Komunikaty PR

Prezes SoftBlue SA z listem do akcjonariuszy

2020-08-27  |  09:22
Biuro prasowe

Informacja Zarządu SOFTBLUE S.A. o wsparciu finansowym firmy

Szanowni Państwo,

Chcąc rozwijać Spółkę i zwiększyć jej skalę działalności, Zarząd Spółki postanowił wesprzeć finansowo SOFTBLUE S.A., poprzez udzielenie kolejnej pożyczki ze środków finansowych pozyskanych ze sprzedaży akcji. Pozyskane środki finansowe po odliczeniu kosztów podatkowych zostaną przeznaczone na budowę Centrum Badawczo – Rozwojowego firmy SOFTBLUE S.A. w postaci nowego obiektu oraz zainwestowania w podmioty zewnętrzne. Ponadto Zarząd Spółki ma świadomość, iż tożsama pomoc w budowę Centrum B+R może być niezbędna dla partnera biznesowego Spółki – firmy INVENTIONMED S.A., która wchodzi w skład grupy kapitałowej SOFTBLUE S.A. i w której Zarząd widzi duży potencjał rozwojowy i technologiczny.

Dokonana przez Zarząd sprzedaż akcji, była spowodowana chęcią realizacji ww. planów, a celem nadrzędnym Zarządu jest tylko i wyłącznie dobro spółki. Podkreślenia wymaga fakt, że Zarząd nigdy nie obciążał finansowo Spółki swoim wynagrodzeniem, a pozyskane środki finansowe nie są przeznaczone na cele prywatne. Warto wspomnieć, że pozyskanie linii kredytowej z banku jest znacznie bardziej obciążające kapitał Spółki w perspektywie długoterminowej i bardziej czasochłonne. Dzięki pozyskanym środkom Spółka posiada pozyskane finansowanie inwestycyjne na najbliższe lata i nie będzie musiała posiłkować się finansowaniem zewnętrznym. Zawarta umowa pożyczki nie zawiera również żadnych zabezpieczeń ani dodatkowych kosztów, dzięki czemu Spółka nie będzie zobowiązana do ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat czy prowizji związanych ze skorzystaniem z pożyczki.

Zarząd Spółki ponadto deklaruje, iż przez najbliższy rok nie będzie sprzedawał posiadanego przez siebie pakietu akcji.

Jako spółka publiczna dążymy do pełnej współpracy z Akcjonariuszami oraz inwestorami. W tym celu na bieżąco aktualizujemy naszą stronę internetową, w szczególności zakładkę dotyczącą „Relacji inwestorskich”. Dodatkowo w ostatnim czasie organizowaliśmy również czat inwestorski, który zdaniem Zarządu pozwolił Inwestorom otrzymać istotne informacje na temat bieżących działań Spółki. Również staramy się na bieżąco odpowiadać na Państwa pytania dotyczące bieżącej sytuacji w Spółce – z uwzględnieniem zakazu ujawniania informacji poufnych oraz z przestrzeganiem tajemnicy przedsiębiorstwa. Jesteśmy bardzo wdzięczni Państwu za zaangażowanie w rozwój Softblue S.A., które odbieramy jako wielki zaszczyt i wyraz zaufania do Spółki. Staramy się na bieżąco śledzić Państwa opinie, ponieważ mają one dla nas  duże znaczenie w kontekście dalszego rozwoju Spółki. Utrzymanie prawidłowych relacji inwestorskich przełożyło się również na wycenę Spółki oraz wartość obrotów w ostatnich miesiącach. Kapitalizacji Spółki rok temu wynosiła niespełna 5 mln zł, obecnie jest to wartość prawie 30 mln zł.

Zarząd Spółki liczy, że środki finansowe jakie zostaną przez niego uruchomione na potrzeby inwestycyjne Spółki wpłynie na jej dalszy, dynamiczny rozwój oraz pozwoli na realizację dalekosiężnych celów związanych z budową silnej, innowacyjnej grupy kapitałowej, co w konsekwencji powinno się również przełożyć na generowane wyniki finansowe w przyszłości.

Spółka konsekwentnie buduje wartość realizowanych przez siebie projektów technologicznych, inicjuje własne pomysły badawczo-rozwojowe, zamierza angażować się w inne, innowacyjne i rozwojowe projekty. Dotychczasowe doświadczenie, wiedza i umiejętności osób związanych ze  Spółką (Zarządu, Rady Nadzorczej oraz dyrektorów Spółki) dają podstawy do uznania, że obrana przez Spółkę ścieżka rozwoju jest właściwa i perspektywiczna.

