Komunikaty PR

Goodyear opublikował swój raport odpowiedzialności korporacyjnej za 2020 rok

2021-05-27  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.25 MB )

Firma Goodyear opublikowała swój roczny globalny raport dotyczący odpowiedzialności korporacyjnej. Pomimo wyzwań związanych z trwającą pandemią COVID-19, w raporcie podsumowano działania przedsiębiorstwa w 2020 r., które świadczą o jego stałym zaangażowaniu w etyczne i zrównoważone procesy, materiały i programy.

„W 2020 r. pracownicy Goodyear byli bardziej elastyczni niż kiedykolwiek wcześniej, spełniając najpilniejsze potrzeby biznesowe i służąc naszym klientom, służbom ratunkowym a także innym  współpracownikom” - powiedział Richard J. Kramer, prezes i dyrektor generalny The Goodyear Tire & Rubber Company. „W naszych działaniach nadal kierujemy się filozofią opisaną w programie Goodyear Better Future, czyli zasadami odpowiedzialności korporacyjnej, które jednoczą nas w dążeniu do bezpieczeństwa, jakości, uczciwości i odpowiedzialności.”

Raport Goodyear za roku 2020 jest uporządkowany według filarów programu Better Future, do których należą: zrównoważone pozyskiwanie surowców, odpowiedzialna działalność operacyjna, odpowiadanie na wyzwania związane z przyszłą mobilnością i tworzenie inspirującej kultury. Do najważniejszych punktów raportu należą:

Zrównoważone pozyskiwanie surowców: W 2020 r. Goodyear wprowadził na rynek czwartą linię opon osobowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych, w których oleje ropopochodne zastąpiono olejem sojowym. Olej sojowy jest odnawialnym surowcem pochodzenia biologicznego, który pomaga utrzymać elastyczność mieszanki gumowej opony w niskich temperaturach, co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na zachowanie i zwiększenie przyczepności na suchej, mokrej i zimowej nawierzchni.

Odpowiedzialna działalność operacyjna: W 2020 r. Goodyear kontynuował prace nad zmniejszeniem wpływu na środowisko, osiągając 20% redukcję intensywności emisji gazów cieplarnianych, 19% redukcję energochłonności i 55% redukcję zużycia wody w porównaniu z poziomem z 2010 r. 

Odpowiadanie na wyzwania związane z przyszłą mobilnością: W 2020 r. Goodyear nadal koncentrował się na poprawie efektywności paliwowej, uzyskując 31% zmniejszenie oporów toczenia i o 8,2% redukcję ciężaru opon w globalnym asortymencie opon osobowych w porównaniu z rokiem 2005. Ponadto firma postawiła sobie ambitne cele technologiczne, w tym aby do 2027 r. wszystkie opony Goodyear stały się inteligentnymi oponami wyposażonymi w czujniki i technologię przesyłania danych, natomiast kolejny krok zakłada opracowanie do 2030 r. w pełni ekologicznej i bezobsługowej opony z trwałych materiałów. 

Tworzenie inspirującej kultury: W 2020 r. nadal rosła liczba członków stowarzyszonych w Grupach Pracowników Goodyear (ERG). Obecnie działa siedem grup ERG, które zrzeszają ponad 3000 członków na całym świecie w 32 oddziały. Pomimo pandemii, w ciągu ostatnich dwóch lat ERG zorganizowały ponad 200 wydarzeń związanych z rozwojem zawodowym i nawiązywaniem kontaktów.

Raport Goodyear za rok 2020 został przygotowany zgodnie ze standardami Global Reporting Initiative (GRI) w wersji Core. Aby zapoznać się z tegorocznym raportem, odwiedź stronę https://corporate.goodyear.com/documents/responsibility/2020-corporate-responsibility-report.pdf.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.