru, podczas gdy nasz nowatorski system mierzy ciśnienie bez używania mankietu pompowanego w sposób ciągły i nieinwazyjny – mówi Zenon Szczepaniak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w MediSensonic.
II faza badań klinicznych Touchwave została przeprowadzona w Klinice Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego (pod opieką eksperta, jakim był profesor w dziedzinie kardiologii). Co więcej, prototyp urządzenia był już testowany w trudnych warunkach na imponującej głębokości 30 metrów pod wodą, przy współudziale nurków.
Innym wiodącym projektem firmy jest Glucowave. Produkt będzie pierwszym na świecie bezinwazyjnym urządzeniem do pomiaru poziomu glukozy we krwi, mającym na celu powszechne zrewolucjonizowanie opieki nad pacjentami cierpiącymi na cukrzycę.
- Prace nad Glucowave idą zgodnie z planem. Z ostatnich badań klinicznych otrzymaliśmy wiele obiecujących danych, co napawa naszych inżynierów optymizmem. Po zakończeniu ostatnich sesji pomiarowych na pacjentach przewidziana jest dokładna analiza wyników pod przewodnictwem głównego badacza. Z punktu widzenia biznesowego, oficjalne statystyki szacują, że do 2030 roku potencjalną grupą odbiorców naszego produktu może być nawet 500 milionów osób cierpiących na cukrzycę, co daje nam ogromną szansę rynkową w skali całego świata – komentuje Zenon Szczepaniak.
Równolegle MediSensonic kontynuuje prace nad zaawansowanymi urządzeniami stomatologicznymi, takimi jak Microwave Pulp Vitality Tester (MPVT) oraz, w ramach spółki zależnej Deventiv, automatycznym skanerem do diagnozowania jamy ustnej (DAOS).
Nowi eksperci w MediSensonic, Piotr Kozieł, który niedawno objął stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Jakości, oraz nowy członek Rady Doradczej – Riccardo Falduto, jako uznany autorytet w dziedzinie rozwoju biznesu, mają wesprzeć proces komercjalizacji produktów Spółki na nowych rynkach zbytu.
- Jesteśmy bardzo podekscytowani podjęciem nowych współprac. Jednym z największych sukcesów Riccardo było przeprowadzenie ekspansji amerykańskiego startupu w Europie w latach 2014-2019. W 2019 roku firma ta została sprzedana za 70 milionów USD jednej z czołowych międzynarodowych korporacji w dziedzinie opieki zdrowotnej. Naszym celem jest pełne wykorzystanie doświadczenia naszego kolegi i przeniesienie go na płaszczyznę praktyczną. – powiedział Robert Gromada, prezes zarządu w MediSensonic.
MediSensonic podjął już pierwsze kroki w kierunku rozwoju na rynkach zagranicznych, zawierając w ostatnim czasie strategiczne umowy z partnerami z Wielkiej Brytanii i USA.
Wizja Spółki obejmuje także dołączenie do grona spółek notowanych na rynku NewConnect, co jest kolejnym krokiem w kierunku globalnego rozwoju firmy. Prace nad Dokumentem Informacyjnym są na zaawansowanym etapie, a proces ten wspiera profesjonalny Dom Maklerski.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.