Komunikaty PR

Łukasz Dębski powraca na stanowisko CEO Big Cheese Studio S.A.!

2024-10-03  |  10:15
Biuro prasowe

Do zarządu Big Cheese Studio S.A. - łódzkiego studia gamedev, stojącego za sukcesem gry Cooking Simulator, wraca Łukasz Dębski. Od 2018 roku współtworzył BCS, odegrał kluczową rolę w prowadzeniu prac nad stworzeniem i rozwojem gry Cooking Simulator. Od 2021 roku piastował stanowisko prezesa zarządu i prowadził spółkę przez istotne momenty rozwoju, m.in. wprowadził ją na główny rynek GPW w Warszawie. Po ogłoszonej dziś zmianie zarząd studia tworzą Łukasz Dębski, który ponownie objął funkcję CEO oraz Łukasz Robert Włodarczyk - współzałożyciel firmy Silk Road Games S.A., która w sierpniu br. nabyła ponad 41 proc. akcji BCS.

- Zmiana właścicielska w BCS skłoniła mnie do zgłoszenia swojej kandydatury do powrotu. Ta firma była i jest dla mnie szalenie ważna. Cieszę się, że po wielu miesiącach poza BCS, wróciłem do jej struktur i jako CEO mogę znów pracować na jej kolejne sukcesy. Wspólnie z zespołem, z którym pracowałem od 2018 roku, osiągnęliśmy sukces, tworząc sprzedażowy hit - Cooking Simulator. Jestem przekonany, że najlepsze dopiero przed nami. Wierzę, że moje wieloletnie doświadczenie w branży gier pozytywnie przełoży się na dalszy rozwój spółki. Planuję wzmocnić pozycję BCS nie tylko na rynku polskim, ale i międzynarodowym. Przede mną kilka tygodni ponownego wdrożenia się w struktury spółki, po których jako zarząd przedstawimy bardziej szczegółowy plan rozwoju BCS - mówi Łukasz Dębski, CEO Big Cheese Studio S.A.  

Łukasz Dębski był kluczową osobą stojącą za sukcesami Big Cheese Studio S.A. To pod jego przewodnictwem spółka zdobyła liczne nagrody i uznanie na rynku gamedev. Ponowne objęcie przez niego stanowiska CEO BCS związane jest z planami dalszego rozwoju firmy oraz powrotu na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Łukasz Dębski planuje rozwijać i wzmocnić portfolio projektów firmy oraz docelowo skupić się na większej dywersyfikacji w zakresie kreowanego IP.

To nie jedyne zmiany w BCS. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki we wrześniu br. powołało również nowy skład rady nadzorczej, w skład której wchodzą obecnie Grzegorz Dymek, Michał Pietrzkiewicz, Piotr Lembas, Paweł Świdziński i Łukasz Andrzejczak. Zmiany mają na celu wzmocnienie kierownictwa i strategii rozwoju firmy w najbliższych latach.

W sierpniu br. do zarządu Big Cheese Studio S.A. dołączył Łukasz Robert Włodarczyk - współzałożyciel Silk Road Games S.A. Wcześniej spółka specjalizująca się w dystrybucji gier na licencjonowanym rynku chińskim, nabyła ponad 41 proc. akcji BCS za 22,4 mln zł. W porozumieniu z innymi akcjonariuszami SRG posiada łącznie blisko 50 proc. akcji łódzkiego studia. Jako członek zarządu - Łukasz Robert Włodarczyk wyraził pełne poparcie dla powrotu Łukasza Dębskiego na stanowisko CEO Big Cheese Studio S.A.

- Jestem przekonany, że powrót Łukasza Dębskiego do Big Cheese Studio S.A. to bardzo dobra decyzja. Łukasz to lider, który potrafi inspirować i wyznaczać kierunki rozwoju. Zna tę firmę jak nikt inny i wierzę, że jego wizja i skłonność do ciężkiej pracy pomogą nam osiągnąć jeszcze większe sukcesy. Cieszę się, że wspólnie będziemy mogli pracować nad rozwojem BCS w pełnym zrozumieniu tego, jak ważne jest dobre zarządzanie zespołem - mówi Łukasz Robert Włodarczyk, członek zarządu Big Cheese Studio S.A. oraz współzałożyciel Silk Road Games S.A.

W trakcie posiedzenia Rady Nadzorczej Big Cheese Studio S.A. z dnia 2 października br. z dotychczas zajmowanych stanowisk odwołano Łukasza Zabłockiego, który pełnił funkcję CEO BCS oraz Rafała Szymańskiego - członka zarządu spółki.

W ramach nowej strategii Big Cheese Studio S.A. planowane jest wprowadzenie kilku nowych projektów, które mają przyciągnąć zarówno doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy oraz rozwijanie tytułów studia, które już są dostępne na rynku. Z Łukaszem Dębskim na czele firma ma nadzieję utrzymać pozycję wiodącego gracza na rynku gier symulacyjnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

8. edycja rankingu SEC Newgate: WYCENA PREZESÓW #TOP30 POLSKIEJ GIEŁDY ponownie została zdominowana przez sektor finansów i bankowości, którego przedstawiciele odpowiadają
Giełda Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
2024-12-20 | 08:20

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Łódzkie studio gier, notowane na warszawskiej giełdzie, Big Cheese Studio S.A., przedstawia plany rozwoju na 2025 rok. Ich celem jest wzmocnienie pozycji spółki na globalnym rynku
Giełda Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
2024-12-02 | 14:00

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów

Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tegorocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów realizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.