Konsekwencja w działaniu Zarządu Spółki widoczna jest w ciągle rosnącej liczbie klientów, sprzedaży rozwiązań własnych ze szczególnym naciskiem na rozwiązania wytworzone przez dział badawczo – rozwojowy a co najważniejsze również w wynikach finansowych. Perspektywy obecnie realizowanych kontraktów, projektów jak i planowanych projektów inwestycyjnych pozwalają nam pozytywnie patrzeć w przyszłość. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że globalna sytuacja związana z pandemią COVID-19, co prawda nie sprzyja tradycyjnemu modelowi biznesu,  ale z całą pewnością „sprzyja’’ umocnieniu spółek innowacyjnych, w tym Softblue SA. Świadectwem tego jest niespotykane jak do tej pory tempo i konieczność cyfryzacji coraz to nowych obszarów życia. Coraz większa liczba publikacji naukowych zwraca także uwagę na powiązanie smogu (obszar działalności Spółki Softblue SA.) z nasileniem skutków pandemii koronawirusa.

Zarząd Spółki liczy również na współpracę Akcjonariuszy i będzie zwiększał zaangażowanie w komunikację z nimi, bo z myślą również o nich podejmuje się realizacji wyznaczonych sobie celów, gdyż sukces Spółki to również sukces jej Akcjonariuszy. 

 

Z wyrazami szacunku

Michał Kierul

Prezes Zarządu

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Demolish Games z sukcesem zakończyło ofertę publiczną akcji Biuro prasowe
2021-03-05 | 09:30

Demolish Games z sukcesem zakończyło ofertę publiczną akcji

  Demolish Games S.A., producent gier z gatunku symulatorów na PC, z sukcesem zakończyła ofertę publiczną prowadzoną w związku z emisją nowych akcji. Spółka
Giełda 4 czerwca premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na konsole i PC
2021-03-04 | 14:15

4 czerwca premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na konsole i PC

  CI Games ustaliło datę premiery Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Najnowsza część snajperskiej serii zadebiutuje na całym świecie 4 czerwca br. W dniu premiery tytuł będzie
Giełda Gaming Factory przyspiesza inwestycję w VR!
2021-03-04 | 10:00

Gaming Factory przyspiesza inwestycję w VR!

  Gaming Factory S.A., notowany na  głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, inwestuje w technologię wirtualnej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ochrona środowiska

Trwają negocjacje umowy społecznej między rządem a górnikami. Na wypracowanie porozumienia potrzebne jest kilka tygodni

Rząd i górnicze związki zawodowe pracują nad kształtem umowy społecznej w sprawie wsparcia likwidacji górnictwa. – Potrzebujemy co najmniej kilku tygodni, by wypracować formułę, która będzie do zaakceptowania przez obie strony, ale także Komisję Europejską – mówi odpowiedzialny za te negocjacje wiceminister Artur Soboń. Jak podkreśla, ustawowe gwarancje zatrudnienia oczekiwane przez stronę społeczną są nie do zrealizowania. Podobnie jak powrót do koncepcji budowy bloku węglowego w Ostrołęce.

Handel

Ignacy Morawski: Dopóki prognozy inflacji pokazują poziom między 2 a 4 proc., zagrożenia dla gospodarki nie ma. Ale będzie to uwierać konsumentów

Ostatnie dane z Eurostatu za styczeń 2021 roku pokazały, że w Polsce poziom cen rośnie najsilniej w Unii Europejskiej. To efekt dynamicznego wzrostu wynagrodzeń i intensywnej pomocy budżetowej dla firm w obliczu pandemii. Zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego inflacja na poziomie między 2 a 4 proc. nie stanowi zagrożenia dla gospodarki. Na razie nie widać więc powodu do podwyżek stóp procentowych.

Nauka

Nawet 5 proc. populacji nigdy nie zachoruje na COVID-19. Polscy naukowcy szukają genu, który odpowiada za odporność na tę chorobę oraz jej przebieg

Efektem projektu badawczego „Odporni na COVID” ma być tani i dostępny test, który pozwoli sprawdzić, czy zakażenie koronawirusem będzie poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia konkretnej osoby. Test umożliwi również wskazanie osób genetycznie opornych na zakażenie SARS-CoV-2. To może być między 1 a 5 proc. społeczeństwa. – Zakończyliśmy już rekrutację uczestników badania i przeanalizowaliśmy około 30 proc. danych. Pierwszych rezultatów projektu spodziewamy się w czerwcu – zapowiada dr Paweł Zawadzki, prezes spółki MNM Diagnostics, która realizuje projekt wraz z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.