Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl
Giving Tuesday to ogólnoświatowy dzień dobroczynności. W tym roku wypada 3 grudnia i zyska szczególne znaczenie. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza na internetowy kiermasz charytatywny na rzecz psychologów, pracujących w przedszkolach i szkołach. Na wydarzenie Giving Grudzień!
– Wiemy, jak ważna jest opieka psychologiczna, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Niestety, liczba młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy, rośnie z roku na rok. Według raportów, w ciągu ostatnich trzech lat liczba dzieci wymagających wsparcia psychologicznego wzrosła o 50%, a wśród nastolatków aż o 68% – mówi Bartłomiej Dwornik, koordynator projektu Giving Grudzień! z fundacji edukacyjnej Ogólnopolski Operator Oświaty. – Dlatego postanowiliśmy działać i wyposażyć psychologów pracujących z dziećmi w 69 przedszkolach i szkołach w materiały i pomoce do pracy z emocjami. Ten obszar specjaliści wskazują, jako najpilniejszy do zaopiekowania.
Start w święto dobroczynności, lecz nie koniec na tym
Kiermasz charytatywny Giving Grudzień! Wystartuje na profilu fundacji OOO na portalu Zrzutka.pl w dniu 3 grudnia, czyli w Giving Tuesday. To globalne święto dobroczynności, które po raz kolejny będzie okazją, by wspólnie zrobić coś dobrego. Jak się zaangażować? Przede wszystkim, można:
-
Przekazać dowolną, nawet drobną kwotę na wspólną zbiórkę.
-
Wziąć udział w licytacjach charytatywnych.
-
Albo, w ramach wydarzenia, zlicytować na rzecz fundacji OOO.
Do akcji włączają się także firmy i osoby prywatne, które przekazują fanty i gadżety na charytatywne aukcje. Dzięki tym przedmiotom można nie tylko wspierać akcję, ale także zrobić zdobyć na licytacji prezent dla kogoś bliskiego pod choinkę.
Licytować można gry planszowe, książki, kolekcjonerskie kubki, sprzęt i akcesoria turystyczne, vouchery, drobną elektronikę i rękodzieło. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup materiałów do terapii psychologicznych. Portal Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat, podobnie jak fundacja OOO.
Finał wydarzenia zaplanowany jest na weekend 14 i 15 grudnia. Wtedy na YouTube odbędzie się charytatywny stream gamingowy. Na żywo i z mnóstwem atrakcji.
- Więcej informacji o projekcie GIVING GRUDZIEŃ zamieszczamy w artykule, dostępnym w sekcji DO POBRANIA

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.