SoftBlue stawia na zagraniczną działalność
Notowana na rynku NewConnect i działająca w branży IT spółka SoftBlue intensywnie rozwija swoją markę INTechHouse, dedykowaną zagranicznym projektom nearshoringowym i outsourcingowym z zakresu software’u i hardware’u. Obecnie z rozwiązań bydgoskiej firmy korzystają klienci z czterech kontynentów z branż gamingowej, przemysłowej, zdrowotnej czy finansowej. Łącznie jest ich ponad dwustu.
- Aktualnie jednym z naszych najważniejszych celów jest rozwój działalności na rynkach zagranicznych, w czym pomóc ma INTechHouse. Od blisko dwóch dekad rozwiązujemy problemy biznesowe z wykorzystaniem technologii, a z naszych usług korzystają również klienci spoza Polski. Realizujemy projekty dla firm z Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu czy Azji. Wykorzystując te doświadczenia, stworzyliśmy właśnie INTechHouse - markę dedykowaną klientom zagranicznym. Wierzymy, że dzięki niej nawiążemy współpracę z kolejnymi podmiotami zagranicznymi, co wpłynie pozytywnie na nasz rozwój oraz wzrost przychodów - mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA.
SoftBlue zamierza być firmą jak najbardziej zdywersyfikowaną pod kątem geograficznym, aby zawirowania na jednym rynku nie były dla niej odczuwalne. W ramach INTechHouse spółka oferuje profesjonalne wsparcie w obszarze software oraz hardware dla klientów działających w branżach produkcyjnej, opieki zdrowotnej, logistycznej, transportowej, oil&gas, Fintech oraz nieruchomości. Zespół INTechHouse projektuje i dostarcza dedykowane rozwiązania z zakresu elektroniki, oprogramowania oraz ekorozwiązań.
Cele SoftBlue to również przywrócenie naturalnej równowagi i poprawa jakości życia przyszłych pokoleń. Firma wdraża innowacje technologiczne dla klientów oraz tworzymy własne produkty, które wpisują się w te założenia.
- Dostarczane przez nas oprogramowanie np. rozwiązania digitalizujące obieg dokumentacji, odczuwalnie redukują zużycie papieru i emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nasze produkty do monitorowania mediów pomagają zmniejszyć zużycie wody i energii oraz zoptymalizować zarządzanie mediami. W portfolio można znaleźć również produkt do monitoringu jakości powietrza oraz rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, która pozwala wielu biznesom wejść na wyższy poziom i ułatwia wiele procesów. Jednym z rozwiązań SoftBulue opartych o AI są voiceboty usprawniające komunikację i przyspieszające proces obsługi klienta. Z kolei ADC (system zarządzania produkcją i energią) wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego - dodaje Michał Kierul.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat tempo rozwoju nowych technologii i rozwiązań informatycznych w biznesie było ogromne. Postęp technologiczny przyczynił się do powstania innowacyjnych narzędzi i platform (np. chmura, sztuczna inteligencja, blockchain), które zrewolucjonizowały sposób działania wielu firm i branż.
- Dziś technologie informatyczne są kluczowe dla sukcesu każdej organizacji, niezależnie od specjalizacji czy wielkości przedsiębiorstwa. Rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywną obsługę klientów, poprawiają i ułatwiają procesy biznesowe oraz umożliwiają dostęp do analizy danych, która jest niezbędna do dalszego rozwoju i wyciągania wniosków. Obecnie trudno sobie wyobrazić, że biznes mógłby funkcjonować bez IT - uważa Michał Kierul.
Z tegorocznego raportu serwisu Emerging Europe wynika, że nasz rodzimy sektor IT jest trzecim pod względem konkurencyjności wśród 23 państw Europy Środkowej i Wschodniej (po Estonii i Litwie). Branża IT w Polsce ciągle się rozwija, wzrasta liczba zatrudnionych w niej pracowników oraz ich zarobki. Rynek informatyczny zatrudnia 525 tys. polskich specjalistów, których wynagrodzenie średnie wynosi 174 proc. średniej płacy krajowej.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.