Render Cube zapowiada grywalną postać kobiecą w trybie co-op

Render Cube, notowany na NewConnect łódzki producent sprzedażowego hitu Medieval Dynasty, wprowadzi do gry grywalną postać kobiety. To nowość dla graczy, którzy zdecydują się na rozgrywkę w trybie co-op. Spółka konsekwentnie realizuje kolejne kamienie milowe w rozwoju swojego najważniejszego projektu. Niedawno udostępniła pierwszy zwiastun pokazujący nową lokację w grze – mapę The Oxbow i zapowiedziała kolejne niespodzianki. Tryb wieloosobowy ma być dostępny w 2023 roku. Render Cube liczy także, że w najbliższych miesiącach dołączy do spółek notowanych na głównym parkiecie GPW w Warszawie.
- W podstawowej wersji Medieval Dynasty gracz wciela się w młodzieńca, któremu udało się uciec przed wojną. Samotny bohater, zdany tylko na siebie, musi zadbać o podstawowe środki do życia we wczesnośredniowiecznej Europie. Poluje, buduje dom, realizuje zadania na rzecz społeczności, wreszcie zakłada rodzinę i dba o potomstwo. Rozgrywka skupia się na eksploracji świata i wykonywaniu zadań otrzymywanych od postaci niezależnych. Grywalna postać kobiety to nowość jaką udostępnimy w trybie gry wieloosobowej. To dla nas duże wyzwanie i jednocześnie ogromna radość. Nie możemy się doczekać reakcji graczy – mówi Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.
Konsekwentny rozwój Medieval Dynasty to jeden z głównych celów Render Cube od momentu udostępnienia gry w trybie wczesnego dostępu, we wrześniu 2020 roku. Rok później, po wprowadzeniu kilku aktualizacji, tytuł w pełnej wersji zadebiutował na PC. W październiku 2022 roku gra została udostępniona na PlayStation5, Xbox Series X/S, a kwietniu br. trafiła na konsole poprzedniej generacji.
- Mimo upływu czasu Medieval Dynasty wciąż ma ogromny potencjał sprzedażowy. Cieszymy się, że jesteśmy właścicielem tak rozpoznawalnego IP. Nie zwalniamy tempa, fani Medieval Dynasty mogą liczyć na kolejne nowości. Wsłuchujemy się w ich oczekiwania, czego efektem będzie m.in. tryb co-op, czy wspomniana postać kobieca – dodaje Damian Szymański.
W lipcu br. spółka udostępniła pierwszy zwiastun pokazujący nową lokację w grze – mapę The Oxbow, która wprowadzi nowe postacie, punkty orientacyjne i wioski. Dzięki dodaniu stacji roboczych, mieszkańcy będą mogli rąbać drewno na stacji drwala, ubijać masło, czy wieszać pranie. Dodatkowa zawartość będzie dostępna w trybie kooperacji.
Na koniec ub. sprzedaż produkcji wyniosła 1,2 mln kopii brutto. Medieval Dynasty jest dostępny na wszystkich kluczowych platformach m.in.: Steam, GoG, Epic Store, Microsoft Store, PlayStation Store, Humble Bundle Store.
Render Cube niedawno rozpoczęło oficjalny proces ubiegania się o przenosiny na rynek główny GPW w Warszawie. Spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu. To, obok wprowadzenia trybu co-op, jeden z najważniejszych tegorocznych celów Render Cube.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.