Komunikaty PR

Prezes SoftBlue SA z listem do akcjonariuszy

2020-08-27  |  09:22
Biuro prasowe

Informacja Zarządu SOFTBLUE S.A. o wsparciu finansowym firmy

Szanowni Państwo,

Chcąc rozwijać Spółkę i zwiększyć jej skalę działalności, Zarząd Spółki postanowił wesprzeć finansowo SOFTBLUE S.A., poprzez udzielenie kolejnej pożyczki ze środków finansowych pozyskanych ze sprzedaży akcji. Pozyskane środki finansowe po odliczeniu kosztów podatkowych zostaną przeznaczone na budowę Centrum Badawczo – Rozwojowego firmy SOFTBLUE S.A. w postaci nowego obiektu oraz zainwestowania w podmioty zewnętrzne. Ponadto Zarząd Spółki ma świadomość, iż tożsama pomoc w budowę Centrum B+R może być niezbędna dla partnera biznesowego Spółki – firmy INVENTIONMED S.A., która wchodzi w skład grupy kapitałowej SOFTBLUE S.A. i w której Zarząd widzi duży potencjał rozwojowy i technologiczny.

Dokonana przez Zarząd sprzedaż akcji, była spowodowana chęcią realizacji ww. planów, a celem nadrzędnym Zarządu jest tylko i wyłącznie dobro spółki. Podkreślenia wymaga fakt, że Zarząd nigdy nie obciążał finansowo Spółki swoim wynagrodzeniem, a pozyskane środki finansowe nie są przeznaczone na cele prywatne. Warto wspomnieć, że pozyskanie linii kredytowej z banku jest znacznie bardziej obciążające kapitał Spółki w perspektywie długoterminowej i bardziej czasochłonne. Dzięki pozyskanym środkom Spółka posiada pozyskane finansowanie inwestycyjne na najbliższe lata i nie będzie musiała posiłkować się finansowaniem zewnętrznym. Zawarta umowa pożyczki nie zawiera również żadnych zabezpieczeń ani dodatkowych kosztów, dzięki czemu Spółka nie będzie zobowiązana do ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat czy prowizji związanych ze skorzystaniem z pożyczki.

Zarząd Spółki ponadto deklaruje, iż przez najbliższy rok nie będzie sprzedawał posiadanego przez siebie pakietu akcji.

Jako spółka publiczna dążymy do pełnej współpracy z Akcjonariuszami oraz inwestorami. W tym celu na bieżąco aktualizujemy naszą stronę internetową, w szczególności zakładkę dotyczącą „Relacji inwestorskich”. Dodatkowo w ostatnim czasie organizowaliśmy również czat inwestorski, który zdaniem Zarządu pozwolił Inwestorom otrzymać istotne informacje na temat bieżących działań Spółki. Również staramy się na bieżąco odpowiadać na Państwa pytania dotyczące bieżącej sytuacji w Spółce – z uwzględnieniem zakazu ujawniania informacji poufnych oraz z przestrzeganiem tajemnicy przedsiębiorstwa. Jesteśmy bardzo wdzięczni Państwu za zaangażowanie w rozwój Softblue S.A., które odbieramy jako wielki zaszczyt i wyraz zaufania do Spółki. Staramy się na bieżąco śledzić Państwa opinie, ponieważ mają one dla nas  duże znaczenie w kontekście dalszego rozwoju Spółki. Utrzymanie prawidłowych relacji inwestorskich przełożyło się również na wycenę Spółki oraz wartość obrotów w ostatnich miesiącach. Kapitalizacji Spółki rok temu wynosiła niespełna 5 mln zł, obecnie jest to wartość prawie 30 mln zł.

Zarząd Spółki liczy, że środki finansowe jakie zostaną przez niego uruchomione na potrzeby inwestycyjne Spółki wpłynie na jej dalszy, dynamiczny rozwój oraz pozwoli na realizację dalekosiężnych celów związanych z budową silnej, innowacyjnej grupy kapitałowej, co w konsekwencji powinno się również przełożyć na generowane wyniki finansowe w przyszłości.

Spółka konsekwentnie buduje wartość realizowanych przez siebie projektów technologicznych, inicjuje własne pomysły badawczo-rozwojowe, zamierza angażować się w inne, innowacyjne i rozwojowe projekty. Dotychczasowe doświadczenie, wiedza i umiejętności osób związanych ze  Spółką (Zarządu, Rady Nadzorczej oraz dyrektorów Spółki) dają podstawy do uznania, że obrana przez Spółkę ścieżka rozwoju jest właściwa i perspektywiczna.

Konsekwencja w działaniu Zarządu Spółki widoczna jest w ciągle rosnącej liczbie klientów, sprzedaży rozwiązań własnych ze szczególnym naciskiem na rozwiązania wytworzone przez dział badawczo – rozwojowy a co najważniejsze również w wynikach finansowych. Perspektywy obecnie realizowanych kontraktów, projektów jak i planowanych projektów inwestycyjnych pozwalają nam pozytywnie patrzeć w przyszłość. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że globalna sytuacja związana z pandemią COVID-19, co prawda nie sprzyja tradycyjnemu modelowi biznesu,  ale z całą pewnością „sprzyja’’ umocnieniu spółek innowacyjnych, w tym Softblue SA. Świadectwem tego jest niespotykane jak do tej pory tempo i konieczność cyfryzacji coraz to nowych obszarów życia. Coraz większa liczba publikacji naukowych zwraca także uwagę na powiązanie smogu (obszar działalności Spółki Softblue SA.) z nasileniem skutków pandemii koronawirusa.

