Goodyear URBANMAX COMMUTER spełni kluczowe wymagania autobusów elektrycznych
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear wprowadza na rynek nową oponę URBANMAX COMMUTER, przeznaczoną do nowoczesnych autobusów z napędem konwencjonalnym, hybrydowym, jak i elektrycznym, poruszających się w ruchu miejskim i podmiejskim. Model ten jest wyposażony w najnowszą technologię łączności radiowej Goodyear RFID dla inteligentnego zarządzania flotą i jest w pełni bieżnikowany, co przynosi flotom dodatkowe korzyści ekonomiczne i środowiskowe.
„URBANMAX COMMUTER to nasza odpowiedź na rozwijający się trend w zakresie podróży miejskich. Autobusy są ważnym elementem dekarbonizacji europejskich miast, a ta opona - dzięki najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym - stanowi wydajną platformę dla transportu zeroemisyjnego. Bieżnik z certyfikatem 3PMSF zapewnia przyczepność bez względu na porę roku,” wyjaśnił Maciej Szymański, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie.
URBANMAX COMMUTER: dostosowana do aktualnych wymagań
Goodyear URBANMAX COMMUTER jest dostosowana do zmieniających się potrzeb europejskich miast, gdzie rośnie trend relatywnie krótkich podróży transportem publicznym. Takie przejazdy charakteryzują się mniejszym zużyciem bieżnika i ścian bocznych niż w typowym autobusie miejskim poruszającym się na trasach liczących od 20 do 100 kilometrów. Goodyear URBANMAX COMMUTER wypełnia lukę pomiędzy oponami do zastosowań długodystansowych i typowo miejskich.
Opona pasuje do wszystkich pojazdów z silnikiem Diesla i hybrydowym. Spełnia też kluczowe wymagania najnowszej generacji autobusów elektrycznych, czego potwierdzeniem jest oznaczenie Goodyear Electric Drive Ready na ścianie bocznej. Ta wszechstronność zastosowań pozwala operatorom zmniejszyć wymagania dotyczące zapasów i ułatwia proces zarządzania oponami, ponieważ ta sama opona może być używana niezależnie od siły napędowej.
Przykładowo, URBANMAX COMMUTER zapewnia bardzo wysoką nośność [1] – 8 ton nacisku na oś (indeks nośności 156/149). Ta wszechstronność czyni ją bardzo dobrym rozwiązaniem dla flot przechodzących z napędów konwencjonalnych na elektryczne.
W pierwszej połowie 2022 roku autobusy o zerowej emisji stanowiły 30% sprzedaży autobusów w Europie [2], co podkreśla znaczenie opon gotowych do obsługi tras bezemisyjnych. Europejskie organy regulacyjne chcą do 2027 roku wyeliminować nowe autobusy z silnikami spalinowymi.
Większa wszechstronność dzięki najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym
Nowa opona URBANMAX COMMUTER charakteryzuje się mocniejszą konstrukcją ściany bocznej, czego rezultatem jest zwiększona odporność na zużycie i uszkodzenia. Wyróżnia się również wyższą trwałością i ochroną karkasu opony.
Rowki IntelliMax zmniejszają zużycie bieżnika oraz poprawiają trakcję i stabilność opony. Lamele Flexomatic i zazębiające się klocki bieżnika poprawiają trakcję podczas hamowania. Z kolei lamele 3D blokują się i ograniczają ruch klocków, co zapewnia wysokie przebiegi i doskonałą trakcję zimą. Opona posiada również certyfikat 3PMSF, co potwierdza, że jest przystosowanie do użytku w warunkach zimowych.
Wewnątrz opony URBANMAX COMMUTER osadzony jest układ identyfikacji radiowej RFID. Pomaga to dostawcom usług, sprzedawcom i operatorom flot w bardziej efektywnym zarządzaniu oponami. Kierownicy flot otrzymują dokładne informacje na temat stanu opon, ich wydajności i zarządzania osnowami, co pozwala zaoszczędzić czas na rutynowych przeglądach. W przypadku zaobserwowania anomalii w odczytach danych, system generuje powiadomienia o potrzebie kontroli ogumienia. Zastosowanie tego ogumienia w pojeździe przekłada się na bardziej komfortową jazdę, ale także przyczynia się do realizacji celu, jakim jest zmniejszenie emisji CO2.
Nowa opona może być w pełni bieżnikowana, co przedkłada się na wydłużenie jej żywotności, a także zmniejszenie zużycia ropy naftowej wykorzystywanej do produkcji [3] oraz ilości składowanych odpadów. Dla flot oznacza to dodatkowe korzyści ekonomiczne i środowiskowe.
[1] Obciążenie osi 8t (indeks nośności 156 = 4.000 kg/opona). Rozmiar opony 295/80 R 22,5 z indeksem nośności 156/149 L.
[2] 30% autobusów miejskich zarejestrowanych w Europie to obecnie pojazdy o zerowej emisji. VDL liderem rynku e-busów w pierwszej połowie 2022 roku https://www.sustainable-bus.com/news/electric-bus-market-europe-half-2022-vdl/
[3] Na podstawie szacunków wewnętrznych: https://www.goodyear.eu/en_gb/truck/retreading-regrooving.html
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.