Nowa premiera Klabatera - Strategic Mind: Fight for Dominance
Klabater, producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, rozszerza portfolio wydawnicze o kolejne tytuły. Tym razem spółka wydała najnowszą odsłonę z serii gier Strategic Mind. Gra Strategic Mind: Fight for Dominance zadebiutowała na platformach Xbox One i Xbox Series X|S. Spółka jest również w trakcie prac nad następną grą z serii – Strategic Mind: Spirit of Liberty, która zostanie wydana na konsolach Xbox i PlayStation. Jest to już piąta odsłona popularnej serii gier strategicznych Strategic Mind, które są oparte na historycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej.
– "Posiadamy solidne kompetencje w przenoszeniu gier na konsole. Nasz zespół odpowiedzialny za portowanie zdobył zaufanie wielu producentów, co zaowocowało kolejnymi umowami i premierami. Cieszymy się, że gracze na konsolach niebawem będą mogli cieszyć się następnymi tytułami z serii Strategic Mind. Doceniamy ich zaangażowanie, co skłoniło nas do stworzenia specjalnej, czasowej promocji dla fanów serii." - mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater. – Chcemy być deweloperem tworzącym gry symulacyjne, które łączą elementy strategii, narracji i RPG, znanym ze swoich unikalnych produktów. A z drugiej strony odpowiadać za porting gier, które wpisują się w to założenie. W ostatnim czasie stworzyliśmy naprawdę spójną strategię rozwoju – dodaje Robert Wesołowski.
Strategic Mind: Fight for Dominance to tytuł, który zawiera wiele historycznych operacji i wydarzeń, ale także wiele momentów z historii alternatywnej. Gra została stworzona z wielką starannością i dbałością o szczegóły historyczne przez zespół, który pasjonuje się historią II wojny światowej. Oparta na fabule rozgrywka zawiera wiele historycznych postaci. Seria Strategic Mind to bazująca na wydarzeniach historycznych turowa seria gier strategicznych, osadzonych w realiach II wojny światowej.
Do tej pory Klabater wydał cztery gry z serii Strategic Mind, które zostały stworzone przez ukraińskiego developera Starni Games: Strategic Mind: Blitzkrieg, Strategic Mind: The Pacific, Strategic Mind: Fight for Freedom, oraz Strategic Mind: Spectre of Communism. Niebawem planowana jest premiera Strategic Mind: Spirit of Liberty.
W minionym roku portfolio gier wydawniczych Klabatera zostało powiększone o kolejne 7 nowych tytułów, osiągając na dziś rozmiar 33 gier, za jakich wprowadzenie na rynek odpowiada spółka. Za ponad połowę przychodów netto Klabatera odpowiadała sprzedaż tytułów z back katalogu spółki. Przychody zrealizowane na premierach gier w 2022 były wyższe r/r o 18 proc.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.