Zarząd Spółki liczy również na współpracę Akcjonariuszy i będzie zwiększał zaangażowanie w komunikację z nimi, bo z myślą również o nich podejmuje się realizacji wyznaczonych sobie celów, gdyż sukces Spółki to również sukces jej Akcjonariuszy. 

 

Z wyrazami szacunku

Michał Kierul

Prezes Zarządu

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Console Labs wykona portowanie gry Yacht Mechanic Simulator 2021 na konsole Biuro prasowe
2021-05-14 | 14:00

Console Labs wykona portowanie gry Yacht Mechanic Simulator 2021 na konsole

  Console Labs S.A., specjalista w portowaniu gier na konsole z grupy kapitałowej PlayWay, będzie pełnił rolę wykonawcy portów gry Yacht Mechanic Simulator 2021. Tytuł będzie
Giełda Carbon Studio podwaja zysk i przychody netto r/r w Q1 2021
2021-05-14 | 09:00

Carbon Studio podwaja zysk i przychody netto r/r w Q1 2021

  Ponad 0,9 mln zł przychodów netto ze sprzedaży i przeszło 0,53 mln zł zysku netto, wypracowało w pierwszym kwartale br. Carbon Studio, notowany na NewConnect producent i
Giełda Plantwear szykuje kolejne kroki w realizacji budowy hub’u e-commerce
2021-05-14 | 09:00

Plantwear szykuje kolejne kroki w realizacji budowy hub’u e-commerce

Notowany na NewConnect wiodący internetowy sprzedawca drewnianych akcesoriów lifestylowych oraz spersonalizowanych prezentów Plantwear, kontynuuje rozwój obecnych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie. Firmy notują wzrost zamówień i chcą wrócić do stanu zatrudnienia sprzed pandemii

W wyniku pandemii i zatrzymania globalnego ruchu lotniczego firmy z podkarpackiego klastra Dolina Lotnicza straciły około 35 proc. wartości sprzedaży, co pociągnęło za sobą zwolnienia w sumie 2 tys. pracowników. Rok 2021 ma być okresem wychodzenia z kryzysu, odzyskiwania pracowników i powrotu do normalnego funkcjonowania. – Prognozujemy 15-proc. wzrost w tym roku, a pod koniec przyszłego powinniśmy wracać do poziomów sprzed pandemii – przewiduje Marek Darecki, prezes zarządu Doliny Lotniczej. Po pandemii firmy branży lotniczej chcą być bardziej nowoczesne i korzystać z zalet pracy zdalnej.

Handel

Koronakryzys przekonał konsumentów do bardziej odpowiedzialnej konsumpcji. Na znaczeniu będzie zyskiwać gospodarka współdzielenia

Coraz więcej osób decyduje się na dostęp do dóbr i usług na życzenie zamiast posiadania ich na własność. Raport firmy Statista szacuje, że do 2025 roku rynek ekonomii współdzielenia będzie wart 335 mld dol. Jednym z kluczowych obszarów jej zastosowania jest transport, a w ostatnich latach współdzielona mobilność to jeden z najszybciej rosnących trendów zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Jarosław Wojtas, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, ocenia, że pandemia COVID-19 tylko chwilowo zachwiała rynkiem współdzielonych usług, a koronakryzys dodatkowo przekonał konsumentów do bardziej odpowiedzialnych, zrównoważonych decyzji. Dlatego sharing economy po pandemii powinna dalej zyskiwać na znaczeniu.

Prawo

Rząd pracuje nad nową polityką migracyjną, ale bez konsultacji z przedstawicielami imigrantów. Potrzebnych jest szereg ułatwień, nie tylko administracyjnych

Eksperci są zgodni, że Polska potrzebuje imigrantów zarobkowych. Jednak musi im zapewnić takie warunki prawne i urzędowe, by ułatwić im zarówno wjazd, pobyt, jak i funkcjonowanie na rynku pracy, a także dostęp do usług zdrowotnych czy informacji i pomocy w rodzimym języku. Przedstawiciele migrantów apelują o spójną politykę państwa w tym zakresie i ubolewają, że prace nad polityką migracyjną Polski, które od roku trwają w rządzie, nie są konsultowane ani z organizacjami pozarządowymi reprezentującymi cudzoziemców, ani z pracodawcami.

Zdrowie

Psy i koty nie zagrażają człowiekowi w związku z COVID-19. Jednak szczepienia zwierząt powinny być priorytetem dla UE po zakończeniu pandemii

W Unii Europejskiej rośnie świadomość dotycząca znaczenia regularnych szczepień zwierząt. Taką konieczność uznaje 69 proc. badanych w ośmiu krajach członkowskich – wynika z raportu AnimalhealthEurope. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chorób takich jak COVID-19, która dotyka także zwierząt. Nie odnotowano dotąd przypadku przeniesienia choroby ze zwierzaka domowego na człowieka, ale odkryto, że norki mogą przenosić koronawirusa zarówno między sobą, jak i na ludzi. To stwarza także ryzyko kolejnych mutacji wirusa. – Dlatego zależy nam na szybkim wyszczepieniu całej populacji wrażliwych osobników, czy to zwierząt, czy to ludzi – mówi Artur Zalewski, lekarz weterynarii, dyrektor biura zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET.