Sunway Network SA przejmuje spółkę wartą ponad 190 mln PLN
Zarząd Sunway Network SA, notowanej na NewConnect technologicznej firmy z obszaru VR i AR, zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na dzień 23 kwietnia 2024 rok. W trakcie obrad akcjonariusze zadecydują o emisji akcji dla udziałowców Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu, w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. W ten sposób Sunway Network SA zrealizuje zapowiadane przejęcie firmy z Hongkongu i będzie mógł w pełni przystąpić do wdrażania nowej strategii rozwoju. Wartość przejmowanej spółki została wyceniona na 193 mln PLN.
Sunway Network Company Limited obecnie z sukcesem prowadzi działalność w ramach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz animacji 3D. Chce wprowadzić na rynek zaawansowane okulary AR i VR pod swoją marką, w czym mają pomóc wiedza, doświadczenie, liczne kontakty czy też międzynarodowa baza klientów (Chiny, USA, Polska), które posiada spółka z Hongkongu. Władze spółki liczą, że dzięki połączeniu tych czynników uda się stworzyć skuteczne rozwiązania dla polskiej branży militarnej oparte o technologie rozszerzonej rzeczywistości.
- Wykonaliśmy kolejny krok do przejęcia Sunway Network Company Limited. Będzie to dla nas kluczowy moment, gdyż właśnie w tej spółce znajduje się wiedza, technologia oraz całe know-how. Widzimy mnóstwo możliwości na stale rozwijającym się rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W pierwszej kolejności będziemy chcieli skupić się na wdrożeniu okularów AR na rynek, w tym w sektorze wojskowym. Planujemy zaprezentować je już we wrześniu tego roku. Spółka w bieżącej działalności operacyjnej zajmie się również sprzedażą trenażerów laserowych SunwayShot – mówi Tomasz Hofman, wiceprezes zarządu Sunway Network SA.
Planowane podwyższenie kapitału zakładowego ma być dokonane poprzez emisję 16 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, których wartość będzie równa średniej cenie notowania akcji spółki z okresu 3 miesięcy poprzedzających dzień emisji. Akcje te zostaną objęte po połowie przez obecnych udziałowców Sunway Network Company Limited.
- Wycena spółki Sunway Network Company Limited na 193 mln PLN świadczy o uznaniu potencjału oraz wartości, jaka kryje się za nowoczesną technologią oraz know-how, które posiada spółka. Jej przejęcie pozwoli nam na liczne synergie, tworząc jeszcze większą wartość dla naszych akcjonariuszy. Naszym celem jest nie tylko budowanie silnej pozycji na rynku VR i AR, ale również długoterminowe tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizują sposób, w jaki ludzie postrzegają technologię i interakcję ze światem wirtualnym – dodaje Tomasz Hofman.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.