Robs Group Logistic rozszerza działalność o usługi magazynowania
Robs Group Logistic SA, notowana na NewConnect spółka z branży magazynowo – logistycznej, rozszerza swoją działalność biznesową o usługi magazynowania dla zewnętrznych podmiotów. Pomorska spółka w ramach pierwszego kontraktu będzie świadczyła usługi magazynowania oraz załadunku i rozładunku towarów w postaci komponentów fotowoltaicznych z firmy LOUTOFF Polska. W przyszłości działalność związana z usługami magazynowania ma stanowić istotny element dywersyfikacji biznesu Robs Group Logistic.
– Nasza podstawowa działalność operacyjna trzyma się bardzo dobrze. Natomiast nie zapominamy o tym, że funkcjonujemy w bardzo zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Dlatego postanowiliśmy zdywersyfikować nasze usługi, a jednocześnie zmaksymalizować wykorzystanie naszego nowego magazynu w Gdańsku. – mówi Robert Dąbrowski, prezes zarządu Robs Group Logistic – Oczywiście główną działalnością pozostają kompleksowe usługi związane z montażem, demontażem, przebudową i serwisem regałów dla magazynów wysokiego składowania. Jednak w miarę naszych możliwości chcemy dywersyfikować źródła przychodów, co przełoży się na umocnienie naszej stabilności biznesowej i finansowej – dodaje prezes.
Zgodnie z umową towary LOUTOFF Polska składowane będą w magazynie Robs Group Logistic znajdującym się w Gdańsku. Umowa zawarta została na czas nieokreślony.
Od kilku lat Robs Group Logistic dynamicznie zwiększa skalę działania. W 2022 roku przychody ze sprzedaży Spółki przekroczyły poziom 20 mln zł, co w dużej mierze jest pochodną wysokiej koniunktury w branży magazynowej – inwestycji nowych i odtworzeniowych. Głównym rynkiem działalności firmy jest Skandynawia. W ubiegłym roku aż 85% przychodów Spółki pochodziło z realizacji umów z rynku szwedzkiego. Po rynku szwedzkim, fiński i duńskim, Holandia będzie kolejnym krajem gdzie Robs Group Logistic zamierza realizować projekty montaży we współpracy ze swoimi kontrahentami.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.