Komunikaty PR

Lublin stawia na startupy: Maverick Nation pozyskał dla miasta ThermoMind

2023-09-27  |  08:00
Biuro prasowe

ThermoMind, uznany startup, którego oparta na AI technologia rewolucjonizuje sposób wykrywania raka piersi i monitorowania pacjentów, wybrał Lublin na bazę swojej działalności - planuje inwestycje, które pozwolą przekształcić miasto w innowacyjny hub skupiający talenty zainteresowane pracą nad awangardowymi technologiami. Vikas Malhotra z Maverick Nation, za którego sprawą ThermoMind trafił do Lublina, zwraca uwagę na konieczność budowania innowacyjnego ekosystemu, który będzie pobudzał lokalnych przedsiębiorców do tworzenia startupów w ciągu kolejnych 2-3 lat. 

Z ThermoMind współpracuje obecnie 11 ośrodków klinicznych w 8 krajach na całym świecie. Wkrótce, pilotażowy program mający na celu przeprowadzenia największego prospektywnego badania klinicznego, zmieniającego sposób wykrywania raka piersi i monitorowania pacjentów będzie wdrożony również w Polsce. To główny powód dla którego zorganizowano spotkanie się z przedstawicielami miasta, lubelskich uczelni i placówek medycznych. 

– Wierzę, że Lublin to najlepsza z możliwych lokalizacji do rozwoju naszego biznesu i niezmiernie cieszę się, że Maverick Nation zwrócił naszą uwagę na jej ogromny potencjał. To co nas zaskoczyło, to niezwykle profesjonalne zaplecze naukowe i wsparcie przedstawicieli lokalnych władz i instytucji. Jesteśmy po rozmowach zarówno z miastem jak i potencjalnymi partnerami, dzięki którym wkrótce będziemy mogli zacząć nasze działania i inwestycje – powiedział Najeeb Ayoub, Co-founder, CEO ThermoMind.

Jak podkreślił, ThermoMind zaczął już kompletować polski zespół. Do końca roku zatrudnią w Polsce 12 wysokiej klasy specjalistów. Na pierwszy kwartał 2024 planowane jest rozpoczęcie testów klinicznych, których głównym partnerem jest Lubelski Uniwersytet Medyczny.

– Byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszej ostatniej wizyty w Lublinie. Najwyższej klasy uniwersytety i zaawansowane placówki medyczne w mieście podkreślają jego potencjał jako centrum innowacji w dziedzinie technologii medycznych i nie tylko. Nowatorskie podejście miasta do badań klinicznych wyróżnia się na arenie światowej – zaznaczyła dr Larisa Adamyan, Co-founder, CSO w ThermoMind.

Lublin nie kryje swoich ambicji w dążeniu do stania się polskim zagłębiem medtech. O szansach na osiągnięcie sukcesu mówił dr Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta Lublin.

– Jesteśmy jednym z niewielu miast w Polsce, które naprawdę koncentrują się na IT i technologii medycznej. Głęboko wierzę, że pozyskanie takiego startupu jak ThermoMind będzie punktem zwrotnym, jeśli chodzi o działania, które podejmujemy obecnie w celu przyciągnięcia inwestorów z branży zaawansowanych technologii do Lublina. Chcemy współpracować z najlepszymi, ponieważ tylko w ten sposób będziemy w stanie budować innowacyjność, by młodzi, zdolni ludzie mogli się rozwijać, pracować w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie, bez konieczności relokacji. To jest główny filar naszej strategii 2030 – powiedział. 

Jak podkreślił, dla miasta pozyskanie dobrze finansowanego startupu, który jest gotowy do inwestycji, nie jest prostym zadaniem, dlatego tak ważne jest wsparcie odpowiedniego partnera biznesowego.

 Potrzebujemy wsparcia doświadczonego eksperta, który mówi w języku startupów i będzie w stanie przeprowadzić skuteczną kampanię przyciągającą najlepsze startupy do Lublina. Musimy również brać pod uwagę fakt, że nie jesteśmy Warszawą ani Krakowem. Nie jesteśmy w top 3 czy nawet w top 5 najważniejszych ośrodków technologicznych czy rozwijających się ekosystemów gospodarczych w Polsce. Mamy jednak spore ambicje i myślę, że w ciągu najbliższych lat, z pomocą partnerów takich jak Maverick Nation, możemy się w tym top 3 znaleźć

Vikas Malhotra, CEO Maverick Nation podkreślił, że prawdziwą innowacyjność całych regionów osiąga się przede wszystkim budując ekosystemy startupów.

– Staramy docierać się do startupów, które mają już wypracowaną renomę, są skłonne inwestować zamiast liczyć na granty. Chcemy dać pomijanym dotąd regionom potężny zastrzyk do działania, w efekcie czego w ciągu kolejnych 3 lat zaczną pojawiać się startupy tworzone przez lokalnych przedsiębiorców. Jesteśmy wdzięczni ThermoMind, że zaufał naszemu doświadczeniu i zdecydował się na nasze wsparcie. Skupiamy się teraz na tym, by umożliwić mu nawiązanie współpracy ze szpitalami w całej Europie oraz wybranymi lokalizacjami w USA i Kanadzie – powiedział.    

Miasto Lublin posiada wszelkie warunki niezbędne do przyciągania startupów, szczególnie z branży medtech. Wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie od 2014 roku rozwijana jest Inicjatywa Klastra - platforma współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego, która zrzesza obecnie ponad 170 podmiotów, w tym ponad 140 firm, szpitali i uczelni w całym regionie. 

– To co nas wyróżnia to aktywność w działaniu, otwartość na innowacje i technologie w dziedzinie medycyny, ale także transgraniczne podejście do zdrowia. Jesteśmy gotowi wspierać najlepsze pomysły i projekty niemal w każdym aspekcie – powiedziała Marzena Strok-Sadło, kierownik referatu ekosystemów gospodarczych i infrastruktury biznesu w Urzędzie Miasta Lublin.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie Biuro prasowe
2025-03-27 | 10:00

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Godzenie rozwoju zawodowego z życiem rodzinnym, argumentowanie swojej wartości oraz dowodzenie słuszności swoich pomysłów – to zaledwie kilka wyzwań, na jakie
Gospodarka Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
2025-03-24 | 15:50

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

Prawie 300 postulatów deregulacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a dotyczących m.in podatków, zatrudnienia, cyfryzacji czy energetyki
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.