Sunway Network SA przejmuje spółkę wartą ponad 190 mln PLN
Zarząd Sunway Network SA, notowanej na NewConnect technologicznej firmy z obszaru VR i AR, zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na dzień 23 kwietnia 2024 rok. W trakcie obrad akcjonariusze zadecydują o emisji akcji dla udziałowców Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu, w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. W ten sposób Sunway Network SA zrealizuje zapowiadane przejęcie firmy z Hongkongu i będzie mógł w pełni przystąpić do wdrażania nowej strategii rozwoju. Wartość przejmowanej spółki została wyceniona na 193 mln PLN.
Sunway Network Company Limited obecnie z sukcesem prowadzi działalność w ramach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz animacji 3D. Chce wprowadzić na rynek zaawansowane okulary AR i VR pod swoją marką, w czym mają pomóc wiedza, doświadczenie, liczne kontakty czy też międzynarodowa baza klientów (Chiny, USA, Polska), które posiada spółka z Hongkongu. Władze spółki liczą, że dzięki połączeniu tych czynników uda się stworzyć skuteczne rozwiązania dla polskiej branży militarnej oparte o technologie rozszerzonej rzeczywistości.
- Wykonaliśmy kolejny krok do przejęcia Sunway Network Company Limited. Będzie to dla nas kluczowy moment, gdyż właśnie w tej spółce znajduje się wiedza, technologia oraz całe know-how. Widzimy mnóstwo możliwości na stale rozwijającym się rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W pierwszej kolejności będziemy chcieli skupić się na wdrożeniu okularów AR na rynek, w tym w sektorze wojskowym. Planujemy zaprezentować je już we wrześniu tego roku. Spółka w bieżącej działalności operacyjnej zajmie się również sprzedażą trenażerów laserowych SunwayShot – mówi Tomasz Hofman, wiceprezes zarządu Sunway Network SA.
Planowane podwyższenie kapitału zakładowego ma być dokonane poprzez emisję 16 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, których wartość będzie równa średniej cenie notowania akcji spółki z okresu 3 miesięcy poprzedzających dzień emisji. Akcje te zostaną objęte po połowie przez obecnych udziałowców Sunway Network Company Limited.
- Wycena spółki Sunway Network Company Limited na 193 mln PLN świadczy o uznaniu potencjału oraz wartości, jaka kryje się za nowoczesną technologią oraz know-how, które posiada spółka. Jej przejęcie pozwoli nam na liczne synergie, tworząc jeszcze większą wartość dla naszych akcjonariuszy. Naszym celem jest nie tylko budowanie silnej pozycji na rynku VR i AR, ale również długoterminowe tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizują sposób, w jaki ludzie postrzegają technologię i interakcję ze światem wirtualnym – dodaje Tomasz Hofman.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.